Prekių katalogas

Drėgmės surinkėjai, ar verta rinktis?

Dėl kasdienės žmogaus veiklos namuose (maisto gaminimas, lyginimas su garais, skalbimas, prausimasis) įvairiose patalpose kaupiasi garai ir, jeigu jie nėra tinkamai surenkami, iškyla problema – drėgmės kaupimasis. Besikaupianti drėgmė namuose, gali sukelti ne tik diskomfortą ir nemalonų jausmą, kad visada drėgna ir vėsu, tačiau gali išaugti pelėsis ar net lėtines ligos, su kuriomis kovoti tikrai sudėtinga. Namuose atsiradus pelėsiui, ilgainiui gali būti pažeistos įvairios būsto konstrukcijos, be to atsiranda kvėpavimo takų, alergijų rizika. Dažnu atveju patalpų vėdinimas pravėrus langus, nėra efektyvus būdas išvengti garų bei drėgmės sankaupų. Taigi, tam, kad patalpoje pavyktų palaikyti rekomenduojamą drėgmės lygį, puikiu pasirinkimu taps drėgmės surinkėjai.

Drėgmės surinkėjas gali būti didelis pagalbininkas jūsų namuose ar net darbo vietoje. Šis įrenginys padės pašalinti drėgmės perteklių ir leis mėgautis gaiviu oru. Oro sausintuvo veikimo principas panašus į kondicionieriaus. Įrenginyje esantis ventiliatorius įtraukia orą, kuris greitai atvėsinamas ir tokiu būdu ore esanti drėgmė kondensuojasi į skystą pavidalą, o susidarę vandens lašeliai surenkami į specialią talpą. Į patalpą išpučiamas išsausintas oras.

Drėgmės surinkėjo pasirinkimas

Šiuolaikiniai drėgmės surinktuvai įprastai klasifikuojami į buitinius ir pramoninius. Norėdami išsiaiškinti, kokį drėgmės surinkėją pasirinkti, verta atkreipti dėmėsį į keletą aspektų.

Dydis

Drėgmės surinkėjai dažniausiai statomi padidintos drėgmės patalpose: rūsyje, vonios kambaryje, džiovykloje ar virtuvėje. Nusprendus, kokioje patalpoje drėgmės surinkėjas turi stovėti, kokio dydžio patalpa ir koks drėgmės lygis joje, bus lengviau išsirinkti. Didesnei patalpai reikės didesnio ir galingesnio įrenginio, turinčio didesnę vandens surinkimo talpyklą. Mažesnei patalpai gali pakakti silpnesnio surinkėjo. Renkantis prietaisą, atkreipkite dėmesį į įrenginio aprašymą, kuriame visada būna nurodyta, kokio dydžio patalpai drėgmės surinkėjas veikia efektyviausiai.

Temperatūra

Atkreipkite kokia temperatūra patalpoje, kurioje planuojate naudoti drėgmės surinkėją. Daugelis oro sausintuvų nėra pritaikyti efektyviai dirbti esant žemai temperatūrai ir dažnai jie apšala ar net visiškai išsijungia. Jeigu prietaisas stovės šaltai, ieškokite rinkoje sausintuvų galinčių veikti prie itin žemos temperatūros. Toks įrenginys rekomenduojamas būtų taip pat tiems, kurie gyvena netoli didelio vandens šaltinio, tokio kaip jūra ar ežeras.

Dizainas ir triukšmo lygis

Dizainas ir triukšmo lygis, dar vienas aspektas kurį svarbu įsivertinti. Jeigu drėgmės surinkėjas stovės gyvenamosiose ar komercinėse patalpose svarbu, kad derėtų prie bendro interjero bei skleistų kaip įmanoma mažesnį triukšmą. Rinkoje galite surasti itin tyliai veikiančių įrenginių, su įvairiomis papildomomis funkcijomis.

Papildomos funkcijos

Jeigu norite ne tik tai, kad prietaisas rinktų drėgmę, bet ir valytų orą, galite rinktis sausintuvą jonizatorių. Galite rinktis įrenginius su ratukais, kurie leidžia sausintuvą lengvai transporuoti iš vienos lokacijos į kitą, tai ypač aktualu dideliems ir sunkiems įrenginiams. Taip pat pasirinkite prietaisą su patogiu elektroniniu valdymu, laikmačiu ar kitas panašias funkcijas, kurias rasite atidžiau susipažinus su gamintojo pateikta informacija apie gaminį.

Pramoniniai drėgmės surinkėjai

Jeigu renkatės drėkintuvą gamybinėms arba komercinėms patalpoms, puikiai tiks masyvūs, didesnio svorio bei talpos drėgmės surinkėjai. Šie įrenginiai gali aptarnauti itin dideles patalpas, kuriose svarbu palaikyti tinkamą drėgmę dėl joje esančios įvairios įrangos bei žinoma žmonių sveikatos. Drėkintuvas puikiai pašalins drėgmės perteklių, gyvūnų plaukus ir bakterijas net ir didelėse, atvirose erdvėse.

Darbingumo lygis, bendra savijauta ar sveikatos būklė, gali priklausyti būtent nuo oro, kuris yra gyvybiškai svarbus elementas kiekvienam iš mūsų. Pasirūpinkite, kad jūsų namuose ar darbo aplinkoje oro kokybė būtų puiki.

Drėgmės surinkėją galite įsigyti čia ->>>