Prekių katalogas

Buitinė technika, kurią verta atsinaujinti

Šiuolaikinėms technologijoms tobulėjant, sparčiai tobulėja ir buitinė technika. Paprasti, klasikiniai įrenginiai keičia naujus, į išmanesnius ir efektyvesnius. Visgi, buitinė technika keičiama ne tik norint atsinaujinti, tačiau ir sugedus kokiam nors įrenginiui. Ilgaamžių prietaisų nėra, todėl juos anksčiau ar vėliau vis tiek tenka tvarkyti arba keisti naujais. Pateikiame patarimus, kokią buitinę techniką ir kada verta atsinaujinti į naują ir į ką atkreipti dėmesį.

Pirkti naują ar remontuoti?

Dažnas klausimas, kuris vargina susidūrus su buitinės technikos gedimais. Vieno atsakymo nėra, viskas priklauso nuo esamo gedimo ir buitinės technikos metų. Dažniausiai senos buitinės technikos gedimų tvarkyti neapsimoka, o verčiau investuoti ir atsinaujinti. Visgi jeigu sugedo dar ne tokia sena buitinė technika, verta pagalvoti apie remontą, tačiau tik išsiaiškinus visas gedimo priežastis ir dalių kainas. Tačiau atminkite, kad nauja buitinė technika ne tik pasižymi inovatyvesnėmis galimybėmis, tačiau ir ekonomiškomis sąnaudomis, sukurta taip, kad taupytų tiek elektros tiek vandens sąnaudas.

Kokią buitinę technika verta atsinaujinti?

Skalbimo mašina

Skalbimo mašinas galima įvardinti, kaip vienas dažniausiai atsinaujinančių įrenginių, kiekvienais metais pasižyminčių vis naujesnėmis technologijomis ir inovatyviais sprendimais. Jeigu turite skalbimo mašiną kuriai yra 10 metų ir daugiau, tuomet ji jau gerokai skiriasi nuo šiuolaikinių skalbimo mašinų. Skalbimo mašinos atnaujinimas į naujesnę sutaupo gerokai daugiau elektros ir vandens sąnaudų. Net jeigu ir Jūsų senoji skalbimo mašina vis dar puikiai atlieka savo funkcijas, visgi ji nėra tokia ekonomiška ir suvartoja gerokai daugiau vandens ir elektros nei naujosios skalbimo mašinos. Skalbimo mašinos gedimus taip pat dažnai sukelia kietas kalkėtas vanduo, per didelis kiekis skalbinių, netinkama skalbimo mašinos vieta ir jos pastatymas.

Indaplovės

Vienas dažniausiai gendančių buitinės technikos prietaisų. Indaplovės gedimus dažnai sukelia kalkėtas vanduo, netinkamos buitinės chemijos panaudojimas, indai plaunami netinkamai (juose daug maisto likučių, kuri ilgainiui gali užkišti indaplovę). Jeigu esate pasirinkę brangią indaplovę, ją rekomenduojama remontuoti, tačiau pigesnes indaploves geriausia keisti naujomis, nes nuolatiniai gedimų taisymai gali atsieiti kur kas brangiau. Žinoma jeigu Jūsų indaplovei jau daugiau nei 5–7 metais, ją taip pat rekomenduojama atnaujinti, šiuolaikinės indaplovės yra kur kas efektyvesnės, sunaudoja mažiau elektros ir vandens sąnaudų.

Kaitlentės

Įrenginys reikalaujantis ypatingo dėmesio ir nuolatinės priežiūros. Netinkamai prižiūrima arba retai valoma kaitlentė gali ne tik braižytis, tačiau sukelti ir gedimus. Kaitlentės yra gana jautrios braižymuisi, jos gali sudužti numetus masyvesnį daiktą. Ar jas keisti naujomis ar tvarkyti? Rekomenduojama atsinaujinti ir pirkti naujas, nes kaitlenčių dalys ir remontas yra itin brangus. Žinoma, kad nereiktų dažnai jų keisti, svarbu jas tinkamai prižiūrėti, saugoti nuo vaikų, naudoti specialias valymo priemones.

Šaldytuvai

Šaldytuvai kaip ir aukščiau aptartos skalbimo mašinos, taip pat dažnai atsinaujina ir savo parametrais ir efektyvumu neprimena dešimtmečius skaičiuojančių šaldytuvų. Keisti ar tvarkyti? Priklauso nuo Jūsų turimo šaldytuvo metų. Jeigu esamas šaldytuvas yra 10 ar daugiau metų senumo ir pradėjo gesti, tuomet rekomenduojama jį atsinaujinti ir investuoti į naujesnį ir efektyvesnį šaldytuvą, kuris ne tik sutaupys elektros išlaidų, tačiau ir pasižymės efektyvumu bei kitomis galimybėmis. Jeigu šaldytuvas dar nėra toks senas, tuomet rekomenduojama jį remontuoti, priklausomai nuo esamo gedimo, tačiau šaldytuvų dalys nėra tokios brangios, todėl ne tokius senus šaldytuvus tikrai verta remontuoti.

Laikas atsinaujinti savo buitinę techniką? Tuomet ją išsirinkti galite čia