Prekių katalogas

Kaip išsirinkti CD,DVD grotuvą?

Nors technologijos sparčiai tobulėja, o išmanūs ir vis pažangesni įrenginiai keičia vieni kitus, visgi tiek CD tiek DVD grotuvai yra vis dar nekantriai perkami. CD ir DVD grotuvų populiarumas vis dar yra didelis ir ne be reikalo, nes kitaip nei buvę prieš dešimtmetį, dabar šie įrenginiai tikrai gerokai atsinaujinę ne tik savo dizainu, bet ir galimybėmis - išmaniomis funkcijomis kurios ir traukia geros garso ir vaizdo kokybės entuziastus. Taigi kaip išsirinkti šiuolaikinius CD ir DVD grotuvus ir į ką atkreipti reiktų didžiausią dėmesį?

CD grotuvai

Šiuolaikiniai CD grotuvai nė iš tolo neprimena mums gerai pažįstamų buvusių prieš dešimtmetį, pasikeitusi jų ne tik išvaizda, bet ir galimybės leidžia mėgautis plačiomis funkcijomis. Yra vis dar nemažai žmonių kurie muzikos klausosi tik iš kompaktinių diskų, ir tai tikrai neturėtų stebinti, nes šiuolaikiniai CD grotuvai leidžia mėgautis nepriekaištinga garso kokybe. CD grotuvai gali būti tiek stereofoninio garso dalis tiek garso rinkinio dalis (į kurią įeina patefonas, imtuvas, garsiakalbiai ir kt.)

Į ką atkreipti dėmesį renkantis CD grotuvą?

  • Palaikymo (atkūrimo) formatai – CD grotuvai palaiko daug įvairių formatų, todėl svarbu į juos atsižvelgti jeigu Jums bus reikalingas vienas iš jų, dažniausiai CD grotuvai palaiko tokius formatus kaip - CD, CD-R / RW (WMA ir MP3).
  • Dinaminis diapazonas – leidžia įvertini triukšmo lygį, sukuria kokybiškesnį skambesį, dinaminis diapazonas kokybiškuose - profesionaliuose grotuvuose dažniausiai būna nuo 96dB, o dažnių diapazonas (atsakas) siekia nuo 2 iki 20 000 Hz.
  • Belaidis palaikymas – svarbus parametras šiuolaikiniams CD grotuvams, suteikiantis galimybę siųsti muziką į bet kurį įrenginį. CD grotuvai palaiko - „Wi-Fi“, „AirPlay“, „Bluetooth“ ir kt.

Šiuolaikiniai CD grotuvai yra labai universalūs, o jų funkcijos bei galimybės priklauso nuo kiekvieno poreikių. Asortimente siūlomi grotuvai suteikia prieiga prie interneto muzikos paslaugų, interneto radijo, taip pat nuosavų išteklių esančių kompiuteryje -USB prievadas leidžia prijungti išorinius grotuvus arba USB atmintį su dainų turiniu.

Vienais geriausių ir kokybiškiausių CD grotuvų gamintojų laikomi – PIONEER, Onkyo, DENON, Yamaha.

DVD grotuvai

DVD –viena iš formų laikyti tiek vaizdo, tiek garso informaciją. Ši technologija panaši į CD–ROM, tačiau tarp jų yra vienas esminis skirtumas – atminties talpa. DVD grotuvai kaip ir aukščiau aptarti CD grotuvai yra vis dar populiarūs ir nekantriai laukiami kokybiško garso bei vaizdo entuziastų.
Į ką atkreipti dėmesį renkantis DVD grotuvą?

  • DVD grotuvų rūšis – stacionarūs arba perkeliami. Stacionarūs grotuvai vieni populiariausių, užima mažiau vietos, tačiau tokie grotuvai turės būti prijungiami prie televizoriaus ar kitų šaltinių. Stacionarūs grotuvai pasižymi išskirtine vaizdo kokybe bei plačiomis galimybėmis, kuriomis galėsite mėgautis stebinti filmus ar kitus vaizdo įrašus. Perkeliami (nešiojamieji) grotuvai itin maži, patogūs keliaujant ar vykstant į įvairias išvykas.
  • Nuskaitomos laikmenos – įsigyjant DVD grotuvą labai svarbu atkreipti dėmesį kokias laikmenas galės nuskaityti grotuvas, kad galėtumėte patenkinti visus savo poreikius ir mėgautis visomis galimybėmis. Dažniausiai grotuvai nuskaito šias laikmenas - CD-R, CD-RW, DVD, DVD+R DL, DVD-R DL, DVD±R, DVD±RW, USB.
  • Dizainas, svoris – be techninių savybių taip pat atkreipkite dėmesį ir į DVD grotuvų dizainą, kurį derinkite prie savo namų ar kitos vietos, kur bus laikomas grotuvas interjero. Taip pat nepamirškite atkreipti dėmesio į grotuvo parametrus, jeigu planuojate jį laikyti tam pritaikytoje lentynoje. Taip pat atkreipkite dėmesį į grotuvo svorį, ypatingai jeigu jis bus nešiojamas, kartu pasiimsite į išvykas ar keliones.

Mėgaukitės nepriekaištinga vaizdo ir garso kokybe, mėgstamais filmais bei muzika, CD ir DVD grotuvus galite įsigyti čia