Prekių katalogas

Kaip išsirinkti inhaliatorių?

Prasidėjęs vėsusis metų sezonas, kartu su savimi atslenka ir nemalonaus, vėsaus oro bangas. O kartu su vėsiais orais dažnai atslenka ir nemalonus peršalimo sezonas. Peršalimo ligos dažnai nemalonios, deja, tačiau nuo jų neapsaugoti nei suaugę nei vaikai. Dažnai susirgusieji ieško kuo natūralesnių, liaudiškų būdų peršalimo sukeltiems simptomams malšinti. Vienas tokių būdų – inhaliatorius. Ir nors anksčiau inhaliacijos buvo atliekamos tiesiog su karšto vandens garais, visgi technologijoms tobulėjant vis dažnesniu ir populiaresnius pasirinkimu namuose tampa inhaliatoriaus prietaisas. Kaip jį išsirinkti ir kuo jis naudingas?

Inhaliatoriaus nauda

Inhaliatorius gali būti naudojamas tiek profilaktiškai tiek ligos metu, tačiau labai svarbu žinoti, kad jo naudojimas yra individualus, tad dėl konkrečios ligos ir jo naudojimo visuomet rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju. Inhaliatoriaus nauda yra iš tiesų didelė – jis ne tik padeda sumažinti ligos sukeltus simptomus, tačiau ir padeda ją visiškai išgydyti. Inhaliatorius dažniausiai yra naudojamas:

  • Peršalimo metu esant tokiems simptomams kaip sloga, kosulys, galvos skausmas.
  • Esant plaučių uždegimui ar kitoms plaučių ligoms.
  • Bronchito, laringito atvejais.
  • Esant pakilusiai temperatūrai.
  • Profilaktikai, siekiant užkirsti kelią galimų ligų plitimui.

Kaip išsirinkti?

Renkantis inhaliatorių dėl jo naudojimo verta pasikonsultuoti su gydytoju, kuris įvertins ar ši priemonė bus naudinga ir nepakenks jūsų organizmui, turint tam tikrų ligų. Dažniausiai inhaliatoriai skiriasi pagal savo tipą:

Garų inhaliatorius – tai vienas paprasčiausių ir pigiausių pasirinkimų rinkoje. Toks inhaliatoriaus tipas dažniausiai veikia garsiau, dažniausiai galima garinti tik įvairius skysčius (eterinius aliejus). Kovojant su sudėtingesnėmis ligomis garų inhaliatorius ne visuomet bus veiksmingas, tačiau puikiai pasitarnaus kaip profilaktinė priemonė.

Kompresoriniai inhaliatoriai – vienas populiariausių pasirinkimų. Kitaip nei garų inhaliatoriai, kompresorinis geba išgarinti ne tik skysčius, bet ir vaistų daleles, patogus naudojimas kuris tiks tiek saugusiems, tiek vaikams namų sąlygomis.

Ultragarsinis inhaliatorius – pažangus, tylus veikimas užtikrina malones procedūras. Tačiau tokie inhaliatoriai netinkami antibiotikams ar vaistams kuriuos gali paveikti temperatūros pokyčiai.

Kaip naudotis inhaliatoriumi?

Inhaliatoriaus veikimas nėra sudėtingas, jis perduoda vaistus arba natūralias medžiagas, kurios patenka į viruso susitelkimo vietas organizme ir taip su jomis kovoja. Visgi pirmą kartą naudojantis inhaliatoriumi gali kilti nesklandumų ar nežinomybės. Visų pirma įsigijus inhaliatoriaus prietaisą labai svarbu atidžiai perskaityti naudojimo instrukciją. Tik tinkamas naudojimas padės pasiekti sėkmingų rezultatų, išgydyti ligas ar užkirsti kelią galimiems negalavimams. Svarbu atminti, kad kiekvienas inhaliatorius savo funkcijomis ir mechanizmu yra skirtingas, todėl svarbu įvertinti ir pasidomėti apie kiekvieną prietaisą. Inhaliatoriaus kaip ir kitų prietaisų naudojimas reikalauja žinių, todėl jeigu jaučiate diskomfortą, nepavyksta tinkamai naudotis aparatu, būtinai pasikonsultuokite su savo gydytoju.
Įprastai inhaliatorius veikia ir yra naudojamas tokiu principu:

  1. Inhaliatorių sujunkite su tarpine.
  2. Inhaliatorius turi būti laikomas vertikalioje pozicijoje.
  3. Užpildykite inhaliatorių pasirinkta medžiaga (vaistai, aliejai ir kt).
  4. Pirmus kartus įkvėpkite tiek kiek galite, nekelkite savo kūnui diskomforto.
  5. Inhaliatoriaus turinį įkvėpkite lėtai.

Inhaliatoriaus užpildymas

Inhaliacijoms gali būti naudojami įvairūs užpildymai: vaistai, arbatžolės, eteriniai aliejai, soda, druska, mineralinis vanduo bei kitos medžiagos, kurias rekomendavo jūsų gydytojas. Kiekviena liga bei pasireiškiantys simptomai yra gydomi individualiai. Inhaliacijos su eteriniais aliejais, arbatžolėmis bei kitais ne vaistiniais preparatais gali būti atliekamos ir profilaktiškai, siekiant išvengti rimtesnių ligų, užkirsti joms kelią. Inhaliacijos su vaistais gali būti skiriamos tik su gydytojo nurodymais ir rekomendacijomis.

Ligų profilaktikai ir sėkmingam jų gydymui, inhaliatorius galite įsigyti čia ->