Kaip išsirinkti elektrinę-akumuliatorinę šluotą?

Elektrinė šluota pamažu populiarėja ir atranda savo nuolatinę vietą mūsų namuose. Taip, tai dulkių siurblys, tačiau dėl savo formos ir funkcionalumo vadinamas elektrine arba akumuliatorine šluota.

Kuo elektrinė šluota skiriasi nuo dulkių siurblio?

Tai esminis klausimas, į kurį atsakę tiksliai žinosime, kad kalbame apie vieną ir tą patį prietaisą.
•    Elektrinė šluota neturi sulankstomos žarnos. Ji yra vienodo ilgio – jos negalima nei pailginti, nei sutrumpinti.
•    Elektrinė šluota neturi laidų. Ji veikia tol, kol leidžia įkrautas akumuliatorius. Dėl to ji vadinama elektrine akumuliatorine šluota.
•    Elektrinė šluota turi labai nedidelę talpą dulkėms ir šiukšlėms surinkti. Dažniausiai ši talpa nereikalauja popierinio arba tekstilinio maišelio.
•    Elektrinė šluota neturi 17 skirtingų antgalių komplekto, kaip dulkių siurblys.
•    Elektrinė šluota neužima daug vietos, todėl jos nebūtina slėpti spintoje. Ji laikoma visada po ranka, kad bet kada būtų galima įjungti ir pašluoti.

Kaip išsirinkti tinkamiausią šluotą? Į ką reiktų atkreipti dėmesį?

Iš karto reiktų skirti dvi šluotų rūšis: garinės šluotos ir elektrinės šluotos. Garinės yra skirtos plovimui, todėl turi vandens talpą ir kaitinimo elementą. Akumuliatorinės šluotos šluoja sausai ir daugiau veikia kaip dulkių siurbliai. Būtent apie tokias ir kalbame šiame straipsnyje.

Baterijos tarnavimo laikas

Kadangi elektrinė šluota laidų neturi, jos nepertraukiamas darbas priklauso nuo akumuliatoriaus talpos. Ką sako 4000 mAh ar 4500 mAh, kai skiriasi variklio įtampa (16 V arba 20 V)? Daugumai žmonių nesako nieko. Dėl to gamintojai susitarė viską vadinti kiek kitaip. Jie pradėjo rašyti veikimo laiką minutėmis. Taip, tai nėra visiškai tikslu, nes viskas priklauso nuo rėžimo ir darbo sąlygų, tačiau palyginimui pakaks. Jei rašoma, kad viena šluota veikia 20 minučių, o kita – 40 minučių, daug klausimų nebelieka – reiktų rinktis tą, kuri veiks ilgiau. 20 minučių nepertraukiamo veikimo didelei patalpai išvalyti gali ir nepakakti... O tada prasideda ir kiti nepatogumai, nes labai svarbus ir baterijos įsikrovimo greitis.

Baterijos įkrovimo greitis

Baterija įsikrauna ne per kelias akimirkas, todėl svarbu, kaip dažnai per dieną galėsite naudotis šluota jai išsikrovus. Vieni modeliai įkraunami per 1-2 valandas. Kitiems reikia ilgiau laiko – 4 ar net daugiau valandų. Jei šluota naudojatės trumpai ir tik kartą per dieną – baterijos įkrovimo laikas nėra labai svarbus. Bet jei šluota naudojatės ilgai ir kelis kartus, kuo trumpesnis įkrovimo laikas, tuo geriau.

Baterijos įkrovimo būdas

Akumuliatorinės šluotos baterija gali būti įkraunama dviem būdais – paprastu laidu, kuris įkišamas į elektros lizdą arba pastatant šluotą į krovimosi stotelę. Krovimo stotelė yra patogiau tada, kai šluota naudojama dažnai ir visada turi būti pakrauta. Kitu atveju pakanka laido.

Rankinis dulkių siurblys

Elektrinė šluota kartais gali virsti rankiniu dulkių siurbliu. Kai kurie modeliai turi tokią funkciją ir iš šluotos rėmo išimamas variklis su talpa virsta tikrų tikriausiu rankiniu dulkių siurbliu. Jis pasitarnauja baldų valymui, taip pat ir gręžiant sienoje skylę. Ši funkcija itin patinka vyrams, nes taip jie gali kuo puikiausiai išsisiurbti savo automobilį nevarydami į garažą ar specialią plovyklą, kur už salono siurbimo paslaugas reikia susimokėti. Rankinis dulkių siurblys turi atskirus antgalius, nes yra skirtas sunkiai prieinamoms vietoms valyti. Jis patogus ir paprastas, todėl ši funkcija labai vertinga.

Šluotos svoris

Paprastas dulkių siurblys ant ratukų montuojamas ne šiaip sau. Jis sunkus ir nešiotis 10 ir daugiau sveriantį prietaisą rankoje būtų gana sudėtinga. Ta pati situacija aktuali ir elektrinei šluotai. Kuo ji sunkesnė, tuo greičiau pavargstama ja naudotis. Dėl to prieš pirkdami visada atkreipkite dėmesį į prietaiso svorį.
Elektrinės šluotos kaina priklauso nuo daugelio faktorių – gamintojo vardo, galingumo, medžiagų. Deja, geri prietaisai kol kas yra labai brangūs ir jų kaina siekia 300-500 eurų. Jei šluota kainuoja mažiau, jos veikimas gali būti ribotas.

Išsirinkti notimą elektrinę šluotą galite čia ->>>