Prekių katalogas

Ką rinktis, vonią ar dušo kabiną?

Gyvenimo tempas, dažnuose namuose labai įtemptas ir aktyvus. Rytais skubame susiruošti į darbą, o vakare ieškome poilsio ir atokvėpio. Norint kuo didesnio komforto, svarbu įsivertinti savo poreikius įsirenginėjant vonios kambarį. Kuris pasirinkimas geresnis, vonia ar dušo kabina? Turintiems dideles erdves, rekomenduojama įsirengti abu variantus, deja didelius vonios kambarius toli gražu turi ne visi, tad sprendimą priimti gana nelengva. Pažvelkime į abiejų variantų pliusus bei minusas.

Dušo kabinos pasirinkimas

Dušo kabiną dažniausiai renkasi žmonės neturintys vaikų, kurie mažai laiko praleidžia namuose, gyvena aktyvų gyvenimo būdą ir duše teužtrunka kelias minutes. Tai gana ekonomiška – taupo tiek laiką, tiek pinigus, nes sunaudojama nedaug vandens. Kita grupė žmonių, kurie renkasi dušo kabinas – vyresnio amžiaus žmonės, kuriems svarbus komfortas ar to reikalauja sveikatos būklė – patogu ir lengva įlipti į dušo kabiną. Naudojant neslystančius dušo kabinos padėkliukus, sukuriamas dar didesnis saugumas.

Jeigu vonios kambarys nedidelis – sutaupysite vietos renkantis pusapvalę dušo kabiną. Jeigu yra galimybė turėti didesnę kabiną, turėsite ir daugiau vietos maudymosi metu bei lentynėles patogiai susidėti visus maudymosi atributus.

Dušo kabinos dizainas gali būti labai įvairus ir moderniai derinamas prie kambario interjero. Dušo kabinos stiklas gali būti skaidrus, matinis, tamsaus stiklo ar netgi su ornamentais.

Jeigu esate linkę itin mėgautis dušo teikiamais malonumais, kai kurie gamintojai siūlo kabinas su garais ir masažą atliekančiomis funkcijomis. Galima muzikos integracija, USB jungtys, LED apšvietimas, veidrodis ar netgi sėdynė komfortiškam maudymuisi.

Pagrindiniai pliusai:

  • Užima mažiau vonios kambario ploto;
  • Taupo prausimosi laiką ir vandenį;
  • Galimas platus dizainų pasirinkimas.

Minusai:

  • Stiklinės dušo sienelės reikalauja nemažai priežiūros. Dažnas sienelių valymas, bei papildomos chemijos pirkimas.
  • Pasirinkus pigesnį variantą, gali būti nelabai kokybiškos kabinos tarpinės, durelės, ratukai ar kitos detalės.

Vonios pliusai ir minusai

Tikriausiai net klausimų nekyla, kad vonią dažniausiai renkasi vaikų turinčios šeimos. Mažiausiems šeimos nariams, maudynės yra labai didelė pramoga ir džiaugsmas. O suaugusiems didelis malonumas ir atsipalaidavimas vakarais po ilgos dienos.

Deja vonios naudojimas patogus tik vakarais, rytais retas kuris turi laiko ilgai maudytis vonioje. Mėgstantiems maudytis ir vonioje ir duše, kiekvienam šeimos nariui poreikius patenkins vonia su dušo sistema ir vonios sienele. Vonios sienelė – puiki apsauga nuo besitaškančio vandens, kurią įsirengti galima net ir senoje vonioje. Kai kurių vonių priežiūra gali būti labai paprasta, nes vonios paviršius padengtas papildoma plėvele.

Vienos vonios gali būti pastatomos ant grindų ir būti puikus interjero elementas. Antrosios įmontuojamos į sieną ir uždengiamos su specialia priekine danga.

Pliusai:

  • Vonią galima naudoti ir kaip dušą ir kaip vonią;
  • Reikalauja mažiau priežiūros.

Minusai:

  • Užima nemažą vonios kambario ploto dalį;
  • Sunaudojama daugiau vandens.

Jeigu norime palyginti vandens sąnaudas, tikslingiausia pirmiausiai įsivertinti kaip ilgai maudotės, kaip dažnai prileidžiate pilną vonią ir pnš. Įprastai vonioje sunadojama apie 120 – 350 l. vandens. Prausiantis po dušu per 5 minutes vidutiniškai išbėga 60-85 l. vandens.

Skaičiuojama, kad dušo kabina gali kainuoti nuo 400 iki 1200 eurų. Ieškant pigesnio varianto, kabiną galima statyti tiesiai ant grindų, tačiau tam turi būti tinkamai paruošta vieta. Jeigu perkate vonią, kaina nuo 450 iki 900 eurų. Jeigu pasirinkote hidromasažinę vonią, kaina gali būti apie 4000 eurų.

Pasirinkimą dušo kabina ar vonia dažniausiai lemia vonios kambario dydis ir žmonių, kurie ja naudosis įpročiai.

Dušo kabinas galite įsigyti čia ->>>

Vonias galite įsigyti čia ->>>