Prekių katalogas

Kaip išsirinkti indaplovę?

Oficialiai įrodyta. Jei per dieną plaunate bent 10 indų plautuvėje, vandens sunaudojate daugiau, nei didžiausia indaplovė. Indaplovė yra puikus būdas sutaupyti, todėl jūsų namuose ji yra tiesiog būtina.

Kaip išsirinkti indaplovę? Į ką vertėtų atkreipti dėmesį ieškant tinkamo modelio internetu? Į šiuos ir kitus klausimus atsakysime šiame straipsnyje.

Kur pastatysiu indaplovę?

Vienas iš esminių klausimų. Galima šypsotis, jį išgirdus, nes atsakyti „taigi virtuvėje“ neužtenka. Pirmiausia išsiaiškinkite, kurioje virtuvės vietoje ją statysite. Ar reikės keisti virtuvės baldus, ar tiesiog pastatyti galima šalia spintelių.

Indaplovės yra trijų dydžių:


1. Kompaktinės. Tai mažos, ant stalo arba grindų pastatomos indaplovės, skirtos 5-6 indų komplektams. Jos labai nedidelės, todėl gali būti naudojamos kaimo turizmo sodybose nuomojamuose apartamentuose ar tiesiog įmontuojamos į baldus mažoje virtuvėje.
2. Siauros. Tai 80-90 cm aukščio indaplovės, skirtos mažesniems kiekiams indų. Joje galima skalbti 9-10 komplektus indų. Dažniausiai jos yra įmontuojamos į baldus nedidelėse virtuvėse, kuriose taupoma vieta. Idealiai tinka 2-3 asmenų namams.
3. Standartinės. Standartinis 80-85 cm. Aukštis. Standartinis 55-60 cm plotis ir gylis. Jose telpa 13-15 indų komplektų.
Įsigydami indaplovę atkreipkite dėmesį į jos būsimą stovėjimo vietą. Tada realiai pamatysite, kurią galite pasirinkti pagal išmatavimus.

Kaip sudėsiu indus?

Kompaktinės indaplovės turi tik vieną stalčių, į kurį turi tilpti puodas, lėkštės, nuodeliai ir stiklinės bei stalo įrankiai. Kartais reikia pasukti galvą, kaip viską sutalpinti, kad nereiktų kažko plauti rankomis. Standartinio aukščio indaplovės dažniausiai turi du stalčius. Apatinis yra skirtas puodams ir indams, o viršutinis – puodeliams, stiklinėms, mažoms lėkštutėms. Įrankiai paprastai sudedami į plastikinį krepšį. Gali būti ir indaplovės su trimis stalčiais. Trečiasis dažniausiai būna labai siauras pačiame viršuje ir yra skirtas išskirtinai tik stalo įrankiams. Tada atsiranda daugiau vietos apačioje, kur paprastai dedamas stalo įrankių krepšys.

Kai kurie modeliai turi galimybę reguliuoti stalčių aukštį, tad jei neturite didelių lėkščių ir dangčių puodams, antrąjį stalčių galima šiek tiek nuleisti. Taip atsirastų vietos didesnėms lėkštėms antrame stalčiuje.

Kam visa ši strategija? Didelėse šeimose tokia indaplovė yra labai vertinama, nes ten po pietų iš karto lieka po 10 lėkščių ir po kelis puodus.

Kiek vandens ir elektros sunaudosiu?

Dėsningumas aiškus – kuo ilgiau plaunate indus, tuo daugiau elektros energijos sunaudojate. Taip pat ir su vandeniu – kuo ilgiau veikia programa, tuo daugiau vandens. Dėl to reiktų pasižiūrėti ne tik į energetinę klasę, bet ir į ekonomišką vandens sunaudojimo kiekį. Vienuose modeliuose tai gali būti 8 litrai, kitur – 11. Kai indaplovė sugeba taupyti vandenį ir sunaudoti mažiau vandens, greičiausiai nuo to keičiasi ir kaina. Rinkdamiesi indaploves įvertinkite, kaip dažnai plaunate indus. Didelės šeimos indaplove naudojasi beveik kas dieną. Vidutinės (2 suaugę, 2 vaikai) šeimos – 3-4 kartus per savaitę. Maža šeima gali pasinaudoti 1-3 kartus per savaitę. Taip apskaičiuosite, kiek vandens išnaudosite per mėnesį vien tik indų plovimui. Aišku, plaudami rankomis vandens išnaudosite dar daugiau...

Kokiomis programomis reiktų plauti indus?

Visos indaplovės turi mažiausiai 5 standartines programas:
1. Labai nešvarių indų ir puodų plovimas su atmirkymu 70 laipsnių temperatūros vandenyje;
2. 1 valandą trunkantis standartinis plovimas 60 laipsnių temperatūroje;
3. Eko plovimas – pusės valandos plovimas 45 laipsnių temperatūroje;
4. Stiklinių indų ir taurių plovimas – trunka 1 valandą, 60 laipsnių temperatūroje;
5. Skalavimas šaltu vandeniu – vanduo nešildomas, indai skalaujami ir atmirkomi per 5-15 minučių.

Bet to paprastai negana. Kai kurios indaplovės turi ir 8 programas. Tai reiškia, kad tam tikruose modeliuose yra papildomų programų. Pavyzdžiui, viena iš naudingiausių programų yra tylus skalbimas naktį. Prieš eidami miegoti, užstatote šį ilgą rėžimą, kuris taupiai naudoja vandenį ir elektrą ir veikia beveik be garso. Kita funkcija, kuri yra reikalinga visose indaplovėse – indaplovės valymas (dezinfekcija). Ji paleidžiama esant tuščiai indaplovei bent kartą per mėnesį.

Vanduo pakaitinamas iki 80-90 laipsnių, jame žūva visos susikaupusios bakterijos. Galima naudoti specialius indaplovių valymo detergentus, kurie išvalo visus riebalus ne tik iš pačios indaplovės plovimo ertmės, bet ir iš nutekėjimo sistemos. Naudinga funkcija dažnai užsinešančioms indaplovėms su daug maisto likučių.

Gali būti ir papildomos džiovinimo programos, nors džiovinimas paprastai taikomas daugumoje standartinių programų. Tokia džiovinimo funkcija yra reikalinga, kai plaunate indus vakarėlio metu. Reikia juos išimti ir dėti ant stalo, nes šluostyti indų jau nebereikės.

Kaip valdyti indaplovę?

Indaplovės valdymas gali būti dviejų rūšių – durelių viduje arba išorėje. Durelių viduje esantis valdymas yra skirtas įmontuojamoms indaplovėms. Papildomai durelių apačioje gali būti specialus lazeris, kuris likusį plovimą rodo ant grindų. Laisvai pastatomos indaplovės dažniausiai yra valdomos ant durelių išorės esančiame valdymo bloke. Jis gali būti mygtukinis, su ratuku, arba jautrus lietimui. Nedideliame ekranėlyje galite matytilaiką, kuris liko iki skalbimo pabaigos, programos pasirinkimus ir kitą informaciją. Garsinis signalas paprastai praneša, kai plovimas baigtas, tačiau gali būti ir kitokių išmanių sprendimų.

Kiek kainuoja indaplovė?

Atsakymas gana paprastas – 350-500 eurų kainuoja didelė energiją taupanti indaplovė. Yra pigesnių tačiau jose nėra daug programų, ne visada patogiai valdomi stalčiai. Gamintojai sutaupo ir tam tikrų detalių sąskaita, todėl pigios indaplovės gali sugesti dar nepasibaigus garantiniam laikotarpiui. Aišku, yra ir brangesnių indaplovių, kainuojančių ir virš 800 eurų. Reiktų gerokai įvertinti, ar tikrai verta mokėti už papildomas funkcijas, kuriomis galbūt nesinaudosite. Aišku, jos atrodo stilingai ir naudojamos kokybiškos medžiagos. Nereiktų pamiršti ir mokestį už prekės ženklo žinomumą. Miele, Siemens, Samsung yra laikomos elitinėmis indaplovėmis. Candy, Whirpool, Electrolux, AEG, Beko, Bosch – vidutinės ir ekonominės klasės indaplovės.

Jei atsakėme į šiuos klausimus, greičiausiai jau galite nuspręsti, kokios indaplovės reikia. Pasitikrinkite savo biudžetą ir pirmyn. Pirkti internetu apsimoka labiau, nei realioje parduotuvėje. Beje, ir internetu perkant galima derėtis!

 

Laisvai pastatomos indaplovės ->>>

Įmontuojamos indaplovės ->>>

Pirkėjų gide galite susipažinkite ir su kitais mūsų naudingais bei praktiškais patarimais, kurie padės išsirinkti Jus dominančią techniką.