Prekių katalogas

Į ką atkreipti dėmesį renkantis dulkių maišelį?

 

Dulkių siurblys yra vienas dažniausiai naudojamų namų ūkio prietaisų. Norint, jog dulkių siurblio prietaisas būtų ilgaamžis pagalbininkas namuose ir kiekvieną kartą užtikrintų nepriekaištingą valomo ploto švarą, labai svarbu nepamiršti atitinkamai rūpintis ir prietaiso švara.

Reguliarus dulkių maišelio keitimas yra vienas svarbiausių šio prietaiso priežiūros veiksmų, padėsiančių džiaugtis efektyviu ir galingesniu siurblio veikimu. Priešingai, jeigu pamiršite ištuštinti ir keisti dulkių surinkimo talpą, dulkių siurblys savo funkcijų nebeatliks kokybiškai, nes dėl vietos stygiaus dulkių surinkimo talpoje, negalės siurbti likusių dulkių ir kitų nešvarumų.

Dulkių maišelio keitimas yra labai paprastas procesas, tačiau išsirinkti tinkamiausią poreikiams maišelį iš begalės esančios rinkos pasiūloje, gali pasirodyti kur kas keblesnė užduotis. Dėl šios priežasties paruošėme trumpus patarimus, į kuriuos verta atkreipti dėmesį renkantis dulkių maišelį. Trumpai supažindinsime su pagrindiniais dulkių maišelių tipais ir rūšimis, todėl išsirinkti tinkamą ir poreikius atitinkantį maišelį bus daug paprasčiau.

Dulkių maišelių tipai ir rūšys

Rinkoje daugiausiai sutinkami dviejų pagrindinių rūšių dulkių maišeliai - vienkartiniai arba daugkartiniai.

Vienkartiniai maišeliai dažniausiai yra gaminami iš popieriaus arba sintetinių medžiagų. Pagrindinis šių maišelių privalumas, jog maišeliui prisipildžiusį dulkėmis maišelį tereikia išimti ir išmesti. Vadinasi, jums nereikės jo valyti ir turėti sąlyčio dulkėmis rizikuojant gausiai jų įkvėpti. Vis dėlto, tai nėra pats draugiškiausias aplinkai sprendimas, nes dažnas jų keitimas sukuria ir daugiau atliekų.

Popierinių ir sintetinių vienkartinių maišelių skirtumai

Popieriniai maišeliai. Renkantis tarp popierinių ir sintetinių vienkartinių maišelių verta prisiminti, kad popieriniai maišeliai yra patys pigiausi, paprasčiausiai keičiami, tačiau ir mažiausiai patvarūs. Jei toks maišelis nebus reguliariai keičiamas ir bus perpildytas yra didelė tikimybė, jog jis plyš ir visi nešvarumai išbyrės bei pasklis patalpoje. Verta įsidėmėti, kad popierinis maišelis nėra toks tankus, todėl gali nesurinkti pačių smulkiausių dulkių dalelių.

Sintetiniai maišeliai. Tuo tarpu sintetiniai maišeliai yra gaminami iš ypač tankaus mikropluošto, kuris sulaiko net pačias smulkiausias dulkių daleles. Toks mikropluošto audinys yra atsparesnis, todėl nesuplyš net ir turėjęs sąlytį su vandeniu ir negausiai sušlapęs. Taigi sintetiniai maišeliai yra atsparesni ir pasižymi geresniu filtravimu nei popieriniai vienkartiniai dulkių maišeliai.

Daugkartiniai maišeliai nėra keičiami ir išmetami vos jiems užsipildžius. Tai reiškia, jog kai toks maišelis prisipildys dulkėmis, jį reikės kruopščiai išvalyti ir tuomet ištuštintą maišelį naudoti vėl. Valymo procesą atlikti nėra sudėtinga, tačiau valant beveik neįmanoma išvengti dulkių patekimo į orą. Į tai dėmesį vertėtų atkreipti, jeigu esate alergiškas, nes susidūrimas su dideliu dulkių kiekiu gali dirginti ir sukelti nemalonų pojūtį.

Vis dėlto, daugkartiniai maišeliai yra gaminami iš medžiagos, todėl juos galima naudoti ilgą laiką, o juose esantys filtrai surenka net pačius mažiausius nešvarumus. Tokie maišeliai jau gaminami bei tinkami net ir siurbliams – robotams.

Svarbiausi dulkių maišelių parametrai

Nepriklausomai ar esate alergiškas, ar turite mažamečių atžalų, labai svarbu, kad pasirinktas dulkių maišelis ne tik surinktų bet ir neišleistų nešvarumų atgal į aplinką. Rinkitės tokius maišelius, kurie turi žymėjimą HEPA. Toks žymėjimas nurodo, jog dulkių siurblio maišelis turi filtrą, kuris sulaiko net ir dulkių dalelytes ir besikaupiančius alergenus. HEPA filtrai yra nuolatos atnaujinami ir tobulinami, todėl šalia žodžio HEPA nurodytas skaičius žymi filtro klasifikaciją. Reikėtų rinktis HEPA filtrą su kuo aukštesniu klasifikacijos numeriu, pavyzdžiui 13.

Galiausiai, išsirinkę dulkių maišelį, būtinai patikrinkite jo suderinamumą su savo naudojamu siurblio modeliu. Dažniausiai ši informacija būna pateikiama ant pakuotės, jeigu perkate internetu prekės aprašyme, o jeigu tokios informacijos nėra – visuomet pasikonsultuokite su specialistais, kurie maloniai patars ir užtikrins, ar jūsų pasirinktas maišelis bus tinkamas siurbliui, kurį naudojate.

Išsirinkti dulkių maišelius galite čia