Prekių katalogas

Grilis, kepsninė ar šašlykinė? Ką pasirinkti?

Grilis, kepsninė ar šašlykinė - daiktai be kurių neįsivaizduojame šiltojo sezono ir gardžių juose keptų patiekalų. Žinoma, jais galima mėgautis ir šaltuoju metų sezonu, tačiau tam netiks bet koks grilis, kepsninė ar šašlykinė. Nors iš pirmo žvilgsnio šie trys daiktai mažai kuo skiriasi, juk jų paskirtis beveik vienoda, tačiau atidžiau pasidomėjus kiekvienas jų turi daug išskirtinumų, privalumų ir gal net trūkumų. Tad svarstote apie gardžius lauke keptus kepsnius ar kitus patiekalus, tačiau nežinot kokį kepimui skirtą prietaisą pasirinkti? Pateikiame patarimus apie kiekvieną iš jų, kad pasirinkimas būtų kur kas lengvesnis.

Grilis

Šefų dažnai vadinamasis vienu sudėtingiausių prietaisų – lyginant su kepsnine ar šašlykine, tačiau nereikia nerimauti, su juo puikiai patiekalus pagamins ir ne profesionalai. Ir nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad šašlykinė ir kepsninė mažai kuo skiriasi, visgi skirtumų tarp šių prietaisų yra. Grilyje mėsa yra kepama ant rifliuoto metalo lakšto, o ne ant grotelių virš ugnies kaip tai daroma kepsninėje. Griliai dažniausiai būna elektriniai, dujiniai, o vieni populiariausių šiuo metu – angliniai griliai. Elektriniai griliai turi išskirtines funkcijas, jame gali būti sumontuoti specialūs davikliai rodantys temperatūrą ir valdantys kepimo laiką.

Grilio privalumai

  • Vienas iš didžiausių privalumų jo efektyvus veikimas, jis greitai sušyla iki reikiamos temperatūros todėl gerokai sutrumpina patiekalų gaminimo laiką.
  • Vienu metu galima kepti skirtingus patiekalus (žuvį, mėsą, daržoves), nesibaiminant, kad susimaišys produktų aromatai.
  • Nedidelius grilius su balionėliu patogu pasiimti į išvykas, keliones, kur visuomet galėsite mėgautis karštais grilio patiekalais.

Kepsninė

Galima įvardinti tarpiniu variantu tarp griliaus ir šašlykinės. Dažniausiai kepsninių kainos yra mažesnės už grilius, bet didesnės už šašlykines, o nuo šašlykinių jos skiriasi savo forma bei specialiu turimu dangčiu. Kepsninių forma dažniausiai būna apvali, tam, kad optimaliai paskirstytų dūmai bei temperatūra. Kepsninėje mėsa ar žuvies produktai gali būti ne tik kepami, tačiau ir lengvai parūkomi. Norint kepsninėje kepti ant iešmų, kaip pavyzdžiui šašlykinėje, turite įsitikinkite, kad kepsninė turės specialias angas skirtas būtent iešmams.

Kepsninės privalumai

  • Dėl savo formos kepsninė geba paskirstyti temperatūrą ir dūmus, todėl tolygiai iškepa tiek viršus tiek apačia – todėl joje nereikia vartyti įdėtų mėsos, žuvies ar kitų produktų.
  • Kepsninių būna įvairių dydžių, todėl galite įsigyti ir nedideles kepsnines kurias kartu galėsite pasiimti į išvykas ir mėgausitės karštu maistu.
  • Kepsninėje galima kepti skirtingą mėsą.

Šašlykinė

Vienas iš paprasčiausių kepimui skirtų daiktų, dažniausiai šašlykinėse yra kepami mėsos patiekalai, daržovės, rečiau žuvis ar kiti patiekalai. Šašlykinė yra atvira, turi viduje specialias įpjovas – angas skirtas iešmams. Šašlykinėje gali būti kūrenamos anglys arba malkos, todėl nereikės rūpintis dujomis ar elektra kaip kad reiktų rūpintis turint elektrinį ar dujinį grilių. Šašlykinėje patiekalus galima kepti ant iešmų arba tam pritaikytų specialių grotelių. Vienas iš šašlykinių minusų - kepant ant malkų prailgėja patiekalų gaminimo laikas, nes reikia daugiau laiko kol malkos pilnai išsikūrens ir bus galima kepti pasirinktus patiekalus. Taip pat šašlykinėje sunku nustatyti reikiamą temperatūrą, ji turi būti ne per daug karšta ir ne per žema, kad mėsa gerai iškeptų.

Šašlykinių privalumai

  • Galima įsigyti vienkartines nedideles šašlykines išvykai su draugais, arba kai reikia pasikepti nedidelį kiekį patiekalų, tokia šašlykinė neužims daug vietos ir neteks daug išlaidauti.
  • Šašlykinėje galite mėgautis gardžiais patiekalais ant iešmo, daugelis kepsninių ar grilių neturi specialių angų iešmams.
  • Šašlykinės nereikalauja daug priežiūros ar specialių valymų, po kepimo ir prieš užtenka jas pravalyti vieliniu šepečiu bei šašlykines laikyti sausoje vietoje apsaugant nuo lietaus ar kitų oro sąlygų.

Kepsnių sezonas jau visai netrukus – grilių, kepsninę ar šašlykinę išsirinkti galite čia