Prekių katalogas

Kaip išsirinkti kokybišką vandens gertuvę?

Šiomis dienoms netyla kalbos kaip sumažinti vienkartinių puodelių bei plastikinių butelių naudojimą. Vienas iš puikių sprendimų prie to prisidėti - pradėti naudoti daugkartines gertuves, kurių paklausa kas metus sparčiai auga.

Gertuvė – ne tik praktiškas ir draugiškas aplinkai daiktas, tačiau labai populiarus ir stilingas atributas. Gertuvių pasiūla labai plati, tad kyla klausimas, kaip iš gausybės pasirinkimų surasti kokybiškiausią variantą? Pateiksime jums pagrindines savybes į kurias reikėtų atkreipti dėmesį.

Gertuvės paskirtis

Pirmiausiai apsvarstykite, jūs norite paprastos ar termo gertuvės? Termo gertuvės atsparios temperatūros pokyčiams, dėka tojoje galite mėgautis karšta kava ar arbata, žinoma, šią gertuvę galite naudoti ir šaltiems gėrimams. Paprastos gertuvės, dažniausiai netinkamos karštiems gėrimams, tačiau yra lengvos ir patogios.

Gertuvių medžiagiškumas

Iš pirmo žvilgsnio, gali atrodyti, kad tai nėra labai svarbus kriterijus renkantis gertuvę. Tačiau palyginus kiekvieno medžiagiškumo pliusus ir minusus, apsisprendimas bus kur kas lengvesnis.

•    Plastikinės. Populiariausios ir itin dažnai perkamos. Talpos, formų ir spalvų pasirinkimas dažniausiai yra pats didžiausias. Jos yra lengvos, patvarios ir patrauklios kainos. Jos patogios sportuojant, minant dviračiu ar atliekant kitą intensyvią fizinę veiklą. Plastikines gertuves dažniausiai rekomenduoja naudoti vandeniui ar kitam šaltam gėrimui.

•    Aliuminio. Taip pat labai populiarus pasirinkimas. Jos dažnu atveju yra pigios, atrodo stilingai, tačiau atlieka neilgą termoso funkciją. Renkantis gertuvę iš aliuminio, kuris dažnu atveju turi įvairių toksiškų priemaišų, verta pasidomėti ar gertuvė yra pagaminta kokybiškai ir ar vidus padengtas apsaugine danga. Be to, tokios gertuvės nėra atsparios stipriems smūgiams bei greitai susibraižo.

•    Metalinės. Metalinės gertuvės, kurios pagamintos iš nerūdijančio plieno, yra visiškai saugios. Tokio tipo gertuvės gali būti su dvigubomis sienelėmis, tai užtikrina termo funkciją. Nerūdijančio plieno gertuvė išlaiko bet kokį gėrimą karštą arba šaltą, net karščiausią dieną, tvankiame automobilyje. Dažnu atveju tai brangios gertuvės, tačiau aukštos kokybės ir ilgaamžės.

•    Stiklinės. Gertuvės iš stiklo, pačios saugiausios laikyti vandeniui. Į jas taip pat galima pilti pieną, sultis ar vaisių kokteilius. Jų kaklelis būna labai platus, dėl to, panaudojus labai lengva išplauti net ir tirštus gėrimus. Didžiausi minusai: lengvai dūžta ir nepatogu naudoti karštiems gėrimams.

•    Gertuvės su filtrais. Šios gertuvės, santykinai naujas produktas gertuvių rinkoje. Tai gertuvės, kuriose yra specialūs vandenį valantys filtrai, kurie absorbuoja chloro, pesticidų ir kitų netirpių organinių junginių daleles. Dėl to gertuvę galima pripildyti vandens ne tik iš čiaupo, bet ir kalnų upės. Tik svarbu žinoti, priklausomai nuo gamintojo rekomendacijos, filtrus reikia keisti kas du ar tris mėnesius, tam, kad gertuvė atliktų savo funkciją – valyti vandenį.

Papildomos gertuvės savybės, į kurias svarbu atkreipti dėmesį renkantis sau patogiausią variantą.

•    Talpa. Įsivertinkite savo poreikius, kur naudosite gertuvę ir kur planuojate ją laikyti: neštis rankoje, tvirtinti prie dviračio, prisisegti prie kuprinės ar tiesiog nešioti krepšyje. Gertuvės dažniausiai būna nuo 0.25 iki 1 l. talpos.
•    Karabinas. Jeigu planuojate gertuvę prisisegti prie kurpinės ar dviračio, kad ji būtų lengvai pasiekiama – nepamirškite pažiūrėti, ar gertuvė turi karabiną patogiam nešiojimui.
•    Kamštelio pralaidumas. Nesinorėtų gelbėti daiktų nuo išsiliejusio vandens rankinėje, tad verta atkreipti dėmesį, kad gertuvės būtų apsaugotos nuo vandens išsiliejimo.
•    Atidarymas. Norint atsigerti, vienas gertuves reikia atidaryti naudojant abi rankas, kitoms pakanka tiesiog vieno piršto paspaudimo.
•    Atsparumas. Jeigu gertuvę naudosite aktyviai leisdami laiką– labai svarbu, kad gertuvė būtų atspari smūgiams.
•    Priežiūra. Svarbu apsvarstyti, ar gertuvę bus patogu išplauti, tai dažniausiai priklauso nuo kaklelio pločio ir koks yra gertuvės užsukimas. Kai kurios gertuvės nėra pritaikytos plauti indaplovėje, dėl to, kaip prižiūrėti jūsų išsirinktą gertuvę, rekomenduojame perskaityti gamintojo pateiktas priežiūros instrukcijas.

Na ir galiausiai maloniausia dalis, telieka išsirinkti jums patinkančias spalvas ir dizainą, kurių pasirinkimas itin platus. Gertuves galite išsirinkti čia ->>>