Prekių katalogas

Kaip išsirinkti laistymo įrangą?

Prasidėjus pavasariui daugelis skuba ruoštis sodininkystės sezonui. Turint namą, sodą, auginant įvairiausias daržoves, vaisius reikia atidžiai rūpintis jų priežiūra. Kad augalai vešėtų, pievelė būti nepriekaištinga reikia pasirūpinti ne tik žolės pjovimu, kitais žemės ūkio darbais, bet ir prižiūrėti, kad augalai nedžiūtų. Kaitrios, be lietaus arba su mažu kiekiu lietaus dienos itin stipriai ir greitai džiovina augalus. Kartais trumpai nulijusio lietaus gali nepakakti, kad augalai ir pievelė tinkamai vešėtų, nedžiūtų, ar saulė nenudegintų augmenijos. Tam būtina pasirūpinti papildomu vandens tiekimu ir paskirstymu. Daugelis atėjus šiltajam sezonui pradeda ieškoti ir tinkamos sodui, daržui pritaikytos laistymo įrangos. Pateikiame patarimus, kaip išsirinkti ir į ką atkreipti dėmesį renkantis laistymo įrangą.

Laistymo būdai – kokį pasirinkti?

Kaip aprūpinti sodą, daržą, vejas vandeniu yra begalės, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į poreikius, sklypo kurį reikia aprūpinti papildomu vandeniu plotą ir finansines galimybes. Žinoma, investuoti į brangią laistymo įrangą jeigu turite nedidelį vejos plotelį arba vos vieną kitą krūmyną – neverta, tačiau turint išpuoselėtą veją, auginant vaisius, daržoves, turite pasirūpinti tinkama laistymo sistema. Vien tik laistytuvo čia tikrai nepakaks, su laistytuvu galite palieti tik nedidelį žemės plotelį, o tai reikalauja dar ir fizinių jėgų ir laiko.

Mechaninis / rankinis laistymas – viena paprasčiausių laistymo sistemų – prie čiaupo prijungus laistymo žarną, ritę, vandens purkštukus ir kitus reikiamus aksesuarus. Tokia sistema kainuos pigiau nei automatinė, tačiau su ja galėsite palieti nedidelį žemės plotą, todėl puikiai tiks turint nedidelius sklypus, daržus, ir nenorint investuoti į brangias laistymo sistemas. Tokiu būdu laistymas vyksta tiesiog rankiniu būdu, arba padėjus žarną tam tikroje vietoje. Tačiau svarbu atminti, kad tokiu laistymo būdų vanduo nepasiskirstys tolygiai.

Automatinis laistymas – tokie sprendimai yra kur kas brangesni, skirti turint didesnį sklypą, užsiimant sodininkyste, auginant daržoves, vaisius. Automatiniam laistymui ir sistemų įrengimui reikia atvesti vandentiekį, elektros laidus, sumontuoti visą sistemą, dėl to išauga automatinės laistymo sistemos kaina. Ir nors paprasta rankinė sodo žarna yra kur kas pigesnis sprendimas, tačiau ji niekuomet neatstos automatinio laistymo, kuris ne tik užtikrina tolygų vandens paskirstymą, bet ir sutaupo vandens kaštus.

Laistymo įranga ir aksesuarai

Nesvarbu kokią laistymo sistemą pasirinksite, jums taip pat gali prireikti ir papildomos įrangos, aksesuarų, kurie užtikrintų dar sklandesnį ir efektyvesnį laistymą, vandens kaupimą, pasiskirstymą. Vienos pagrindinių laistymo įrangos prekių, kurių jums gali prireikti įsirengus ar ruošiantis įsirengti laistymo sistemą:
Jungtys ir adapteriai – užtikrina, kad sistema būtų tvarkingai pajungta. Jungiamieji vamzdžiai, jungtys padeda išvengti vandens pratekėjimo, sumažina vandens kaštus.

Lietaus sistemos – pasirūpina lietaus kaupimu ir tolygiu vandens paskirstymu. Lietaus sistemos padeda sutaupyti vandens tiekimo iš vandentiekio ar čiaupo kaštus.
Laistymo ritės, vežimėliai – palaikys tvarką sode. Laistymo ritės, vežimėliai skirti tvarkingam žarnos laikymui. Ritės ir vežimėliai užtikrina žarnos funkcionalumą ir ilgaamžiškumą.

Laistymo žarnos – daiktas be kurio neįsivaizduojamas joks laistymas, žarnos būna įvairių storių, pločių, kokią žarna pasirinkti priklauso nuo jūsų poreikių ir laistomo sklypo ploto.

Lietaus sensoriai, laistymo reguliavimo prietaisai – kad augalai tinkamai augtų ir vešėtų būtina palaikyti optimalią žemės drėgmę, kad ji būtų ne per sausa ir ne pernelyg drėgna. Tam skirti specialūs sensoriai, kurie užtikrina ir palaiko optimalią žemės drėgmę.

Purkštukai – užtikrina vienodą vandens kritimą, vandens srovę.

Purškimo pistoletai, antgaliai – užtikrina patogumą, padeda laistyti tinkamu kampu, pistoletai būna įvairių formų, todėl jį pasirinkite pagal savo poreikius, turimos žarnos dydį.

Kaitrioms vasaros dienoms, pasirūpinkite savo augalais ir veja be jokio vargo, laistymo įrangą galite įsigyti čia