Įmontuojama ar stacionari buitinė technika – ką pasirinkti?

Jūsų laukia naujas butas ar namas? Prieš persikraustydami į naujus namus turite įsirengti realiai dvi erdves – vonią ir virtuvę. Visa kita, kaip lietuviai mėgsta – „su laiku...“. Prieš įsirenginėdami tiek vonią, tiek virtuvę turite aiškiai nuspręsti – rinksitės įmontuojamą buitinę techniką, ar pastatomą? Tai labai svarbu, nes nuo to priklauso jūsų išplanavimai, baldai ir aksesuarai.

Interjero dizaineriai dažniausiai rekomenduoja įmontuojamą buitinę techniką, kadangi ją galima „paslėpti“ baldų konstrukcijose. Tačiau ar visada tai tikrai geras sprendimas?

Šaldytuvas, viryklė ir gartraukis sprendžia viską

Rinktis įmontuojamus ar neįmontuojamus buities prietaisus priklauso nuo to, kokį šaldytuvą, viryklę ir gartraukį pageidaujate matyti savo namuose.

Šaldytuvas užima daugiausiai vietos, tad jam reiktų skirti šiek tiek daugiau dėmesio ir nuspręsti, kur jis turėtų stovėti. Jei jūsų šeima didelė arba ateityje planuojate turėti vaikų, rekomenduojamas stacionarus dviduris šaldytuvas. Didieji dviduriai šaldytuvai nėra įmontuojami, todėl baldų meistrams reikės išspręsti, kaip jis tilps tarp kitų baldų. Lengviausias pasirinkimas – dviduris šaldytuvas stovi šalia baldų.

Jei šeima nedidelė, 2-3 žmonės, pakaks ir aukšto viendurio šaldytuvo su šaldikliu. Toks gali būti ir įmontuojamas, nes yra pakankamai daug įmontuojamų šaldytuvų, kurie atitiks bet kokius jūsų lūkesčius. Problema – negalėsite jo apkarstyti suvenyriniais magnetukais, nes jie ant medžio plokštės nesilaikys. Aišku, yra ir sprendimas –pakabinamos magnetinės lentos.

Viryklė yra kitas svarbus prietaisas, kurį turite numatyti prieš rinkdamiesi baldus. Pati viryklė yra stacionari, todėl verta pagalvoti, ar tikrai ji tokia reikalinga? Gal geriau rinktis kaitlentę + orkaitę? Abu prietaisai yra įmontuojami. Jie gali būti pastatyti vienas šalia kito, tad atrodys, kaip įmontuojama viryklė.

Jei viryklės įmontuoti nebus galima, reiktų ją pastatyti virtuvės baldų gale. Tokiu atveju nereikės dalinti stalviršio į dvi dalis.

Gartraukis taip pat gali būti įmontuojamas arba pakabinamas ant sienos ar lubų. Jei dažnai gaminate, rinkitės galingesnius gartraukius, kurie siurbia daugiau oro. Deja įmontuojamų gartraukių pasirinkimas gana nedidelis. Dėl to reikės derinti laisvai pakabinamo gartraukio dizainą prie baldų spalvos.

Indaplovės dažniausiai įmontuojamos

Įmontuojamos indaplovės jau tapo savotiška norma Lietuvoje. Pas retus žmones galima pamatyti laisvai pastatomą indaplovę. Virtuvės balduose visada atsiranda jai vietos.
Šis prietaisas įmontuojamas nesunkiai, be to išimti jį gali tik atvykęs meistras, tad sukti galvos dėl mobilumo tikrai nevertėtų.

Kita įmontuojama virtuvės technika

Įmontuojamos buitinės technikos rūšių yra ir daugiau.

Pirmiausia reiktų pasvarstyti, ar virtuvėje yra pakankamai vietos mikrobangų krosnelei. O gal virtuvė gana nedidelė ir tokiems prietaisams bus sudėtinga rasti vietą... Tada praverčia įmontuojama mikrobanginė krosnelė. Ji montuojama šalia orkaitės, tad būtų neblogai suderinti šių dviejų prietaisų dizaino sprendimus.

Erdvė po orkaite gali būti išnaudojama ir kitiems tikslams, nei keptuvėms susidėti. Čia puikiausiai gali atsirasti maisto pašildymo stalčius, kuriame atitirpinami šaldyti produktai ar lėtai kepama mėsa. Taip pat galima įmontuoti ir vakuumavimo stalčių tam tikriems maisto produktams vakuumuoti – įpakuoti specialiuose maišeliuose iš jų pašalinant orą.

Paprastai kavos aparatas taip pat užima daug vietos ant virtuvės stalviršio, tad galima rinktis įmontuojamą kavos aparatą. Tai labai stilingas sprendimas, taupantis vietą.

Įmontuojamas šaldiklis nebūtinai turi būti kartu su šaldytuvu. Galima įsirengti antrą šaldiklį visai šalia šaldytuvo, jei mėgstate laikyti daugiau šaldytų produktų. Taip pat galima
įmontuoti ir specialų šaldiklį vynui. Tiesa, jo durys yra stiklinės ir permatomos.

Įmontuojamos skalbimo mašinos

Skalbimo mašinos paprastai statomos vonioje arba drabužinėje, tačiau kartais tenka jas pastatyti ir virtuvėje. Tokiu atveju reiktų ieškoti įmontuojamų skalbimo mašinų, nes jos turi papildomas dureles ant kurių tvirtinama baldinė plokštė ir taip skalbyklė „paslepiama“ tarp kitų spintelių ir stalčių. Tiesa, įmontuojamą skalbyklę galima rinktis ir vonioje, jei vonios baldai irgi daromi pagal užsakymą. Įmontuojamos skalbyklės yra keliais centimetrais žemesnės, nei stacionarios, kad tilptų po stalviršiu, kuris paprastai statomas 90 cm aukštyje.

Įmontuojamos buitinės technikos pasirinkimas

Įmontuojamos buitinės technikos nėra tiek daug, kaip pastatomos, išskyrus indaploves ir orkaites. Tai nedidelis trūkumas.

Įmontuojamos technikos privalumas yra tas, kad ją galima „paslėpti“ tarp kitų spintelių ir stalčių. Tokiu būdu baldai atrodo vientisi ir neapkrauna virtuvės.Jei jūsų virtuvėje yra „sala“ – spintelių kompleksas su stalviršiu viduryje patalpos, o ne pagal sieną –įmontuojama technika yra labai geras sprendimas.

Jei norite įsirengti virtuvę, įmontuojamą buitinę techniką jau turėtumėte būti įsigiję. Tokiu atveju baldų montavimo meistrams galėsite pateikti informaciją apie savo buitinę techniką ir jos vidinius išmatavimus. Vieno centimetro paklaida – nieko tokio, tačiau jei ertmės bus padarytos per mažos, visus baldus gali tekti perdaryti. Dėl to baldininkai nėra linkę rizikuoti.
Įmontuojama buitinė technika kartais yra pigesnė, nei stacionari tokių pačių funkcijų ir galimybių technika. Kodėl? Nereikia išorinės apdailos, kuris paprastai kainuoja nemažai, ypač jei dizainas pabrėžia metalines ar keramikines detales.

Parduotuvėse įmontuojamos technikos nėra labai daug, todėl geriausią jos ieškoti internete.

Stacionari buitinė technika ->>>>

Įmontuojama buitinė technika ->>>>