Prekių katalogas

Kaip išsirinkti elektrinį gyvatuką?

Įsirenginėti ar renovuoti namus - gana didelis iššūkis, ypatingai tuomet kai rinkoje toks didelis įvairių medžiagų, dekoro ir įrenginių pasirinkimas. Įsirenginėjant vonios kambarį tiek vizualiai, tiek savo paskirtinimi yra svarbus rankšluosčių džiovintuvas arba buitiškai vadinamas - gyvatukas. Renkantis šį prietaisą verta žinoti keletą aspektų, kurie pagelbės lengviau išsirinkti iš plataus gamintojų asortimento. Tai gana natūralu, juk namus įsirenginėjame ar renovuojame ne kas dieną. Gyvatuko pirkimas, tai vienas subtilesnių pasirinkimų. Reikia žinoti ne tik kokio dydžio ar spalvos norite, tačiau verta suprasti koks tipas, džiovintuvo medžiaga jums tinkama, kokie galimi papildomi priedai.

Gyvatuko paskirtis – šildyti ir sausinti vonios kambario orą bei džiovinti rankšluosčius arba drabužius. Gyvatukui yra reikalingas energijos šaltinis, kuris šildytų gyvatuką. Džiovintuvo šilumos kiekis priklauso nuo galios, medžiagos iš kurios pagamintas, džiovintuvo ilgio ir skersmens. Elektrinių gyvatukų atiduodamas šilumos kiekis priklauso nuo teno galios. Dažniausiai išskiriami trys gyvatukų tipai:

Jungiami į šildymo sistemą. Dažniausiai sutinkami senos statybos namuose, kurie šildomi nuo miesto atviros, cirkuliacinės sistemos.

Jungiami į šildymo sistemą kartu su elektra. Šie kombinuoti gyvatukai pasirinktinai gali būti šildomi tiek nuo uždaros šildymo sistemos, tiek nuo elektros tinklo. Šis pasirinkimas lyginant su kitais dviem, yra pats brangiausias.

Jungiami tik į elektros lizdą. Šis pasirinkimas naudojamas naujos statybos namuose, kuruose nėra atviros sistemos su miestu.

Jeigu turite bet kokią individualią šildymo sistemą, t.y. neprijungtą prie miesto, galima pasirinkti visų tipų rankšluosčių džiovintuvus išvardintus viršuje. Išsirinkus montavimo tipą ir kaip gyvatukas bus pajungiamas, galima judėti toliau, kokius kitus kriterijus įsivertinti.

Gyvatuko dydis

Didesnis džiovintuvo dydis turi didesnę šildymo galią. Nors gyvatuko pagrindinė paskirtis nėra šildyti vonios kambarį, tačiau jeigu vonioje neturite grindinio šildymo, verta pasvarstyti apie didesnį gyvatuką, kuris sukurs jaukesnę, šiltesnę atmosferą. Renkantis dydį, taip pat pagalvokite, kiek planuojate kabinti rankšluosčių, kiek per dieną jų sunaudoja jūsų šeima. Renkantis dydį, dažniausia rekomendacija – 100kW džiovintuvo galia skiriama 1m2 vonios kambario ploto.

Džiovintuvo spalva ir medžiagiškumas

Rankšluosčių džiovintuvai gali būti plieniniai, variniai ar cinkuoti. Atsparesni korozijai yra nerūdijančio plieno džiovintuvai, lyginant su cinkuoto vamzdžio įrenginiais, tačiau kaina dėl to yra aukštesnė. Nerūdijančio plieno gyvatukai nedažomi, jie blizgios plieno spalvos, o variniai ir cinkuoti gali būti įvairiausių spalvų. Cinkuotų gyvatukų šilumos laidumo savybės prastesnės, tačiau kaina žemesnė. O variniai gyvatukai pasižymi geresnėmis šilumos laidumo savybėmis.

Pasirinkus medžiagiškumą, spalvą tikriausiai nebus labai sudėtinga išsirinkti, nes spalvų gama rinkoje tikrai labai plati. Dėl įdomių formų ir įvairiausių spalvų gyvatukas šiuolaikiniame interjere tampa ne tik funkcionaliu vonios atributu, tačiau ir puikiu dizaino elementu.

Džiovintuvo forma

Gamintojai siūlo įvairiausias gyvatukų formas, tačiau rekomenduojame pasirinkti atidžiai, kad įrenginys būtų ne tik gražus, tačiau ir funkcionalus. Populiariausias ir dažniausiai perkamas kopetėlių tipo gyvatukas. Jeigu planuojate kabinti daug arba labai storų rankšluosčių patogiau bus, kai horizontalūs strypeliai bus šiek tiek išlenkti. Kad būtų patogu, svarbu atkreipti dėmesį ir į tarpus tarp strypelių, kad juose tilptų ir storas rankšluostis. Jeigu vonios plotas labai mažas, kopetėlių tipo gyvatukas ant sienos netelpa – gamintojai siūlo įsigyti vertikalų strypelį, su kabliukais rankšluosčiams pakabinti. Jis užims labai minimaliai vietos, tačiau puikiai atliks savo funkciją.

Kokia forma gražiausia, kokia spalva labiausiai dera – labai individualus dalykas. Išsirinkite sau labiausiai tinkamą gyvatuką ir jo priedus čia ->>>