Grindų plovimo įrenginys: ar verta rinktis?

Taip, šlapias skuduras ant šluotos jau kuris laikas nebėra pats geriausias būdas plauti grindis. Viską keičia elektroniniai prietaisai, kurie tiesiog dirba geriau ir efektyviau. Šluotą su skuduru keičia grindų plovimo įrenginiai. Bet ar jie tikrai reikalingi jūsų namuose?

Grindų plovimo įrenginiai

Grindų plovimo įrenginiai yra kelių rūšių:

1. Gariniai. Tai specialūs prietaisai, kurie plauna leisdami karštus garus.
2. Diskiniai. Specialūs grindų plovimo prietaisai, kuriuose visas plovimo procesas patikėtas dideliam diskui. Jis sukasi ir taip išplauna grindis.
3. Plaunantys dulkių siurbliai. Tai dulkių siurbliai, kurie siurbti gali ne tik dulkes, bet ir vandenį. Jei namuose turite kilimą, tikrai turėtumėte irt tokį siurblį įsigyti.
4. Pramoniniai. Tai stumdomi ar net savaeigiai grindų plovimo prietaisai. Tokius tikrai matėte prekybos centruose. Jie dažniausiai naudojami didelėse patalpose.

Panaudojimo galimybės

Jei jūsų namai nedideli ir plauti reikia tik kartais, investuoti į brangius plovimo prietaisus tikrai neapsimoka. Kuo puikiausiai tiktų paprasta garinė šluota. Tai specialus įrenginys, kuris į plovimo šluostę leidžia garus. Kam jie reikalingi?

Garai akimirksniu sudrėkina pridžiūvusį purvą nuo grindų paviršiaus, dėl ko jį nuvalyti tampa kur kas lengviau. Taip namų valymas neužtrunka ilgai. Be to garai sunaikina ant žemės esančias bakterijas ir mikroorganizmus. Norintiems sveiko oro, toks prietaisas yra tikrai reikalingas.

Jei reikia valyti didesnius plotus, vertėtų pasirūpinti diskiniu grindų plovimo įrenginiu. Vietoj šluostės naudojamas didelis diskas. Viskas veikia kaip šlifavimo aparatas. Diskas sukasi labai greitai, todėl grindys išvalomos kur kas švariau, nei kartą perbraukus šlapiu skuduru ar garine šluota. Diskas gana didelis, jo diametras gali būti 30-50 cm, todėl juo galima išplauti ir didesnius plotus.
Profesionalūs valytojai, kuriuos verslas samdo biurams valyti, naudojasi dviem prietaisais – plaunančiu dulkių siurbliu ir diskiniu grindų plovimo įrenginiu. Pastarasis gerai išplauna grindis, o dulkių siurblys susiurbia likusią drėgmę ir vandenį. Tokiu būdu plaunamos grindys neišbrinksta. Be to plaunantį dulkių siurblį galima naudoti siurbiant ir plaunant kiliminę dangą. Reikia tik pasikeisti antgalius.

Jei plotas yra milžiniškas ir grindis valyti reikia visą dieną, be savaeigio grindų plovimo įrenginio neapsieiti. Tai tokia nedidelė mašinėlė, ant kurios sėdi darbuotojas ir važinėdamas valo grindis. Tikrai matėte tokį prietaisą prekybos centruose.

Ar verta rinktis grindų plovimo prietaisą?

Grindų plovimas parkritus ant kelių, ar sulenkus nugarą stumdant šluotą pirmyn ar atgal gali nueiti į užmarštį. Iš tiesų tai verta, nes prietaisų yra visokių pagal įvairias situacijas. Pagrindiniai privalumai yra keli:
• Naudojant elektrinį grindų plovimo įrenginį, nugara lieka tiesi ir nepaskausta. Tai itin aktualu pagyvenusiems žmonėms.
• Elektrinis grindų plovimo įrenginys dirba efektyviau – mažiau kartų reikia brūžinti toje pačioje vietoje, dėl ko sutrumpėja šio darbo atlikimo laikas.
• Plauna švariau. Šis prietaisas plauna kur kas švariau, nei rankomis. Tiesa, skuduro visiškai atsisakyti nereikėtų, nes prietaisai pasiekia ne visuose kampuose. Norint pasiekti visas vietas, teks pasinaudoti ir skudurėliu.
• Nepalieka drėgmės. Tai itin aktualu plaunant laminuotas grindis. Jei paliekate kelis lašus skysčio nuo šluostės, jis gali prasiskverbti tarp laminuotų grindų plokščių ir jas deformuoti. Taip atsiranda laminuotų grindų išlikimai.
Elektriniai plovimo įrenginiai surenka vandenį, o kai kurie net ir tuo pačiu metu džiovina išplautas grindis.
• Plovimui gali būti naudojama ir speciali buitinė chemija, kuri pilama į prietaiso vandens bakelį.

Grindų plovimo įrenginiai yra gana brangūs. Profesionalūs prietaisai kainuoja ir keletą tūkstančių eurų. Namams skirti prietaisai nėra tokie brangūs.

Kitas trūkumas – ne visi modeliai išsiardo ir yra kompaktiški. Dauguma gali tilpti ir nedidelėje lentynoje, tačiau ne visi. Dėl to reiktų įvertinti, kur prietaisą laikysite.

Nepaisant visų trūkumų, tai tikrai naudinga priemonė švarai palaikyti visuose namuose.

Išsirinkite savo grindų plovimo įrenginį jau dabar ->>>