Prekių katalogas

Biuro kėdės, kaip išsirinkti?

Biuro kėdė – vienas svarbiausių ir pagrindinių baldų tiek biure, tiek dirbant iš namų ar kitoje vietoje. Nuo kokybiškos kėdės priklauso ne tik patogumas, bet ir darbo našumas bei geresni rezultatai. Nepatogi, darbui nepritaikyta kėdė gali sukelti rimtų sveikatos problemų – nugaros skausmus, maudimus, kurie gali lemti ne tik prastesnius darbo rezultatus, bet ir sugadinti nuotaiką. Norint viso to išvengti ir mėgautis maksimaliai patogia darbo vieta, būtina atidžiai išsirinkti kėdę, kuri būtų ergonomiška ir prisitaikytų prie sėdinčiojo kūno padėties. Kaip išsirinkti biuro kėdę, kuri atitiktų visus reikalavimus? Pateiksime patarimus, kad pasirinkimas būtų kuo paprastesnis.

Pagrindiniai patarimai renkantis biuro kėdę:

Kaip dažnai bus naudojama kėdė?

Tai pirmas klausimas į kurį turite atsakyti prieš renkantis biuro kėdę. Jeigu ant kėdės praleidžiate pilną darbo dieną, 8 ir daugiau valandų – verta rinktis kuo kokybiškesnę kėdę, kurios pasirinkimui turite skirti atidų dėmesį. Galioja taisyklė, kad kuo daugiau valandų yra praleidžiama ant kėdės – tuo ji turi būti geresnė, ergonomiškesnė bei turėti reguliuojamas padėtis. Paprasta, ilgam sėdėjimui nepritaikyta kėdė itin greitai pradėti signalizuoti Jūsų kūnui, siųsdama nemalonius skausmus. Tokia kėdė gali sukelti raumenų sistemos ir skeleto problemas. Tad paprastas, nereguliuojamų padėčių kėdes verčiau palikite kitoms namų erdvėms, trumpiems pasisėdėjimams.

Kokiomis savybėmis pasižymi geros ir ergonomiškos biuro kėdės?

Jeigu pirmame klausime atsakėte, kad ant kėdės praleidžiate tikrai daug laiko – metas ieškoti geros ir kokybiškos kėdės. Tačiau čia daugelis ir linkęs suklusti, o kokiomis gi savybėmis turi pasižymėti gera ir ergonomiška kėdė? Svarbiausia, kad kėdė būtų ne tik patogi, bet ir atitiktų sveikatai palankią sėdėjimo padėtį. Tad norint ergonomiškos kėdės, būtina atkreipti dėmesį, kad kėdė turėtų šias funkcijas:

  • Reguliuojamas atlošo aukštis.
  • Kėdės atlošas turėtų būti S formos, kad prisitaikytų prie nugaros ir taisyklingai laikytų stuburą.
  • Sėdimos dalies reguliavimas.
  • Pakankamas sėdynės plotis ir gylis.
  • Porankiai.
  • Reguliuojama juosmens atrama.
  • Svyravimo pasipriešinimas.
  • Galvos atrama – nėra būtina, bet rekomenduojama norint pailsinti kaklo raumenis ir atlenkti galvą.

Labai svarbu, kad kėdė turėtų kuo daugiau funkcijų bei skirtingų dalių reguliavimo galimybę. Reguliavimo galimybės leis kėdę nusistatyti ir prisitaikyti prie sėdinčiojo. Reguliavimo galimybė taip pat svarbi jeigu biure dirba ir viena kėde naudojasi daugiau nei vienas žmogus, tokiu atveju greitai ir nesunkiai kėdę galimą susireguliuoti individualiai. Tik tinkamai sureguliuota ir prisitaikiusi prie kūno padėties kėdė užtikrina maksimalų komfortą, nesukelia sveikatos problemų bei užtikrina kur kas geresnius darbo rezultatus. Tad jeigu biure praleidžiate ilgas valandas, verta investuoti į kokybišką ir ergonomišką biuro kėdę.

Kėdės medžiaga

Be reguliavimo funkcijų, taip pat labai svarbu iš ko yra pagaminta kėdė. Norint užtikrinti, kad kėdė būtų ne tik patogi,bet ir išlaikytų savo pirminę išvaizdą ir greitai nenusidėvėtų – atkreipkite dėmesį iš kokių medžiagų kėdė yra pagaminta. Vietoje porolono geriausia rinktis poliuretaną, vietoje plastiko rinktis natūralaus medžio fanierą, vengti nekvėpuojančių audinių, rinktis oda aptrauktą kėdės paviršių ar kitos kokybiškos medžiagos, kuris užtikrins kėdės ilgaamžiškumą.

Kokia yra taisyklinga sėdėjimo padėtis?

Atsisėdus ant kėdės sėdinčiojo abi kojos turi pilnai liesti grindis pėdos paviršiumi. Kaklas turi būti tiesus, juosmuo remtis į atlošą, arba geriausiai – į specialią juosmens atramą. Maksimaliai gera kraujo apytaka kojose sukuriama tuomet, kai tarp sėdinčiojo kelių vidinės dalies ir kėdės sėdynės priekinio krašto telpa kumštis. Biuro kėdė turi būti arti darbo stalo, galva nenunarinta, rankos turi būti ant stalviršio arba ant kėdės porankių.

Biuro kėdes įsigyti galite čia -->