Kaip išsirinkti čiužinį?

 

Kokybiškas miegas labai svarbus tam, kad gerai jaustumėmės dienomis. Gerai išsimiegoję esame energingesni, produktyvesni ir geresnės nuotaikos. Jeigu rytais atsikeliate su nugaros skausmu, kuris gana greitai praeina, to priežastimi gali būti jūsų čiužinys. Jeigu norime išvengti problemų susijusių su nemiga, verta pasirūpinti savo komfortu ir įsigyti individualiai jums tinkantį čiužinį. Rinkoje galime rasti didelį pasirinkimą, tad kaip išsirinkti tinkamiausią variantą gana didelis iššūkis. Pateiksime jums keletą rekomendacijų, kuriomis vadovaudamiesi, galėsite lengviau priimti sprendimą dėl čiužinio įsigijimo.

Čiužiniai skirstomi į kelis tipus, kurių kiekvienas pasižymi skirtingomis savybėmis. Apačioje pateiksime pagrindines kiekvieno tipo savybes.

Antčiužinis. Nenorint keisti senos lovos ar esamo čiužinio, praktiškas variantas tiesog įsigyti antčiužinį. Rinkoje galime sutikti trijų storių antčiužinius: 3, 5 ar 7 cm storio. Storį pasirinkite atsižvelgiant į norimą komforto lygį ir esamos sofos-lovos ar čiužinio būklę. Antčiužinis tai pat labai geras pasirinkimas turint ribotą biudžetą. Kaina daug mažesnė, nei pirktumėte naują čiužinį, tačiau sukuriamas komfortas yra nepamainomas lyginant su senąja jūsų lova ar čiužiniu.

Spyruoklinis čiužinys. Tai dažniausiai pasitaikanti čiužinių gamintojų technologija. Šie čiužiniai yra dviejų rūšių: klasikiniai tarpusavyje sujungtų spyruoklių sistema arba kišeniniai, kuomet kiekviena spyruoklė įvelkama į atskirą maišelį. Spyruoklės įvilkimas į maišelius, sukuria taškinį čiužinio elastingumą, tai reiškia, kad miegodami nejusite jeigu šalia esantis žmogus vartosi. Klasikiniai deja negali pasidžiaugti šia savybe ir verčiantis jums, partneris tai gali pajusti. Bendrai, spyruokliniai čiužiniai yra kur kas pigesni, lyginant su kito tipo čiužiniais.

Putų poliureteno čiužinys. Lengvas, pralaidus drėgmei bei orui, neskatina prakaitavimo, atsparus deformacijai – tai garantuoja aukštos kokybės putų poliureteno čiužinio medžiaga. Joje yra sukurta nepalanki terpė kauptis dulkių erkutėms, o tai ypač aktualu alergiškiems žmonėms. Dėl pažangių šių dienų technologijų, šie čiužiniai tolygiai paskirsto kūno svorį ir užtikrina taisyklingą stuburo padėtį miego metu. Tereikia išsirinkti sau tinkamą čiužinio minkštumą (įsivertinus ir jūsų kūno svorį), kuris garantuos ergonomiškumą ir ypatingą komfortą.

Viskoelastinis čiužinys. Šie čiužiniai itin tinka jautriems, sąnarių skausmus turintiems ar kūno dalių tirpimą jaučiantiems žmonėms. Viskozės elastinė medžiaga yra jautri spaudimui ir šilumai, dėl to gerai prisitaiko prie kūno anatomijos ir miego pozos, minkštėja ir kietėja, todėl padeda nuimti raumenų įtampą ir leidžia maksimaliai atsipalaiduoti. Dėl šios priežasties jie itin rekomenduojami žmonėms, kurie sunkiai įsitaiso lovoje. Tai yra patys šilčiausi čiužiniai, dėl to netinka žmonėms, kurie smarkiau prakaituoja, nes viskoelastinis čiužinys prasčiau praleidžia orą ir drėgmę. Šio tipo gaminiai neperduoda judesių, dėl to nejusite diskomforto, jeigu antroji pusė miega neramiai.

Higieninis čiužinys. Tai plonas paklotas, tiesiamas ant čiužinio viršaus, kuris padės pasiekti aukščiausią higieną. Paklotas apsaugos čiužinį nuo prakaito ar sutepimo. Jis lengvai skalbiamas, dėl to galėsite palaikyti savo čiužinio maksimalią švarą.

Nurodysime dar kelis svarbiausius niuansus, kuriuos įvertinus rasite tobulą jūsų poreikius tenkinantį čiužinį:

  • Išsimatuokite kokio dydžio čiužinio reikia jūsų lovai.
  • Įsivertinkite kokio kietumo čiužinio jūs norite arba ant kokio čiužinio miegoti būtų rekomenduojama atsižvelgiant į jūsų sveikatos problemas.
  • Čiužiniai gali turėti ortopedines funkcijas, tad pasidomėkite plačiau, jeigu jums tai yra aktualu.
  • Išsiaiškinkite ar čiužiniui reikalingas tvirtas, orui pralaidus lovos pagrindas arba grotelės.
  • Nusistatykite kokį biudžetą galite skirti naujam pirkiniui.
  • Pasidomėkite apie suteikiamas gamintojo garantijas.

Komfortas yra labai subjektyvus dalykas. Renkantis sau tinkamiausią čiužinį reikėtų įsivertinti kuo daugiau aspektų. Kiekviena tinkamai apgalvota detalė prisidės prie jūsų maksimalaus siekiamo kokybiško poilsio. Čiužinius galite įsigyti čia ->>>