Prekių katalogas

Infraraudonųjų spindulių termometras, ar verta rinktis?

 

Termometrai – vieni dažniausių daiktų mūsų namų vaistinėlėje, kurių griebiamės vos pajutus tam tikrus negalavimus, peršalimo simptomus. Termometras yra vienintelis daiktas geriausiai, tiksliausiai ir greičiausiai nustatantis žmogaus kūno temperatūrą. Ir nors anksčiau temperatūrą dažnas matuodavome su gyvsidabrio termometrais, dabar tokių rastume pas retą, stiklinius termometrus su gyvsidabriu keitė elektriniai termometrai, o šiuo metu itin pažangia ir populiaria preke tampa inovatyvūs ir funkcionalūs infraraudonųjų spindulių termometrai, žavintys savo patogumu, funkcionalumu ir greitu temperatūros pamatavimu, vos per keletą sekundžių.

Infraraudonųjų spindulių termometro veikimo principas

Tokio tipo termometrai dar kitaip yra vadinami bekontakčiais, nes neturi jokio sąlyčio su žmogaus kūnu. Kyla klausimas, tai kaip gi apskaičiuojama temperatūra, termometro net neprilietus prie kūno? Termometro viduje yra sumontuotas specialus lazeris, kuris fiksuoja infraraudonuosius spindulius ir taip greitai ir tiksliai parodo žmogaus kūno temperatūrą. Termometras yra nukreipiamas į žmogaus galvą arba ausį ir po kelių sekundžių labai tiksliai nurodoma, kokia yra žmogaus kūno temperatūra. Visi objektai, įskaitant ir žmogaus kūną gali skleisti infraraudonąją energiją, o tokią spinduliuotę galima surinkti, kuo ir naudojasi termometras. Jis sugeba gauti infraraudonąją spinduliuotę, naudodamas objektyvą su įmontuotu lazeriu, kad sutelktų dėmesį į tam tikro objekto skleidžiamą infraraudonąją šviesą, o tada surenka juos į detektorių, pavadintą termopile. Taip sugerta infraraudonoji spinduliuotė perkeliamą į šilumą, kuri vėliau virsta elektra. Tai yra elektros kiekis, kuris matuojamas ir nurodomas termometro ekrane, rodant temperatūrą. Kuo daugiau spinduliuojama infraraudonųjų spindulių, tuo yra daugiau energijos ir yra aukštesnė žmogaus kūno temperatūra.

Infraraudonųjų spindulių termometro privalumai

Tikslus ir greitas matavimas

Termometras žmogaus kūno temperatūrą arba bet kokio paviršiaus temperatūrą geba išmatuoti vos per kelias sekundes, todėl jums nereikės ilgai laukti atsakymo, puikiai tinka vaikams, kūdikiams, kurie pernelyg juda, nenusėdi vietoje. Infraraudonųjų spindulių termometras turi minimalią matavimo paklaidą, ir yra laikomas vienu tiksliausių termometrų lyginant su kitais.

Paprasta naudoti, neužima daug vietos

Šie termometrai yra itin patogūs, neužima daug vietos ir yra mažo svorio, todėl juos galėsite pasiimti kartu vykstant į kelionę, išvyka ar bet kur kitur. Taip pat termometrai turi saugią ir tvirtą konstrukciją, todėl neteks nerimauti, kad termometras gali sudužti, kaip stikliniai termometrai, nulūžti jų detalė ar kt. Infraraudonųjų spindulių termometro valdymas itin patogus, jame nėra daug įvairių mygtukų ar sudėtingos valdymo sistemos, dažniausiai termometras turi vos vieną ar du mygtukus, todėl juo lengvai galės naudotis tiek vaikai, tiek senyvo amžiaus žmonės.

Galimybės ir panaudojimas

Dėl savo unikalių savybių, bekontakčio rėžimo, termometrai gali būti naudojami ne tik namuose, savo reikmėms, tačiau ir plačiai yra naudojami gydymo įstaigose, gamyklose ar kitose vietose kur yra didelis kiekis žmonių ir reikia išmatuoti jų kūno temperatūrą. Tai kartu ir universalus bei praktiškas prietaisas, nes jo pagalba galima išmatuoti ne tik žmogaus kūno, bet ir įvairių kitų objektų temperatūrą.

Bekontaktis rėžimas

Itin aktualu ir naudinga, kai reikia pamatuoti temperatūrą didesniam kiekiui žmonių vienu metu. Bekontakčio termometro dėka nebūtina joks dezinfekavimas, jis neturi visiškai jokio sąlyčio su žmogaus kūnu. Taip pat bekontakčio rėžimo galimybe galima išmatuoti judančius objektus. Tai taip pat patogu norint išmatuoti tam tikrus paviršius, kurių temperatūra itin didelė, tačiau svarbu žinoti, kad paviršių matavimui gali netikti medicininiai termometrai, todėl prieš matuojant objektus su aukšta temperatūra reikia įsitikinti ar nuo to nepasižeis prietaisas.

Patogus, pažangus ir greitas kūno temperatūros matavimas. Infraraudonųjų spindulių termometrus galite išsirinkti čia