Prekių katalogas

Garso kolonėlės, kaip išsirinkti?

Garso kolonėlės, kaip išsirinkti?

Garso kolonėlės – vertinantiems kokybišką, gerą ir profesionalią muziką, jos skambesį. Garso kolonėlės universalus įrenginys, kurį galima naudoti prijungus prie kompiuterio, namų kino sistemos, išmaniojo telefono. Nors kolonėlės ir atlieka vienodą funkciją, visgi skirtos kompiuteriams skirsis nuo kolonėlių skirtų namų kino sistemai ar automobiliui. Jeigu manote, kad garso kolonėlės jau seniai prarado savo populiarumą – klystate. Kiekvienais metais gamintojai pristato vis pažangesnes ir profesionalias garso kolonėles kiekvieno poreikiams, ir niekas kitas neatstos garso kokybės kaip muzika skambanti iš garso kolonėlių. Taigi kokias kolonėles pasirinkti ir į ką atkreipti dėmesį jas renkantis? Kviečiame skaityti toliau.

Garso kolonėlių tipai

Garso kolonėlės dažniausiai yra skirstomos į du tipus:

  • Aktyvus tipas – tai garso kolonėlės kurių viduje jau yra įmontuotas stiprintuvas.
  • Pasyvus tipas – garso kolonėlės kurioms reikia įsigyti išorinį stiprintuvą.

Garso kolonėlės gali būti skirtos namų kino sistemai, automobiliams, kompiuteriams, nešiojamos kolonėlės skirtos laisvalaikiui, gali būti prijungiamos prie išmanaus telefono ar kito įrenginio.

Garso kolonėlės namų kino sistemai – tokios kolonėlės turi būti derinamos prie kino sistemos, galima pirkti visą komplektą / sistemą kartu arba atskirai. Namų kino sistemai skirtos kolonėlės gali būti: grindinės, lentyninės, lubinės. Kokias pasirinkti, priklauso nuo kambario kuriame įrengta namų kino sistema ploto ir Jūsų poreikių. Jeigu tai yra didesnis plotas galite rinktis grindines kolonėles, kurios užtikrina galinga ir tolygų garsą, jeigu taupote vietą tuomet rinkitės lentynines arba įmontuojamas į lubas kolonėles.

Garso kolonėlės automobiliams – muzikos entuziastai sutiks, kad mėgautis gera ir kokybiška muzika būtina visur – net ir keliaujant automobiliu. O išeitis tam yra pasirinkus kolonėles skirtas būtent automobiliams. Tokios kolonėlės yra įvairių dydžių, montuojamos dešinėje ir kairėje pusėje, kad sukurtų tolygų skambesį. Tokios kolonėlės dažniausiai yra montuojamos automobilio duryse ar bagažinėje, tam skirtose specialiose angose. O norint dar didesnio ir galingesnio pojūčio galima įsigyti ir stiprintuvą, tiesa, jis užims daugiau vietos, tad reiktų apgalvoti ar galėsite jam skirti papildomą vietą automobilyje.

Garso kolonėlės kompiuteriams – vienas dažniausių ir populiariausių pasirinkimų, kolonėles prijungti prie kompiuterio. Tokios kolonėlės dažniausiai yra komplekte kurį sudaro: kolonėlės, žemų dažnių kolonėlė, taip pat gali būti ir stiprintuvas. Tokios kolonėlės dažniausiai neužima daug vietos, jos yra nedidelės, tačiau tai užtenka pasiekti norimą muzikos garsą ir skambesį.

Nešiojamos garso kolonėlės – patogus ir universalus įrenginys kurį galima prijungti prie išmaniojo telefono ar kito įrenginio. Nešiojamos garso kolonėlės yra pačių įvairiausių dydžių, tai puikus pasirinkimas jas kartu pasiimti į vakarėlius, išvykas į gamtą.

Svarbiausi kriterijai renkantis garso kolonėles:

  1. Aplinka – prieš įsigyjant kolonėles apgalvokite kokioje patalpoje jos bus, didelėms patalpoms reikės didesnių ir galingesnių kolonėlių, kurios garsu galėtų užpildyti visą aplinką. Mažoms erdvėms rinkitės mažesnes, geriausiai tam skirtos lentyninės arba įmontuojamos į lubas kolonėlės, su kuriomis galėsite išnaudoti visus teikiamus privalumus.
  2. Galia – ji nurodo kiek garsiai kolonėlė gali groti. Galią pasirenkite pagal savo poreikius ir pagal tai, kokioje patalpoje kolonėlė bus naudojama, ar bus išnaudojami visi jos privalumai. Dažniausiai vidutinėms erdvėms yra pasirenkamos ir užtenka 90dB(decibelų) garso kolonėlės, kuo daugiau decibelų tuo yra didesnis garsas.
  3. Garsiakalbių kiekis – garso kolonėlės gali turėti ir po daugiau nei vieną garsiakalbį. Kuo jų yra daugiau tuo yra didesnis ir platesnis dažnių diapazonas.
  4. Stiprintuvas – garso kolonėlės gali būti su kartu sumontuotais stiprintuvais arba be jų. Stiprintuvai padeda išgauti dar stipresnį ir galingesnį garsą. Todėl jeigu norite mėgautis dar galingesniu muzikos skambesiu įsigykite kolonėles su kartu įmontuojamu stiprintuvu, jeigu Jūsų netenkina kolonėlėse esantis stiprintuvas jį visada galėsite nusipirkti ir pasijungti atskirai.
  5. Papildomos galimybės – technologijoms ir įrenginiams vis tobulėjant, ieškome ir kuo patogesnių ir lengviau veikiančių įrenginių, kuriuos lengvai galime susieti su kitais. Kad garso kolonėles galėtumėte naudoti kuo įvairiau ir patogiau rinkitės su Wi-fi ryšio rėžimu, Bluetooth‘u, taip savo kolonėlę nesunkiai galėsite susieti su kitais įrenginiais.

Garso kolonėles, vertinantiems kokybišką ir gera skambesį galite įsigyti čia