Ir mažai vietos užima, ir džiovina neglamžydama, ir žarnų nereikia – kas?

Čia tai bent mįslė... Atsakymo tikriausiai be pagalbos neatspėsite – džiovyklė HOOVER DynamicNext (DXW4 H7A1TCE). Ji taupo vietą vonioje, turi keletą labai naudingų džiovinimo funkcijų, o vandens nutekėjimo žarnos prijungti nereikia. Bet apie tai kiek vėliau...

Planuodami vonios interjerą dizaineriai paprastai pažymi tik vietą skalbyklei, tačiau apie džiovykles dažniausiai pamiršta. Priežastis gana paprasta – yra tam tikri skalbyklių modeliai su džiovykle, tad papildomai vietos joms nereikia. Ką daryti, kai vieta vonioje taupoma skalbyklės sąskaita? Tai įmanoma įsigyjant ne 60 cm, o 45 cm gylio skalbimo mašinas. Modelių pakankamai daug, tačiau juose retai kada būna džiovinimo funkcija. Vonios niekas taip nebjauroja, kaip kažkokia išlankstoma konstrukcija, ant kurios kiekvieną kartą po skalbimo reikia sukrauti skalbinius. Norite gražios vonios? Rūpinkitės ne tik skalbykle, taupančia vietą, bet ir džiovykle.

Kaip sutaupyti vietos, jei jau turite siaurą skalbyklę? Pasvarstykite galimybę užkelti džiovyklę ant jos. Aišku, reikės paaukoti sieną virš skalbyklės, nes ten ji turės būti gerai pritvirtinta. Bet tai jau kraštutinis variantas.Ši džiovyklė vietos užima panašiai kaip ir didelis skalbinių krepšys, tad į daugelį nedidelių vonių ji tilptų.

Vonioje atsiradusi džiovyklės susiduria su dar viena svarbia problema – vandens nuleidimu. Paprastai vanduo būna nuleidžiamas į nuotekų sistemą (reikalingas specialus šakotuvas, kad prijungtumėte ir skalbimo mašinos ir džiovyklės žarnas). Ne visada tai įmanoma, nes taupoma vieta ir nuotekų vamzdis yra sumontuotas pačiame kampe, tad į jį jokie šakotuvai negali būti montuojami. Reiškia džiovyklė turi turėti kitą vandens pašalinimo būdą.

HooverDynamicNext džiovyklė vandenį surenka į specialų kondensato surinkimo indą, kuris po kiekvieno džiovinimo yra išimamas ir vanduo išpilamas į kriauklę. Paprastas sprendimas. Oras išeina pro specialias angas džiovyklės galinėje dalyje. Jokių žarnų, prijungimo prie ventiliacinės sistemos nereikia.

Dar viena svarbi priežastis, dėl kurios verta įsigyti šią džiovyklę – visiško išdžiovinimo funkcija bei džiovinimas nesuglamžant. Kas turi džiovyklę puikiai žino, kad laiku neišėmus skalbinių, teks nemažai paplušėti su lygintuvu, nes audiniai bus lyg iš vilko gerklės traukti. HooverDynamicNext džiovyklė turi specialią funkciją, kuri įjungiama prieš pradedant tam tikrą džiovinimo programą. Kai džiovinimas baigiasi, būgnas pasisuka kas 10 minučių. Tai gali tęstis iki 6 valandų. Tokiu būdu drabužiai nesusiglamžo.

Kitos funkcijos yra ne ką prastesnės. Galima nustatyti, kad išdžiovintus drabužius iš karto būtų galima dėti į spintą arba kabinti ant pakabos.

Dar viena dėmesio verta funkcija – atmintis. Skalbyklė išsaugo dažniausiai naudojamus rėžimus, tad paleisti galima labai greitai. Kai kurie modeliai turi ir Wi-Fi funkciją, kuri leidžia skalbyklę valdyti nuotoliniu būdu, tačiau kol kas ši funkcija nėra priskiriama prie esminių.

HooverDXW4 džiovyklė yra siaura, vos 46 cm gylio, tačiau gali džiovinti 7 kilogramus skalbinių. Lygiai tiek, kiek dažniausiai skalbia siauros skalbyklės. Didžiosios skalbyklės paprastai skalbia 9-12 kg skalbinių, todėl teks rūšiuoti pagal skalbinių rūšis. Kiek kilogramų kokios rūšies skalbinių galima džiovinti – pateikiama instrukcijoje, kurią rekomenduojama visada laikyti šalia džiovyklės. Tai padės susitvarkyti su šia šiuolaikiška buitine technika.

Džiovyklė HooverDXW4 yra baltos spalvos, tad turėkite omenyje derindami vonios interjero detales. Hoover – patikimas ir pasaulyje žinomas gamintojas, siejamas su prabanga ir kokybe. Dėl to ši stilinga ir itin funkcionali džiovyklė ne iš pigiųjų – Derekis.lt parduotuvėje ji kainuoja 598 eurus (aišku, dėl kainos dar rekomenduojama derėtis, tad įsigyti galima ir pigiau).