Prekių katalogas

Kaip išsirinkti balansinį dviratuką?

Balansiniai dviratukai iš pirmo žvilgsnio niekuo nesiskiria nuo įprastinių mums puikiai pažįstamų dviračių. Tačiau pagrindinis jų skirtumas, kad balansinis dviratukas neturi pedalų ir neretai vadinamasis pirmuoju mažylio dviratuku. Dažniausiai balansiniai dviratukai pradedami naudoti nuo 2 metų amžiaus, tačiau tai priklauso ir nuo paties mažylio. Balansiniai dviratukai pirmaisiais vaiko dviratukais vadinami nes skirti išmokinti vaiką važiuoti dviračiu be jokios baimės, taip pat jo dėka vaikas išmoksta taisyklingos laikysenos, geba išlaikyti pusiausvyrą, ugdoma koordinacija bei mankštinami kojų raumenys.
Kitaip nei įprastu dviračiu, norint važiuoti su balansiniu dviratuku reikia atsispirti kojomis nuo žemės, taip laikant pusiausvyrą. Balansinį dviratuką verta išbandyti kai vaikas jau tvirtai stovi ant žemės, bei atsisėdus ant dviratuko kojomis siekia žemę. Balansinių dviratukų pasirinkimas itin didelis, todėl pateikiame patarimus, kad išsirinkti dviratuką būtų kur kas lengvesnė užduotis.

Techniniai parametrai:

Dviratuko rėmas

Medinis – natūralios medžiagos, vienas populiariausių pasirinkimų, yra lengvas. Tačiau tokį dviratuką reikia labiau saugoti nes medis yra linkęs skilti, ypač gavęs drėgmės, taip pat lengvai išsitepti.

Aliuminis – patys lengviausi, tačiau išlaiko mažesnį svorį, todėl renkantis aliuminį dviratuką atkreipkite dėmesį kokį didžiausią svorį jis gali išlaikyti. Dažniausiai iš aliuminio rėmo gaminami dviratukai būna vieni pirmųjų mažylio dviratukų, su kuriais lengva važiuoti ir juos nešti rankoje.

Metalinis – tvirtas, sunkesnis nei kiti, todėl pritaikytas jau vyresniems vaikams, nereikalaujantis daug priežiūros, lengvai valomas. Tokie dviratukai dažniausiai sveria kur kas daugiau nei kiti, todėl atkreipkite dėmesį jeigu tokį dviratuką reikės dažnai nešioti.

Sėdynė

Perkant dviratuką svarbu pamatuoti jo sėdynę – ar vaikas sėdint tvirtai siekia žemę ir jaučiasi saugiai. Kojytės turi siekti žemę, tačiau nebūti ir pernelyg sulenktos. Daugelis dviratukų turi reguliuojamos sėdynės funkciją, tai patogu norint dviratuką naudoti ilgesniam laikui – metams / dviem, priklausomai nuo to kaip greitai auga vaikas. Dažniausiai sėdynės reguliuojasi 10cm diapazone.

Padangos

Gali būti pripučiamos arba nepripučiamos. Pripučiamos padangos yra sunkesnės, gali lengvai būti praduriamos, tačiau tuo pačiu ir užtikrina amortizaciją, leidžia patogiai važiuoti įvairias keliais. Pripučiamos padangos yra vienas populiariausių pasirinkimų, nes su jomis važiuoti yra kur kas patogiau ir lengviau.

Stabdžių rankenėlė

Stabdžių rankenėles turi ne visi balansiniai dviratukai, patys pirmieji dviratukai dažniausiai jų neturės, nes ne visiems vaikams jų reikia, dažniausiai pirmieji važinėjimai balansiniu dviratuku ir stabdymai yra kojytėmis, o ne naudojant rankinį stabdį. Rankiniai stabdžiai labiau pravers jau didesniems vaikams, ypatingai važiuojant nuokalne.

Vairo pasukimo kampas

Daugelis balansinių dviratukų turi ribotą priekinio pasukimo kampą, ir tai nėra blogai, tokia funkcija apsaugo ir sumažina kritimų riziką, neleidžia pasukti vairo tiek, kad priekinis ratas užsiblokuotų.

Balansinio dviratuko svoris

Tai vienas iš svarbiausių kriterijų į kurį taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį renkantis dviratuką. Taip yra todėl, kad dažniausiai visi pasivažinėjimai baigiasi dviratuko parnešimu rankose, todėl rekomenduojame dviratuką išsirinkti kuo mažesnio svorio, dažniausiai jie siekia nuo 3 iki 7 kg, priklausomai nuo rėmo konstrukcijos, padangų ir kt. Taip pat svarbu žinoti, kad nepriklausomai koks yra dviratuko svoris įsibėgėjimui ir judėjimui tai didelis įtakos neturės.

Balansinius dviratukus galite įsigyti čia