Prekių katalogas

Kaip išsirinkti dulkių siurblį?

Dulkių siurblys – vienas iš tų prietaisų, kuriam pataupę vėliau gailisi 90 proc. pirkėjų. Kartais iš nežinojimo, o kartais tik dėl mažos kainos įsigyjame ne tokį prietaisą, kuris sukelia daug streso ir nepatogumų. Šiame straipsnyje paaiškinsime, kaip reiktų išsirinkti dulkių siurblį, kad netektų gailėtis.

Dulkių siurblio veikimo principai

Kad geriau suprastumėte, kokio dulkių siurblio jums iš tiesų reikia, reiktų žinoti bent esminius dulkių siurblio veikimo principus.

Dulkių siurblys yra sudarytas iš 3 svarbiausių elementų:

1. Variklio, kuris sukuria oro trauką (siurbimą);
2. Žarnos ir aksesuarų, kurie pakelia nešvarumus nuo žemės, kad juos būtų galima susiurbti;
3. Talpos, kur visi nešvarumai yra sutraukiami.

Nuo šių trijų komponentų priklauso visas siurbimo procesas.

Oro trauka sukuriama sukant ventiliatorių. Kuo variklis galingesnis, tuo greičiau sukasi tas ventiliatorius. Kuo jis greičiau sukasi, tuo daugiau oro jis ištraukia.

Kartais dulkių siurblys gali turėti du ventiliatorius. Pramoniniai dulkių siurbliai gali turėti tris ir daugiau ventiliatorių. Tiesa, nuo to jie didėja fiziškai ir tampa nebe tokie kompaktiški.

Variklis yra elektrinis. Bet šiuolaikinė aplinka diktuoja vieną sąlygą – reikia atsisakyti laidų. Tokiu būdu atsiranda siurbliai, kurie yra varomi ne prijungus elektros laidą, o pakrautos baterijos.

Žarna arba vamzdis gali būti skirtingo ilgio. Kuo žarna trumpesnė, tuo siurbiamo oro jėga didesnė.

Talpos dulkių siurbliuose yra įvairių dydžių. Kuo ji didesnė, tuo daugiau šiukšlių galima susiurbti. Tai svarbu, nes nuo talpos dydžio priklausys jūsų pasirinkimas.

Kai esminiai veikimo principai aiškūs, galime pereiti prie konkrečių patarimų, kaip išsirinkti dulkių siurblį.

Dulkių siurblio forma ir talpa

Reiktų nuspręsti, kokia turėtų būti jūsų dulkių siurblio forma. O jų yra gana įvairių:

Dulkių siurblys-šluota. Tai naujoviškas dulkių siurblys, kuris neturi žarnos. Siurbimo galvutė, vamzdis, talpa ir rankena. Viskas gana kompaktiška.
Konteinerinis dulkių siurblys. Tai standartinis siurblys ant ratukų su prijungiama ilga žarna ant kurios montuojama siurbimo galvutė.
Pramoninis siurblys. Tai šiek tiek galingesnis dulkių siurblys su didele talpa, kuri primena nedidelę statinaitė. Paprastai toks siurblys turi ne tris, o keturis ir daugiau ratukų ir yra gana didelis.
Rankinis siurblys. Tai nedidelis kompaktiškas siurbliukas naudojamas dulkėms siurbti arba automobiliui.
Dulkių siurblys-robotas. Nedidelis robotas, kuris važinėja po namus ir tuo pačiu susiurbia nešvarumus.

Nuo dulkių siurblio formos priklauso talpos dydis. Vienuose modeliuose jis labai didelis, kitur – labai mažas.

Kuo didesnė talpa, tuo daugiau nešvarumų galite susiurbti vienu metu. Jei namai dideli, rekomenduojama rinktis dulkių siurblį su didesne talpa. Tada nereikės kas kelias minutes talpos atidarinėti ir išpilti susikaupusius nešvarumus. Tai nėra pats maloniausias užsiėmimas, todėl neignoruokite šios siurbimo dalies.

Nešvarumų surinkimo būdai

Visi nešvarumai yra surenkami į didesnę arba mažesnę talpą. Tačiau kaip tai daroma? Yra keletas būdas, nuo kurių gali priklausyti jūsų pasirinkimas.

Nešvarumų surinkimas į maišelį

Standartinis surinkimas konteineriniuose dulkių siurbliuose yra į specialų maišelį. Dulkės ir šiukšlės gali būti surenkamos į medžiaginį daugkartinio naudojimo maišelį arba vienkartinį. Jis paprastai daromas iš popieriaus ar plastiko. Skirtumas tarp jų yra tas, kad medžiaginį maišelį iškratote, išdulkinate ir dedate atgal. Vienkartiniai maišeliai kartu su šiukšlėmis keliauja į šiukšlių dėžę. Kaip patogiau? Daugiabučio 7 aukšte išdulkinti medžiaginį maišelį balkone gali būti sudėtinga, todėl tokiu atveju geriau rinktis vienkartinį. Mažiau gamtai kenkia medžiagines daugkartinio naudojimo, bet jo išvalymas kartais būna ne iš maloniųjų...

Nešvarumai surenkami į vandens talpą

Kai kurie konteineriniai dulkių siurbliai turi galimybę visus nešvarus surinkti į talpą su vandeniu. Po plovimo purvinas vanduo tiesiog išpilamas kartu su visomis šiukšlėmis. Toks būdas yra praktiškas ir patogus, tačiau vandenį keisti reikia gana dažnai. Jei namuose gyvena žmonės su alergijomis ir negalintys pakęsti ore atsiradusių dulkių, dulkių siurblys su vandens talpa – beveik idealus variantas.

Nešvarumai surenkami į paprastą talpą be nieko

Tiesiog visi nešvarumai subėga į plastmasinę talpą. Problema gali būti su oro išmetimu iš tos talpos, nes reikalingas specialus filtras, kad dulkės neišeitų atgal. Kitas momentas – dažnai tokios talpos būna permatomos. Jei namuose turite vaikų ir dažnai susiurbiate jų žaislų dalis, tokia permatoma talpa gali būti net labai naudinga.

Bakterijų naikinimas

Dulkių siurblio tikslas – ne tik ištraukti iš kilimo ar grindų plyšių dulkes ir nešvarumus, bet ir sunaikinti galimus ligų bei alergijų sukėlėjus – erkutes, parazitus, bakterijas.Kai mikroorganizmai tokie maži, sulaikyti juos maišelyje arba sausoje talpoje yra gana sudėtinga. Tam naudojamas specialus HEPA filtras, kuris sugaudo didžiąją dalį kenkėjų. Jei norite švaraus siurbimo, pasidomėkite, ar norimas dulkių siurblys turi HEPA filtrą, ar tik paprastą filtrą, kuris sulaiko mažesnius nešvarumus.

Bakterijos ir parazitai yra gana veiksmingai nukenksminami, kai papuola į vandenį. Jie tiesiog nuleidžiami į nuotekų sistemą kartu su kitomis šiukšlėmis. Aišku, po siurbimo talpą reikia gerai išplauti, kad kenkėjų ten neliktų iki kito siurblio naudojimo.

Siurbimo galvutė ir priedai

Siurbimo efektyvumas priklauso ne tik nuo variklio galingumo ar talpos, bet ir nuo siurbimo galvutės. Tradicinė siurbimo galvutė turi šepetėlį, kuris pakelia nešvarumus nuo žemės ir tada juos pagauna oro srovė ir sutraukia į talpą. Jei šepetėlis nesugeba pakelti visų nešvarumų, dalis jų lieka. Dėl to reikia tą pačią vietą brūžinti keletą kartą, o tai daro siurbimo procesą ne itin maloniu užsiėmimu. Ši situacija labai gerai pažįstama visiems, kas namuose turi daugiau kilimų. Paprasta galvutė puikiai susitvarko su nešvarumais ant laminato, parketo, linoleumo, tačiau kilimas ir kiliminė danga yra tragedija. Dėl to reiktų atkreipti dėmesį į siurbimo galvučių mechanizmus. Kilimams siurbti yra naudojamas besisukantis šepetėlis. Kartais tas sukimo momentas yra ne savaiminis, o šepetėlius suka atskiras varikliukas.

Kilimams siurbti naudojamas ir kitas populiarėjantis būdas – šlapias siurbimas. Jis būdingas plaunantiems siurbliams, kurie turi papildomą talpą vandeniui. Siurbimo galvutė pripurškia vandens, kuris iš karto persigeria į kilimą arba kitą medžiagą. Iš paskos eina standartinė siurbimo galvutė, kuri susiurbia nešvarumus kartu su ką tik įpurkštu vandeniu. Profesionalūs siurbliai naudoja vandenį su specialia buitine chemija, kuri akimirksniu paveikia giliai audinyje esančius nešvarumus. Toks plovimas naudojamas ne tik kilimams, bet ir minkštų baldų gobelenui plauti.

Kitas siurbimo būdas –paveikti nešvarumus garais. Dulkių siurblys pakaitina vandenį iki virimo temperatūros ir išleidžia garus. Taip giliai esantys nešvarumai yra lengviau „atklijuojami“ nuo audinių ir tada susiurbiami. Toks siurbimas reikalauja specialios galvutės. Ji gali būti naudojama užuolaidų plovimui. Tai labai gera funkcija siekiantiems sunaikinti bakterijas. Joms paprastai pakanka 80 laipsnių temperatūros, ką jau kalbėti apie 100 laipsnių temperatūros garus. Toks siurblys sunaikina 99 proc. visų bakterijų kilimuose ir audiniuose.

Ir pabaigai amžinas klausimas: ar verta rinktis dulkių siurblį-robotą?

Jei jūsų namai nėra dideli, juose nėra daug lovų, kilimų, robotas gali susiurbti juose esančius nešvarumus. Jei namuose daug baldų ir sunkiai prieinamų vietų, visų nešvarumų robotas nesugebės išvalyti. Tad kam investuoti į tokį prietaisą, jei darbas padaromas tik iš dalies ir po to jums dar kartą teks siurbti sunkiai prieinamas vietas dulkių siurbliu-šluota arba konteineriniu dulkių siurbliu?..

Beje, jei namuose yra du aukštai, didelį siurblį užnešti gali būti sudėtinga. Ypač daug problemų bus, jei dar ir laiptai yra padengti kilimine danga. Tokiu atveju rekomenduojame rinkti dulkių siurblį-šluotą.

Platus dulkių siurblių pasirinkimas ->>>

Pirkėjų gide galite susipažinkite ir su kitais mūsų naudingais bei praktiškais patarimais, kurie padės išsirinkti Jus dominančią techniką.