Prekių katalogas

Kaip išsirinkti kavos aparatą?

 

Rytą pradėti su karštu, garuojančiu ir kvapniu kavos puodeliu – vienas dažniausių rytinių ritualų pas daugelį. Kava skiriasi ne tik savo skoniu, bet ir paruošimo galimybėmis. Bėgant metams kavos paruošimo technologijos tobulėjo, o tradicines užplikomas vandeniu kavas pakeitė naujoviški kavos aparatai. Kavos aparatai ne tik greitai pagamina mėgstamą kavą, tačiau ir leidžia atsiskleisti visoms kavos savybėms ir mėgautis nepriekaištingu kavos skoniu. Ieškote kavos aparato, tačiau nežinote kokį pasirinkti? Kavos aparatų pasirinkimas iš tiesų platus, todėl tokioje gausybėje galima lengvai susipainioti, tačiau pateiksime patarimus, kad kavos aparatų įsigijimas būtų kuo lengvesnis ir paprastesnis.

Kavos aparatų privalumai:

  • Patogumas ir laiko taupymas – su kavos aparatu kava galėsite mėgautis kur kas greičiau, jums nereikės atskirai malti kavos, virinti vandens, o užplikius laukti kol ji atvės, o vėliau ir ją nukošti.
  • Natūralus kavos aromatas ir nepriekaištinga kokybė – kavos aparatai automatiškai parenka tinkamą kavai temperatūrą. Taip kava savyje išlaiko natūralius tik jai būdingus poskonius, nuo karščio nesuyra kavoje natūraliai esančios veikliosios medžiagos bei alkaloidai, todėl galite mėgautis sodriu ir nepriekaištingu kavos skoniu.
  • Dar daugiau kavos skonių – kavos aparatai leidžia mėgautis platesne kavos rūšių ir skonių įvairove. Kadangi jau sufasuota malta kava daugelio gamintojų yra ne tokia įvairi kaip skrudintų kavos pupelių, kuri naudojama kavos aparatuose.

Kavos aparatų tipai

Dar pradžioje minėjome, kad kavos aparatų pasirinkimas itin platus, jie skiriasi ne tik savo kaina, modeliu, galimybėmis, bet ir tipu, kuris labai svarbus renkantis kavos aparatą. Visų pirma, reikia nuspręsti koks aparato tipas jums bus tinkamiausias:

Automatiniai kavos aparatai

Vienas populiariausių pasirinkimų plačiame kavos aparatų tipų asortimente. Kodėl automatiniai kavos aparatai tokie populiarūs ir mėgstami? Dėl savo paprasto naudojimo ir patogumo. Mėgautis gardžia kava galite vos vieno mygtuko paspaudimu. Automatiniai kavos aparatai, priklausomai nuo jų modelių gali paruošti įvairias kavas: klasikinę juodą ar espresso, flat white, latte macchiato, cappuccino ir dar daugelį kitų kavų. Tiesa, automatiniai kavos aparatai iš visų aparatų tipų yra ir patys brangiausi, tačiau jų kaina priklauso ir nuo kavos aparato galimybių. Galite rinktis ir išmanius aparatus su ekranais, valdymu išmaniajame telefone, kur kavą galėsite pradėti gaminti dar neišlipę iš lovos, vos vieno mygtuko paspaudimu telefone.

Pusiau automatiniai kavos aparatai

Kitaip nei aptarti automatiniai, pusiau automatiniai aparatai nepadarys kavos vos vieno mygtuko paspaudimu. Dažniausiai šie aparatai reikalauja daugiau žinių ir įgūdžių jais naudotis. Tokie aparatai dažnai sutinkami kavinėse, baruose, tačiau tikromis baristomis galite būti ir namuose. Kad pasiruoštumėte nepriekaištingą kavą su šiuo aparatu, visų pirma turite susimalti kavą tiesiai į kavos ruošimo rankeną, suspaudžiate ją (sutamperiuojate), įstatote rankeną į kavos aparatą ir stebite, kaip kava bėga į puodelį. Taip pat pusiau automatiniuose aparatuose galima plakti pieną su juose įmontuotu specialiu garų vamzdeliu, tačiau tam vėlgi reikalingi įgūdžiai. Norėdami suplakti pieną, įmerkiate garų antgalį į pieną ir, stebėdami kylančią temperatūrą bei besikeičiančią pieno konsistenciją, plakate aksominę pieno putą. Šis aparatas patiks tikriems kavos gurmanams, kurie visą kavos procesą ir eigą nori perimti į savo rankas ir dalyvauti visame kavos gaminimo procese.

Kapsuliniai kavos aparatai

Taip pat vienas iš populiariausių pasirinkimų, mėgstamas dėl savo patrauklios kainos ir galimybių. Šie kavos aparatai ruošią kavą iš specialių kavos kapsulių, kurias reikia įdėti į kavos aparatą, nuspausti mygtuką ir kava jau garuos jūsų puodelyje. Kai kurie gamintojai siūlo labai platų kavos kapsulių pasirinkimą, kiekvieno skoniams. Vienas iš trūkumų – dažnai tokios kapsulės yra brangios, taip pat jos neatstos tikros, šviežiai sumaltos kavos skonio.

Filtrinės kavavirės

Filtrinės kavavirės dar prieš keletą dešimtmečių buvo vienas populiariausių daiktų pas kiekvieną namuose, tiesa, jų populiarumas ne ką mažiau sumažėjęs ir dabar. Kavavirės mėgstamos dėl savo patogumo ir lengvo kavos paruošimo. Tereikia įdėti popierinį filtrą, įberti mėgstamos kavos, paspausti mygtuką ir maždaug per 10 minučių kavavirė paruoš visą kavinuką gardžios filtrinės kavos. Tiesa, ši kavavirė nepagamins latte, cappuccino ar kitų kavų, tačiau mėgstantiems tikrą juodą kavą, ji tikrai nepaliks abejingų savo galimybėmis ir sodriu kavos skoniu.

SVARBU

Kad ir kokį kavos aparatą pasirinktumėte, svarbu nepamiršti atkreipti dėmesį į kavą, kuri ir lemia didžiąją dalį skonio. Renkantis kavą atkreikite dėmesį į pupelių šviežumą, kokybę, rupumą.

Gardžiam ir aromatingam kavos puodeliui – kavos aparatus galite išsirinkti čia