Kaip išsirinkti gyvatvorių žirkles?

Turint sodą ar ūkį, kuriame auga gausybė augalų, reikalinga ir nepriekaištinga priežiūra. Žolės pjovimas, medžių genėjimas ir krūmų kirpimas – vieni iš pagrindinių aplinkos darbų, kuriuos būtina atlikti, norint turėti tvarkingą ir prižiūrėtą aplinką.

Gyvatvorių, krūmų kirpimas – vienas iš atsakingiausių aplinkos darbų, reikalaujantis atidumo ir atitinkamos technikos. Kad gyvatvorės būtų apkirptos nepriekaištingai ir tvarkingai joms reikalingos specialios žirklės, skirtos būtent įvairių krūmų karpymui, priežiūrai ir formavimui. Pateikiame patarimus, kaip išsirinkti patogias gyvatvorių kirpimo žirkles, su kuriomis darbai būtų dar patogesni ir greitesni.

Prieš renkantis gyvatvorės žirkles, apgalvokite kokie darbai jūsų laukia, ar turite didelį sodą, o galbūt tik keletą krūmų, koks jų aukštis ir šakų storis, nuo to priklauso kokių žirklių jums gali prireikti.

Žirklių tipai

Rankinės gyvatvorių žirklės – tokios žirklės yra pigesnės, skirtos nedideliam aplinkos ir krūmų tvarkymui. Tokiomis žirklėmis puikiai įveiksite viengubus krūmus. Su šiomis žirklėmis dailiai suformuosite krūmus bei kitą augmeniją, suteiksite jiems norimą formą. Tačiau jeigu sodo ir augalų plotas itin didelis, o gyvatvorių kirpti yra iš tiesų nemažai, tuomet verta pagalvoti apie galingesnę techniką, nes rankinės žirklės gali neįveikti stambių krūmų, arba su jomis užtruksite kur kas ilgiau laiko.

Elektrinės gyvatvorių žirklės – tokios žirklės tiks vidutinio dydžio sodui su augalija. Tokios žirklės dažniausiai yra lengvos, patogios naudoti, neskleidžia didelio pašalinio garso, yra draugiškos aplinkai. Tokios žirklės įveiks ir storesnes šakas, su jomis puikiai suformuosite bei krūmams suteiksite norimą formą. Tačiau nepamirškite, kad elektrinėms žirklėms būtinas elektros energijos šaltinis, todėl tai gali apsunkinti darbus, jeigu netoliese neturite jungties.

Benzininės gyvatvorių žirklės – tai jau itin galingos žirklės, galinčios įveikti didelius plotus ir įvairias gyvatvores, bei storumo šakas. Tokios žirklės patogios nes nereikia rūpintis elektros šaltiniu, tačiau jos yra kiek sunkesnės, kelia didesnį triukšmą. Tad jos tinkamos didesniems krūmams ir plotams kirpti, tačiau jeigu norite dailiai suformuoti vieną kitą krūmelį savo sode, verčiau benzinines žirkles atidėti rimtesniems sodo darbams.

Akumuliatorinės gyvatvorių žirklės – taip pat puikus variantas didesniems sodams, kuriuose gausu augmenijos. Tokios žirklės taip pat nereikalauja elektros šaltinio, ir yra tylesnės nei benzininės žirklės. Tačiau šių žirklių veikimo laikas yra ribotas, todėl jos nors ir įveiks didesnius krūmus ir šakas, tačiau jų neverta rinktis, jeigu planuojate ilgus darbus.

Šie veikimo principai itin svarbūs, todėl prieš renkantis žirkles nuspręskite ir apgalvokite kokiam plotui ir kiek darbų bus, pagal tai ir rinkitės koks veikimo principas jums labiausiai tinkamas. Neverta investuoti į brangias benzinines žirkles, jeigu kirpsite tik vos keletą krūmų nedideliame sode, tam puikiai tiks ir paprastos rankinės žirklės.

Į ką dar vertėtų atkreipti dėmesį renkantis žirkles?

Gyvatvorių žirklių rankenos – svarbiausia patogumas, juk rankenos sudaro visą žirklių pagrindą, todėl svarbu, kad jos būtų patogios ir ergonomiškos. Kai kurios rankenos turi galimybes reguliuoti dydį, taip pat galite rinktis tokias rankenas, kurios būtų patogios suimti tiek su viena tiek su dvejomis rankomis.

Pjovimo dalies ilgis–jis priklauso kokias gyvatvores ar krūmus ruošiatės kirpti. Jeigu gyvatvorės itin aukštos, tuomet su trumpa pjovimo dalimi turėsite problemų ir apkirpti augalą bus itin sudėtinga. Tuomet žirkles rinktis reiktų ilgesne pjovimo dalimi. Jeigu augalas nėra aukštas ,puikiai jį patrumpinsite ir suformuosite su mažesne pjovimo dalimi.

Kaip prižiūrėti gyvatvorių žirkles?

Nepamirškite, kad kiekviena prekė reikalauja priežiūros, todėl žirkles taip pat būtina prižiūrėti, jeigu norite, kad jos išliktų kuo patvaresnės. Didelės priežiūros tikrai nereikia ir ji neatims daug laiko, svarbu tinkamai ir reikiamu laiku sutepti ašmenis, o dar geriau, jeigu tuo metu kai jų nenaudosite ilgą laika, pavyzdžiui žiemą, jas laikytumėte tepale.

Kad darbai sode taptų patogesni ir greitesni, o augalai nepriekaištingai prižiūrėti, gyvatvorių žirkles galite įsigyti čia - >>>