Prekių katalogas

Kaip išsirinkti krepšinio stovą?

Krepšinis nepamainoma laisvalaikio pramoga tiek mažiems, tiek suaugusiems. Nepriklausomai nuo oro sąlygų šia sporto šaka galima mėgautis ištisus metus, tiek gryname lauke, tiek uždaroje salėje. O krepšinio aikštelę galite įsirengti net gi savo kieme! O tam prireiks patvarių ir funkcionalių krepšinio stovų, kurių pagalba įsirengsite nuosavą krepšinio aikštelę bet kurioje vietoje. Krepšinio stovai skiriasi savo tipu bei savybėmis. Kad pasirinkimas būtų kuo paprastesnis pateiksime patarimus į ką verta atsižvelgti renkantis krepšinio stovą savo namų, darbo, mokyklos ar bet kurios kitos vietos aikštelei.

Krepšinio stovo tipas

Krepšinio stovai yra skirstomi į du tipus: betonuojami stacionarūs ir mobilūs:

Įbetonuojamas, stacionarus krepšinio stovas – vis dar išlieka populiariausiu pasirinkimu. Pagrindiniai šių stovų privalumai – stabilumas ir patvarumas. Šie stovai yra itin tvirti, todėl ne tik drąsiai galėsite mėgautis žaidimu, tačiau ir nesibaiminti dėl oro sąlygų, nes net ir didesnis vėjas nepažeis krepšinio stovo konstrukcijos. Tačiau verta atsižvelgti, kad stacionariam stovui turėsite numatyti tikslią vietą ir jo negalėsite perkelti iš vienos vienos į kitą. Taip pat stacionarių stovų kaina yra kiek didesnė nei mobilių ir prisideda jo montavimo darbų kaina.

Mobilus krepšinio stovas – šie stovai savo populiarumu vejasi įprastus stacionarius stovus. Nors stacionarūs stovai yra stabilesni bei patvaresni, tačiau jeigu nesate tikri kur tiksliai jį montuosite verta rinktis mobilų krepšinio stovą. Šių stovų privalumas – galimybė keisti jų vietą, lengvai išmontuoti bei transportuoti. Mobilūs krepšinio stovai įprastai turi ratukus todėl juos nesunkiai pervešite iš vienos vietos į kitą. Šie stovai puikiai tiks tiek naudojimui patalpoje, tiek lauke. Jei renkatės mobilų stovą, atkreipkite dėmesį į pagrindo dydį, didesnis pagrindas - stabilesnis krepšinio stovas.

Į ką verta atkreipti dėmesį renkantis krepšinio stovą?

Įvertinkite, kiek vietos prireiks ir kur stovės krepšinio stovas

Krepšinio stovai yra skirtingų dydžių bei matmenų, todėl rinkdamiesi tą vienintelį, atsakingai įvertinkite, kiek vietos jam prireiks ir kur jį laikysite. Jeigu renkatės stacionarų stovą jam turite paskirti konkrečią vietą ir atminti, kad šio stovo negalėsite perkelti į kitą vietą. Visgi jeigu nesate tikri dėl konkrečios vietos verta rinktis mobilų stovą. Taip pat verta žinoti kokio dydžio aikštelę pasirengę turėti. Vienokio dydžio stovą reikėtų rinktis, jei jis bus statomas nedideliame kieme ir visai kitokio, jei stovas bus įkurdintas didelio ploto aikštyne.

Lenta

Lentos pasirinkimas yra vienas svarbiausių aspektų, nes nuo pačios lentos priklauso ir žaidimo kokybė. Profesionalai yra linkę rinktis stiklo lentas, nes nuo jų geriausiai atšoka krepšinio kamuolys. Tačiau tokios lentos yra kur kas brangesnis pasirinkimas . Ieškantiems pigesnio varianto galima rinktis faneros lentas, taip pat skaidrias akrilo plastiko lentas, kurios yra kur kas patvaresnis pasirinkimas naudojimui lauke negu stiklinės. Taip pat verta apgalvoti lentos dydį. Oficialus dydis – 180 x 105 cm, tačiau draugiškoms rungtynėms kieme pakaks ir mažesnių išmatavimų lentos.

Krepšinio lanko pasirinkimas

Taip pat esminis dalykas lemiantis žaidimo kokybę. Spyruokliuojantis lankas padės sumažinti kamuolio atšokimą. O jeigu ketinate "dėti" į krepšį ir kabintis ant lanko verta rinktis kokybiškus ir specialius PRO lankus, kurie skirti būtent kabinimuisi ant lanko ar dėjimui į krepšį.

Iš kokių medžiagų yra gaminami krepšinio stovai?

Pagrindiniai krepšinio stovų reikalavimai yra jėga, stabilumas, patvarumas bei gebėjimas išlaikyti smūgius. Būtent dėl to stovų gamyboje yra naudojamas metalas, kuris geba išlaikyti didesnes apkrovas, smūgius bei svorį. Tam, kad metalas nenukentėtų nuo korozijos, nedidelių įbrėžimų, jis turi būti apsaugomas. Plienas yra padengiamas antikorozine danga ir miltelių dažais.

Krepšinio aikštelė Jūsų kieme gali tapti pasiekiama vos kelių mygtukų paspaudimu. Išsirinkti krepšinio stovus galite čia --->

Partneris: IProyal.com