Kaip išsirinkti barzdaskutę?

XX amžiuje vyro barzdos reikšmė buvo labai sumenkinta. Ji buvo laikoma nešvaros ir nevalyvumo požymiu, todėl nuo 2-jo dešimtmečio pradėta piršti nuomonė, kad barzdas nešioti yra negražu. Visa tai tęsėsi dešimtis metų, o XXI amžiuje ši nuostata pasikeitė. Vyras su barzda vėl tapo ne apšepėliu, o vyru. Barzdotas žmogus dabar nebūtinai yra metalistas ar rokeris, ar gydytojas (beje, tai buvo viena iš nedaugelio profesijų, kur barzda buvo toleruojama ir gerbiama). Dabar barzdotam būti madinga, nors kai kurie tai laiko hipsterių mada. Pripažinkime – barzda pabrėžia vyriškumą, tačiau tik tvarkinga ir gražiai apkirpta barzda yra priimtina.

Viso to nepasiektume be geros barzdaskutės. Kaip tokią išsirinkti?

Pirmiausia, prisiminkime, kaip veikia elektrinės barzdaskutės.

Elektrinės barzdaskutės veikimo principai

Barzda yra lyg žolė, tad nieko nuostabaus, kad veikimo principas primena šienavimo mašiną. Yra du pjūkleliai, panašūs į šukas. Vienas jų yra stabilus, o kitas traukiamas išilgai tūkstančius kartų per minutę greičiu. Kai barzdos plaukas patenka tarp tų šukų, jis yra nukertamas. Tokiu būdu veikia paprasčiausios barzdaskutės. Šiuolaikinės barzdaskutės gali būti ir ne tik traukiamosios, bet ir sukamosios. Paprastai viskas vyksta gana panašiai, tik ant barzdaskutės pagrindo yra sumontuoti trys apskritimai, kurių viduje sukasi apvalus dantytas peilis, o ne ištisinis. Kad viskas vyktų saugiai, peiliukas paslepiamas po metaline apsauga. Toks apvalus skutimosi būdas yra tinkamas, kai barzdos plaukai linksta į skirtingas puses.

Elektrinės barzdaskutės reguliuoja plauko ilgį, kuris bus paliktas. Galima skustis labai švariai arba palikti tam tikro ilgio plaukus. 3 dienų barzda yra visada madinga. Jei reikia visiškai nuskusti barzdą, rekomenduojama rinktis barzdaskutes su apvaliais peiliukais. Arba skustis skustuvu su muilu ar skutimosi putomis.

Trečias būdas yra tinklelis. Barzdos plaukai patenka į tinklelį, kuris yra išgaubtas, o išgaubimo viduje sukasi volelio formos peiliukas. Taip barzdos plaukas yra nupjaunamas ir lieka viduje. Šis būdas būdingas Braunbarzdaskutėms.

Barzdaskutės duše? Kodėl gi ne?

Skutantis dirginama oda. Tad kodėl nepasinaudojus galimybe odą sudrėkinti tiesiog vandeniu. Šiuolaikiniai barzdaskučių gamintojai turi ne vieną modelį, kuris gali skusti ir duše. Tiesiog prausiantis po dušu. Tokia barzdaskutė nereikalauja kremo ar specialių priemonių, ji yra atspari vandeniui. Aišku, jos tikslas yra nuskusti kuo švariausiai, tad barzdos formavimui teks naudoti kitą prietaisą. Skustis juo tekant vandeniui nelabai pavyks. Barzdaskutės yra skirstomos į sauso skutimosi ir šlapio skutimosi, tad rinkitės pagal poreikius.

Barzdos formavimo šukos – kelių dydžių

Barzdaskutės paprastai turi keletą priedų – skirtingo ilgio šukų, kurios uždedamos ant kirpimo mechanizmo Braukiant šukomis per veidą, barzdos plaukai kerpami vienodu ilgiu, paliekant tam tikrą atstumą nuo veido. Tokiu būdu galima suformuoti ir ilgesnę barzdą.

Pakraunamos ar laidinės barzdaskutės?

Jei esate keliaujantis žmogus, jums reikalinga belaidė barzdaskutė. Ją tiesiog galite išsitraukti bet kuriame tualete ir pasidailinti barzdą. Jei namisėda – pakaks ir laidinės barzdaskutės, kuria naudositės vonioje šalia feno.

Skirtingi barzdaskučių gamintojai gamina skirtingo pajėgumo baterijas. Dėl to kai kurie modeliai veikia vos 20 minučių po vieno įkrovimo, o kiti gali veikti net ir 50 minučių. Nuo baterijos priklauso ir įrenginio svoris, nes kuo baterija daugiau įkrauta, tuo ji sunkesnė.

Laidinės baterijos yra kur kas galingesnės, nes jų varikliukai kiek kitokie. Jei barzdos plaukai yra vešlūs ir stori, vertėtų ieškoti galingesnio modelio, taigi laidinio.

Tepti ir galąsti

Barzdaskutėms reikia priežiūros. Pagrindinė priežiūra yra švara. Po skutimosi reikia išvalyti barzdos likučius. Dėl to kai kurie modeliai yra plaunami. Tiesiog pakišate po vandens srove ir visos liekanos nuplaunamos. Kita priežiūra – sutepimas. Peiliukai trinasi vienas į kitą ir taip dyla. Tai elementari mechanika, kurią žino kiekvienas vyras, vairuojantis automobilį. Specialiu aliejumi kartais reiktų sutepti peiliukus ir kitas judančias jungtis, kad viskas veiktų nepriekaištingai. Dar vienas priežiūros būdas – kartas nuo kart pagaląsti peiliukus. Deja, paprasta dilde greičiausiai to nepadarysite, teks vežti pas galandimo specialistus. Jie turėtų padėti.

Yra modelių, kurių nereikia nei tepti, nei galąsti, nes jie tai padaro patys. Tai mažai priežiūros reikalaujanti barzdaskutė, tačiau pakankamai brangi....
Dezinfekavimo procesas – taip pat reikalinga priežiūros dalis. Ant odos yra pilna mikroorganizmų, kuriuos skutant barzdą, sutraukia į sunkiai prieinamas vietas. Pridėkite šiek tiek drėgmės ir šilumos ir greitai ten pradės veistis ne tik pelėsis, bet ir kitokio tipo gyvybė, kuri nepradžiugins nė vieno naudotojo. Kai kurie modeliai gali būti dezinfekuojami specialiomis priemonėmis. O visiems kitiems pakaks tik stropaus išvalymo ir patepimo dezinfekuojančiu skysčiu.
Barzdaskutės vyrams yra labai reikalingas prietaisas. Dėl to reiktų gerokai apsvarstyti, kurį rinktis.

Ne paskutinėje vietoje yra ir prekės ženklas. Populiariausi pasaulyje barzdaskučių gamintojai yra Philips, Panasonic, Braun. Yra ir mažiau žinomų gamintojų, pavyzdžiui, SaturnCamry, Trym ir t.t. Jų produkcija yra gera, tačiau ieškantiems aukščiausios klasės barzdaskučių rekomenduojame pirmuosius tris gamintojus.

Kodėl vienos barzdaskutės kainuoja 20, o kitos –350 eurų?

Barzdaskutės kaina gali sugluminti. Vienas modelis nekainuoja ne 20 eurų, o kitas – jau 300? Kodėl toks milžiniškas skirtumas? Brangiausiai kainuoja paskutinės klasės modeliai, išleisti šiais metais. Brangiausiuose modeliuose prikišta dar daugiau funkcijų, kurių dažnai gali ir neprireikti. Dėl to reiktų gerai pasirinkti pagal kainą, nes tai, kas brangu, ne visada reikalinga. Kitas momentas – brangiausi yra Philips ir Braun prietaisai. Jų gamintojai yra gerai žinomi ir nuolatos investuoja į mokslinius išradimus, gerinančius skutimosi komforto lygį. Tai irgi didina prietaisų kainą, nes juose naudojama daug patentuotų technologijų.

Kainą didina ir priedų skaičius. Kai kurie modeliai turi elektrinį kroviklį kartu su dezinfekavimo funkcija. Tai tik padidina komplekto kainą.

Bet kuriuo atveju barzdaskutė tikram vyrui yra reikalinga, tad labai tinka kaip dovana bet kokia proga.
 

Platus barzdaskučių pasirinkimas ->>>

Pirkėjų gide galite susipažinkite ir su kitais mūsų naudingais bei praktiškais patarimais, kurie padės išsirinkti Jus dominančią techniką.