Prekių katalogas

Dronas, kaip išsirinkti?

Tikriausiai mažai kas nėra girdėjęs apie dronus, ir ne veltui, ši prekė itin populiari ir mėgstama tiek vaikų tiek suaugusiųjų. Dronas tai bepilotis orlaivis, valdomas pultelio pagalba, dronai yra įvairių dydžių, telpantys į delną arba kur kas didesni, skirti profesionaliam naudojimui. Šiuo metu dronai ne tik linksma laisvalaikio pramoga, hobis, tačiau ir darbas. Su dronais itin pamėgę dirbti fotografai, architektai bei kitų sričių asmenys.

Šiuo metu dronų pasiūla itin didelė, vieni skirti laisvalaikiui, kiti profesionaliam darbui. Jie skiriasi ne tik savo dizainu, tačiau ir funkcijomis, kaina, jų kainos svyruoja nuo keliasdešimt eurų iki kelių tūkstančių. Tad prieš renkantis droną, reikia įsivertinti ne tik savo galimybes, tačiau ir kam jis bus naudojamas, kokių funkcijų reikės.

Drono veikimas ir valdymas

Iš pirmo žvilgsnio droną valdyti nėra sunku, tačiau to niekada nedarę turi pajausti įrenginį bei suprasti valdymo įgūdžius. Dronai gali skristi valdomi „rankiniu“ būdu, su pulteliu arba telefonu, arba automatiškai, pagal suprogramuotą programą, tačiau tokie dronai labiau skirti profesionaliam naudojimui, darbui. Įprastai dronai yra valdomi rankiniu būdų, pultelio pagalba. Pultelio pagalba galima reguliuoti drono aukštį, greiti, trajektoriją kuria jis skris. Bandantiems pirmą kartą ,rekomenduojama droną iškelti palengva, kad pajausti ir suprasti valdymo mechanizmą. Valdyti droną gali būti sudėtinga dėl oro sąlygų, dažnai vėjas, lietus gali apsunkinti drono pakilimą ir skraidymą, tad idealiausia skraidyti esant palankioms oro sąlygoms, išvengiant drono praradimo ar sparnelių lūžimo. Taip pat dronai gali būti skirti skraidymui ir patalpose.Kiekvienas dronas yra valdomas skirtingai, pigesni dronai gali pakilti bei nuskristi mažesnius atstumus, greičiau išsikrauna jų baterijos, brangesni dronai dažniausiai įveikia didesnius atstumus.

Baterija

Vienas iš svarbiausių parametrų yra drono baterija. Nuo jos priklauso, kiek dronas gali išbūti ore, tačiau tam įtaką gali daryti ir kamera, oro sąlygos bei kiti veiksniai. Pigesni dronai turi baterijas kurios gali išbūti skraidant apie 5-20min. Brangesni dronai gali ore išbūti ir apie 1 valandą. Atkreipkite dėmesį ir į tai, kiek laiko užtrunka įkrauti bateriją.

Drono komplekte gali būti ir papildoma baterija, tad tai patogu jeigu ruošiatės ilgesniam skraidymui ar darbui.

Kamera

Daugelis dronų turi įmontuotas kameras. Net ir pigesni dronai dažniausiai turi kameras, tiesa, tokios kameros bus mažesnės raiškos, filmuos ne taip kokybiškai, o ir dažniausiai valdantis asmuo negalės matyti kas yra filmuojama. Brangesni dronai turi kur kas kokybiškesnes kameras, gebančias tiek filmuoti, tiek fotografuoti.

Brangesniuose dronuose įmontuotos kameros leidžia kokybiškai įamžinti įvairius vaizdus, valdyti bei stebėti kas yra filmuojama ar fotografuojama, stabilus kameros išlaikymas. Visgi jeigu dronai jums tėra smagi laisvalaikio pramoga skraidymui, galite rinktis droną be kameros arba su žemesnės kokybės kamera.

Prietaiso komplektacija

Dažniausiai dronai savo komplekte jau būna paruošti skraidymui. Tad dažniausiai jums nereikia rūpintis papildomomis detalėmis ar kitomis smulkmenomis. Atkreipkite dėmesį, kad kai kuriuose drono komplektuose yra papildomos baterijos, ar sparneliai pakeitimui. Tad tai gali prailginti drono veikimo laiką. Visgi jeigu laikui bėgant norite daugiau elementų ar papildomų funkcijų savo dronui, įvairias detales galima nusipirkti ir lengvai prisitvirtinti prie turimo prietaiso.

Kaina

Dronų kainos gali svyruoti nuo keliasdešimt eurų iki kelių tūkstančių. Tačiau viskas priklauso nuo jūsų poreikių. Jeigu tai jūsų pirmasis dronas, kuris bus skirtas laisvalaikiui, rekomenduojame neinvestuoti didelių sumų, išbandykite nebrangų droną, su kuriuo išmoksite valdymo gudrybių bei smagiai praleisite laiką. Visgi jeigu nuspręsite, kad dronas gali virsti hobiu ar net darbu, tuomet atidžiai išsirinkite ir įsigykite dronus su didesnėmis galimybėmis ir funkcijomis, skirtus profesionaliam naudojimui.

Dronus įsigyti galite čia ->>>