Prekių katalogas

Ar verta rinktis virtuvinį dozatorių?

Dozatoriai – tai specialios talpos muilui, indų plovikliui ar kitoms priemonėms užpildyti. Dozatoriai yra patogus sprendimas, nes vos vienu paspaudimu išskiria reikiamą priemonės kiekį, taip pat sukuria ir tvarkos jausmą virtuvėje, nereikia naudoti skirtingų buteliukų ir juos kaskart pirkti. Įsirenginėjant ar atsinaujinant virtuvę toks daiktas kaip dozatorius gali ir pasimiršti, tačiau planuojantiems dozatorių tvirtinti bei montuotį į spinteles ar plautuves, vertėtų šį žingsnį apgalvoti iš anksto. Dozatorių pasirinkimas iš tiesų gausu – nuo skirtingų talpų, dizaino bei tipo. Apžvelgsime pagrindinius dozatorių privalumus bei patarimus kaip išsirinkti tinkamą dozatorių Jūsų namų virtuvei. Dozatorius puikiai galima išsirinkti ir internetu, palyginti jų kainas, tipą, bei dizainą.

Dozatoriaus tipas

Dozatorius galite rinktis pastatomus arba tvirtinamus į stalviršį ar plautuvę, o taip pat ir į sieną. Pastatomus dozatorius lengvai pritaikysite ant bet kokio stalviršio ar lentynos, taip pat galėsite išsirinkti iš įvairių jų dizainų ir talpų. Pagrindinis jų minusas – pastatomi dozatoriai nėra stabilūs, jie gali nukristi ir pasižeisti. Renkantis pastatomą dozatorių reiktų apgalvoti ir jo medžiagiškumą bei rinktis mažiau pažeidžiamą ir smūgius atlaikančią medžiagą. Tvirtinami dozatoriai yra stabilesnis ir patvaresnis pasirinkimas, tačiau renkantis įmontuojama dozatorių turite apgalvoti kurioje vietoje jį tvirtinsite, kad nesukeltumėte tam tikrų paviršių pažeidimų. Įprastai montuojami dozatoriai yra įrengiami stalviršiuose šalia plautuvės.

Doaztoriaus talpa

Vienas iš svarbiausių kriterijų yra dozatoriaus talpa. Visų pirma apgalvokite kokias priemones pilsite į dozatorių ir kaip dažnai jas naudosite. Įprastai namuose, savo reikmėms buityje pakanka vidutinio dydžio dozatoriaus, tokių dozatorių pasirinkimas itin gausus, jų talpa svyruoja nuo 200 iki 450 ml. Visgi jeigu dozatorius naudosite itin dažnai, darbe ar kitoje vietoje, verta rinktis didesnių talpų dozatorių, kurių neteks taip dažnai užpildyti pasirinkta priemone.

Dozatoriaus medžiagiškumas

Dozatoriaus kainą daugiausiai lemia tai, iš ko jis yra pagamintas. Kuo medžiaga yra tvirtesnė ir ilgaamžiškesnė, tuo dozatorius bus brangesnis, tačiau užtikrins ilgaamžiškumą. Renkantis dozatorių reiktų vertinti ne tik kainą pagal jo medžiagą, bet ir tai, ar medžiagą bus lengva prižiūrėti, valyti. Verta įvertinti kaip greitai ant medžiagos ima kauptis kalkės, įvairūs nešvarumai. Dažniausiai dozatorių priežiūra nereikalauja didelių pastangų, tačiau išsirinkus dozatorių pravartu pasidomėti kokiomis priemonėmis valyti medžiagą, kad jos nepažeisti, tačiau efektyviai pašalinti visus nešvarumus.

Dozatoriaus dizainas

Nors ir ne pats svarbiausias aspektas renkantis dozatorių, tačiau jo dizainas gali prisidėti prie bendro Jūsų virtuvės interjero. Dozatorių dizaino pasirinkimas iš tiesų gausus – nuo skirtingų formų bei spalvų. Rekomenduojama dozatoriaus dizainą derinti prie bendro virtuvės interjero, stalviršių, plautuvės dizaino. Jeigu virtuvėje vyrauja klasikinis stilius, rinkitės apvalių formų, šviesias spalvas – balta, aukso spalva, sidabrinė. Jeigu virtuvėje vyrauja modernus stilius galite rinktis ir išskirtinės formos bei spalvų dozatorius. Išskirtinumo ir modernumo suteikia juodos, matinės spalvos.

Renkantis dozatorius taip pat galite atkreipti dėmesį ir į jų gamintoją. Populiariausi ir žinomi gamintojai pasižymi kokybe bei ilgaamžiškumu, todėl jums neteks nusivilti savo pasirinkimu.

Dozatorius savo namų virtuvei galite išsirinkti čia -->