Fotoepiliacija namuose. Ar verta rinktis?

Švelni tarsi šiltas oda, ant kurios neauga plaukeliai – turbūt kiekvienos moters svajonė.Šią svają įgyvendinti padeda įvairūs specialūs plaukelių šalinimo metodai. Fotoepiliacija vadinamas nepageidaujamų plaukelių šalinimas naudojant intensyvią pulsinę šviesą (IPŠ) ir daugelio šis metodas laikomas vienu efektyviausių siekiant pašalinti kūno plaukelius – dar geresnis nei depiliacija vašku ar cukraus pasta. Fotoepiliacijos procedūras siūlo nemažai grožio salonų, tačiau juose norint pasiekti pastebimą rezultatą reikia apsilankyti ne kartą. O tai reiškia nemažas periodines išlaidas. Todėl verta pagalvoti ir apie alternatyvą – fotoepiliaciją namuose.

Kas gi ta fotoepiliacija?

Fotoepiliacija – tai plaukelių šalinimas naudojant šviesos impulsus. Šviesos impulsai pasiekę plauką yra paverčiami termine energija, kuri sunaikina plauke esantį melaniną. To pasekoje
plaukas yra sunaikinamas bei pašalinamas iš pačių šaknų. Dėl šios priežasties fotoepiliacijos būdu pašalinti plaukeliai neatauga. Vis tik visi plaukeliai nėra pašalinami vienu metu, kadangi jų augimo ciklai yra skirtingi.

Pati fotoepiliacija atliekama specialiu prietaisu. Šiuolaikiniai fotoepiliatoriai yra saugūs naudoti ir nesukelia žalos regėjimui. Toks prietaisas veikia tik esant sąlyčiui (ar labai mažam atstumui) su oda. Tiesa, turinčioms itin šviesius kūno plaukelius šis plaukelių šalinimo metodas netiks – fotoepiliatorius veiksmingas tik tada, kai yra kontrastas tarp kūno ir plauko spalvos. Todėl lazerinis plaukų šalinimas nėra tinkamas šviesiems plaukeliams šalinti. Vis tik pagrindinis skirtumas tarp lazerinės bei fotoepiliacijos – lazerinė epiliacija efektyvi tik itin tamsios spalvos plaukeliams šalinti.

Fotoepiliaciją galima naudoti beveik visoms kūno dalims – veidui, kojoms, pažastims bei bikini sričiai.Tiesa, nepatariama plaukelių juo šalinti giliai bikini srityje ar nuo antakių.

Kada fotoepiliacijos rinktis nederėtų?

 • Tam tikri plaukelių šalinimo metodai turi numatytas kontraindikacijas, kada procedūros atlikti nederėtų:
 • Esant bet kokioms odos ligoms, uždegimams ar padidėjusiam jautrumui (pavyzdžiui, sergant žvyneline, egzema, dermatitu ir kt.);
 • Sergant onkologinėmis ligomis;
 • Turint venų varikozę (tose vietose, kur planuojama šalinti plaukelius);
 • Esant rimtiems kraujotakos ar širdies sutrikimams;
 • Turint hormoninių problemų;
 • Pastebėjus įtartinus apgamus ant odos;
 • Paaugliams iki 17 metų;
 • Nėštumo bei žindymo laikotarpiu.

Tokiais atvejais prieš svarstant fotoepiliacijos naudojimą plaukelių šalinimui reikėtų pasitarti su šeimos gydytoju.

Pasiruošimas fotoepiliacijos procedūrai

Prieš epiliaciją reikėtų atlikti keletą svarbių žingsnių – taip apsisaugosite nuo galimų komplikacijų. Prieš įsigyjant fotoepiliatorių namų naudojimui ar einant į grožio saloną būtina kritiškai apžiūrėti savo odą ir plaukelius. Jei turite labai tamsią odą arba šviesius plaukelius, šis metodas jums netiks. Taigi, kaip pasiruošti fotoepiliacijai:

 • 2 savaitės prieš procedūrą: nesilankykite soliariume ir nesideginkite. Taip pat nerekomenduojama vartoti antibiotikus, raminamuosius ar kitus medicininius preparatus.
 • Viena diena prieš epiliaciją: nusiskuskite plaukelius. Šviesos impulsai paveikia plauko folikulą, todėl iki jo turi būti laisvas priėjimas. Tai reiškia, kad kuo trumpesni plaukeliai – tuo geresnis efektas bus pasiektas. Nerekomenduojama skusti plaukelių prieš pat procedūrą, kadangi galite pažeisti odą ir ji neturi laiko atsigauti.
 • Prieš pat epiliaciją: Atidžiai apžiūrėkite epiliuojamas vietas – jei pastebite net menkiausią pažeidimą ar įbrėžimą, procedūrą derėtų nukelti. Jei turite itin tamsių apgamų, ant jų reikėtų užklijuoti pleistrus.

Darome fotoepiliaciją namuose

Įvykdžius pasiruošimo žingsnelius reikia taip pat sklandžiai atlikti ir fotoepiliacijos procedūrą. Fotoepiliaciją atliekant namuose pirmą kartą rekomenduojama plaukelius šalinti nuo kojų – taip bus kur kas paprasčiau stebėti visa procedūrą.

Taigi, fotoepiliacija atliekama šiais etapais:

 1. Nustatykite norimą fotoepiliatoriaus rėžimą. Dažniausiai galima palyginti savo odos spalvą su prietaiso skale. Kuo tamsesnė oda, tuo šviesos intensyvumas turėtų būti mažesnis.
 2. Epiliacijos zoną patepkite šaldančiu geliu.
 3. Stipriai prispauskite prietaiso aplikatorių prie odos. Kaip tik šiuo metu prietaisas įsijungs ir pradės generuoti šviesos impulsus.
 4. Po kiekvieno šviesos pliūpsnio patraukite prietaisą į naują vietą. Jokiu būdu nešvieskite du kartus į tą pačią vietą – galite smarkiai nudeginti odą.
 5. Po plaukelių šalinimo patepkite odą priemonėmis, turinčiomis pantenolio – jos padės nuraminti odą.

Nesijaudinkite, jei efekto nepastebėsite iškart – tai visiškai normalu. Tik 10-14 dienomis plaukeliai iškrenta. Šis rezultatas išlieka maždaug 3-4 savaites. Po to svarbu procedūrą pakartoti, kadangi pirmosios procedūros metu nebus pašalinti tuo metu neaugę plaukeliai. Ilgalaikiam efektui rekomenduojama atlikti nuo 7 iki 10 fotoepiliacijos sesijų, tačiau tai priklauso ir nuo individualios organizmo reakcijos į procedūrą. Po procedūros rekomenduojama vengti šalčio ir karščio maždaug 3-4 dienas, o pirmąsias 2-3 dienas nesikaitinti pirtyje ar vonioje. Taip pat pirmąją savaitę po procedūros patariama nesideginti bei nenaudoti kūno priežiūros priemonių, turinčių sudėtyje alkoholio.

Ar rezultatas to vertas?

Kaip ir kiekviena procedūra, fotoepiliacija turi tiek ir privalumų, tiek ir trūkumų. Pagrindiniai privalumai – visiškai neskausminga procedūra, labai maža infekcijos tikimybė, procedūros greitis, įgausių plaukelių pašalinimas. Taip pat šviesos impulsai skatina kolageno ir elastano gamybą odoje, todėl oda po kelių procedūrų gali net juntamai atjaunėti.

O kokie gi pagrindiniai šios procedūros minusai? Pagrindinis jų – fotoepiliatoriaus kaina. Fotoepiliatoriai yra brangesni už elektrinius depiliatorius, todėl pirminės išlaidos gali sukelti dvejonių. Nepaisant to, šie prietaisai ne tik suteikia ilgalaikį poveikį, bet ir yra ilgaamžiai – todėl verta palyginti, kiek pinigų per kelerius metus būtų išleidžiama skustuvams ar skausmingoms depiliacijos vašku procedūroms. Fotoepiliacija gali tapti išties maloniu būdu šalinti nepageidaujamus plaukelius, todėl pabandyti išties verta.

Išsirinkite fotoepiliatorių jau dabar ->>>