Ekonomiškas šildymas naudojant keraminius šildytuvus KAMIN

Namuose turi būti šilta ir komfortiška. Tai padaryti galima daugybe būdų, tačiau reiktų paieškoti pačio efektyviausio ir saugiausio. Kartais nėra galimybės sumontuoti ekonomiško siurblio oras-vanduo arba šildomų grindų. Tada parverčia prietaisai, kuriuos pakanka įjungti į elektros lizdą, paspausti mygtuką ir mėgautis jaukia namus užplūstančia šiluma. Elektriniai keraminiai šildytuvai KAMIN yra būtent tokie prietaisai. Jie naudoja mažai energijos, neužima daug vietos, be to atrodo itin stilingai. Jie panašūs į tradicinius metalinius radiatorius, bet tik išvaizda. Iš tiesų tai itin šiuolaikiškas ir šiuolaikinėms technologijoms pritaikytas namų prietaisas.

Kaip veikia keraminis šildytuvas?

Keraminis šildytuvas tai speciali keraminė plokštė su elektros įvadu. Plokštės viduje yra įmontuotas kaitinimo elementas. Kai jis įjungtas, elektros srovė įkaitina elementą, o keraminis korpusas šilumą paskirsto tolygiai. Kodėl ne metalinis? Pirmiausia, keramika pasižymi itin geromis šilumos skleidimo savybėmis. Ne veltui molinės krosnys vis dar vertinamos, nors yra labai brangios. Antra priežastis – saugumas. Metas greitai įkaista iki didesnės nei 100 laipsnių temperatūros. Prisilietus prie tokio paviršiaus nudegimas garantuotas, todėl toks prietaisas negali būti saugus. Keramika įkaista ne iš karto, be to galima valdyti jos temperatūrą specialiu valdymo blokeliu. Tokiu būdu keraminis šildytuvas yra visiškai saugus, nes kaista iki 80 laipsnių temperatūros.
Valdymo pultelis gali būti nesunkiai programuojamas, todėl kiekvienas šildytuvas gali būti nustatomas pagal poreikius – kaip ir kada įsijungia šildymas, kokia temperatūra reikalinga ir t.t.

Keraminis šildytuvas yra pakabinamas ant specialaus laikiklio, kuris priveržiamas prie sienos. Laikiklis gana tvirtai laiko pačią šildančią plokštę, todėl vaikai jo pajudinti negali.

Stilius ir dizainas

Metalinis radiatorius, kuris yra kaitinamas iki itin aukštų temperatūrų, paprastai negali išlaikyti tam tikros apdailos. Tokiu būdu radiatorius galima tik dažyti karščiui atspariais dažais. Keraminis šildytuvas neįkaista daugiau 80 laipsnių, todėl ant jo galima tvirtinti įvairesnę apdailą. Pavyzdžiui, lipdukus. Tokiu būdu galima užklijuoti skirtingus vaizdus ant šildytuvo. Kambaryje jis atrodo gana įdomiai – lyg paveikslas, kabinamas ne sienos viršuje, bet apačioje. Kiek neįprasta, bet gražu. Dažnas tokio radiatoriaus savininkas renkasi šilumą simbolizuojančius vaizdus – laužo nuotrauką, nuotrauką iš šiltų kraštų, vaizdus su saule. Aišku, galima užsiklijuoti ir šeimos nuotrauką, tačiau reikia surasti, kas padarys kokybišką lipduką. Tai kainuos papildomai, tačiau tada bus galima drąsiai sakyti, kad šeimos nuotrauka realiai pati šildo namus.

Elektros sąnaudos

90x60 cm matmenų keraminis šildytuvas reikalauja 700 W kas valandą. Tai yra 0,7 kW, kuri kainuoja apie 15 centų. Jei per dieną šildytuvas ištisai veiktų bent 8 valandas (tai mažai tikėtina, nes pasiekęs nustatytą temperatūrą, jis išsijungia automatiškai kuriam laikui), jo eksploatavimo išlaidos būtų 84 euro centai per dieną.

Keraminis šildytuvas KAMIN gali apšildyti nedidelį plotą – vos 12-19 kv. metrų. Nedideliam vaiko kambariui tokio prietaiso visiškai pakaktų. Gyvenamajame kambaryje, kuris yra 20-30 kv. metrų ploto reiktų bent 2 šildytuvų. 80 kv. m. ploto bute reiktų bent 4 tokių keraminių radiatorių, taigi viso buto eksploatacinės išlaidos būtų mažiau, nei 3,5 euro per parą. Taip nutiktų, jei būtų kaitinama bent 8 valandas. Tiek paprastai nereikia, pakanka vos pusės laiko, tad drąsiai galima teigti, kad trijų kambarių buto šildymas kainuotų kiek daugiau nei 1,5 euro per dieną arba 45 eurus per mėnesį ir net mažiau.

Elektriniai keraminiai šildytuvai KAMIN yra gana nebrangūs. Jie kainuoja 150-250 eurų. Gaminiui suteikiama 5 metų garantija, nors tikėtinas jo tarnavimo amžius – 30 metų. Lieka tik apsirūpinti pigesne elektra.