Prekių katalogas

Kaip išsirinkti dušo komplektą?

Įsirenginėjant vonios kambarį, labai svarbu dėmesį skirti ne tik apdailos elementams, tačiau ir planuojamai įrengti dušo kabinai. Juk tai vieta, kurioje ne tik galima komfortiškai nusiprausti, bet ir pailsėti bei atgauti jėgas po dienos darbų. Šiuo metu dušų kabinų pasirinkimas iš tiesų didelis – nuo skirtingų sistemų tipo, funkcionalumo bei dizaino. Įsirenginėjate dušo kabiną, o gal atsinaujinate senąją, ieškote dušo komplektų? Štai patarimai į ką atkreipti dėmesį renkantis dušo komplektuktus.

Dušo sistemos komplektų tipai

Dušo komplektas – tai produktų visumą į kurią įeina dušo stovas, žarnelė, galvutė ir maišytuvas, kai kuriais atvejais ir muilinė. Dušo komplektai turi tam tikras sistemas, kurios skirstomos į du tipus – virštinkinė dušo sistema ir potinkinė dušo sistema.

  • Virštinkinė dušo sistema – universalus pasirinkimas. Tokia dušo sistema yra tvirtinama prie jau užbaigtos apdailos, o maišytuvas jungiamas prie atvestų mazgų. Tai paprastesnis sprendimas tiek darbų prasme, tiek dušo komplektų pasirinkime. Tai puikus sprendimas kai norite tik atsinaujinti dušo kabinos komplektą, neišleidžiant daug pinigų ir neatliekant apdailos darbų.
  • Potinkinė dušo sistema – sudėtingesnė sistema, dušo galvutė ir maišytuvas yra ne sujungti, bet eina atskirai. Potinkinė dušo sistema yra įrengiama dar darbų pradžioje, iki sienų apdailos, todėl šis tipas netiks norintiems tik atsinaujinti dušo komplektą be didelių apdailos darbų.

Dušo komplektų dalys

Maišytuvas

Vienas iš svarbiausių dušo komplekto dalių. Maišytuvai gali būti kelių tipų – įprasti ir termostatiniai. Įprasti maišytuvai yra universalus, didelių išlaidų nereikalaujantis sprendimas, tačiau termostatiniai maišytuvai yra kur kas pažangesni. Termostatinio maišytuvo pagrindinė funkcija yra sureguliuoti vandens temperatūrą ir apsaugoti nuo karšto vandens nudegimų. Taip pat termostatiniai maišytuvai turi vandens paleidimo tašką, optimalią maudymuisi skirtą temperatūrą paleidimo metu, todėl taip sutaupoma ir laiko ir išlaidų laukiant bei reguliuojant tinkamą dušo srovę ir temperatūrą.

Dušo galva

Taip pat viena iš svarbiausių dalių. Kaip jau kalbėjome aukščiau, dušo galva priklauso nuo sistemos pasirinkimo – ar norėsite rinktis virštinkinę ar potinkinę sistemą. Galite rinktis arba fiksuotą dušo galvutės galimybę, arba galimybę ją nuimti ir laisvai valdyti.

Dušo komplektų medžiaga ir dizainas

Medžiaga

Vienas populiariausių paviršių yra chromuotas. Jis palankiai vertinamas ir dėl savo kainos ir lengvos priežiūros, kuri nereikalauja specialių šluosčių ar valiklių. Kiti paviršiai nors ir atrodo moderniau, tačiau dažniausiai jie yra kur kas brangesni už chromuotus. Vertinantiems kokybę verta rinktis nerūdijančio plieno dušo galvas, jos yra kur kas tvirtesnės, kokybiškesnės bei ilgaamžiškesnės.

Dizainas

Nors dizainas ir nėra pagrindinis kriterijus renkantis dušo komplektus, tačiau tai taip pats svarbus akcentas. Ieškant dušo komplektų, jų dizainą derinkite prie bendro vonios kambario interjero. Nesirinkite drastiškų spalvų ar formų, jeigu jūsų vonia yra klasikinio stiliaus, kurioje vyrauja balti bei šilti atspalviai. Šiuo metu gamintojai siūlo įvairių spalvų nerūdijančio plieno dušo komplektus – nuo klasikinės sidabro spalvos, iki išskirtinių juodų ar net raudonų atspalvių. Taip pat svarbu nepamiršti, kad išskirtinių spalvų dušo komplektai kainuoja ir kur kas brangiau, nes išgauti spalvą reikalingas ilgesnis procesas, taip pat svarbu atsižvelgti kaip ant spalvos pasidengia įvairūs nešvarumai, vandens lašai.

Kad vonios kambaryje būtų jauku ir komfortiška – dušo komplektus galite įsigyti čia -->