Prekių katalogas

Kaip išsirinkti kraujo spaudimo matuoklį?

 

Rūpintis ir prižiūrėti sveikatą yra būtina, nepriklausomai nuo to kiek jums yra metų. Šiuo metu yra begalės įvairiausiu prietaisų ir įrenginių, kurie skirti sveikatos būklei tikrinti ir kuriuos galite turėti savo namuose, todėl jums net nebūtina vykti pas gydytojus. Vienas iš bene svarbiausių ir namuose būtinų turėti medicininių prietaisų – kraujospūdžio matuoklis. Kraujo spaudimo matavimo gydytojo kabinete gali ne visuomet pakakti, ypatingai jeigu turite tam tikrų ligų, kamuoja aukštas spaudimas ar kiti sutrikimai, būtina kraujo spaudimo matuoklį turėti namuose ir juo reguliariai naudotis. Jeigu visgi apsisprendėte, kad matuoklis jums būtinas, ar savo senąjį įrenginį norite iškeisti nauju, pateikiame patarimus kaip išsirinkti ir į ką atkreipti dėmesį renkantis kraujospūdžio aparatą.

Kraujo spaudimo matuoklių tipai

Šiuo metu kraujo spaudimo matuokliai yra skirstomi į du pagrindinius matuoklių tipus:

Aneroidiniai kraujospūdžio matuokliai – matavimai yra parodomi manometre. Tokio tipo matuokliai yra itin patogūs, užima mažai vietos, tačiau gali būti sunkiau tiems, kurie tokio tipo matuokliais naudojasi pirmą kartą. Naudojimui yra būtinas stetoskopas, taip pat tokio tipo matuokliams reikia reguliariai atlikti kalibravimus.

Elektroniniai kraujospūdžio matuokliai - populiariausi naudojimui namų sąlygomis, taip pat tiems, kurie matuokliu naudojasi pirmą kartą. Elektroniniai matuokliai gali būti tvirtinami ant riešo arba žasto. Naudojimui namuose rekomenduojama pasirinkti automatinį kraujospūdžio matuoklį, kuriame yra manžetė, kuri pati išsipučia.

Elektroninių kraujospūdžių matuoklių tipai

Riešiniai kraujospūdžio matuokliai

Patogūs, lengvi, neužima daug vietos, yra visiškai automatiniai, galite pasiimti su savimi į keliones, išvykas. Tačiau tokio tipo matuokliai yra itin jautrūs, turi būti uždėti itin tiksliai. Riešiniai matuokliai gali būti ne tokie tikslūs, taip pat nerekomenduojama jų rinktis žmonėms, turintiems antsvorio ar sergantiems kraujagyslių ligomis.

Žastiniai kraujospūdžio matuokliai

Žastiniai matuokliai automatiškai pripučia manžetę ir parodo rodmenis ekrane. Tokio tipo matuokliai yra tikslesni nei riešiniai, dažnai jie turi daugiau funkcijų, kai kurie matuokliai leidžia rodmenis perkelti į kompiuterį ir jais dalintis su savo šeimos gydytoju. Visgi žastiniai matuokliai yra didesni už riešinius, todėl gali būti ne tokie patogūs kartu pasiimti į išvykas, taip pat nėra tokie patogūs, turi būti tinkamai uždėti.

Kraujo spaudimo matuoklių funkcijos ir galimybės – į ką atkreipti dėmesį?

Maitinimo šaltinis – matuokliai gali būti naudojami su maitinimo baterijomis arba jiems gali reikėti elektros lizdo. Matuoklis su baterijomis yra kur kas patogesnis pasirinkimas, ypatingai keliaujant , jums nereikės rūpintis elektros lizdu, o spaudimą galėsite pasimatuoti bet kurioje vietoje.

Matuoklio naudojimas – dažniausiai kraujo spaudimo matuoklių naudojimas yra itin paprastas ir nesukelia nepatogumų. Kuo yra paprastesnis naudojimas, mažiau funkcijų, tuo yra mažesnė ir matuoklio kaina. Todėl renkantis matuoklį atkreipkite dėmesį į jo funkcionalumą ir pasirinkite tokį matuoklį, kurio funkcijos bus reikalingos ir jas išnaudosite maksimaliai.

Atminties funkcija – naudinga funkcija reguliariai sekantiems ir prižiūrintiems savo kraujo spaudimą. Turint šią funkciją visus matavimus galima nesunkiai perkelti į kompiuterį, o taip pat matavimais pasidalinti ir su savo šeimos gydytoju.

Manžetės – prieš įsigijant matuoklį, svarbu išsimatuoti savo rankos apimtį ir pasirinkti tinkamą dydį. Matuoklių manžetės gali būti įvairių dydžių ,reguliuojamos, todėl jeigu matuosite spaudimą ne tik jūs vieni, bet ir kiti šeimos nariai, pasirinkite matuoklį kuris turės vieną ar net kelias reguliuojamas manžetes, kurios tiks įvairiems žmonėms.

Pasirūpinkite savo sveikata, kad ir kur būtumėte. Kraujo spaudimo matuoklius įsigykite čia