Ar verta rinktis lyginimo sistemą?

Ar žinote, kas yra lyginimo sistema ir kuo ji skiriasi nuo lygintuvo? Skirtumų labai nedaug, todėl apie šiuos prietaisus galite susidaryti klaidingą nuomonę. Šiame straipsnyje pasvarstysime, ar verta rinktis lyginimo sistemą vietoj paprasto lygintuvo.

Lyginimo sistemos – 3 formos

Lyginimo sistema yra lygintuvas su garais. Kaip tie garai perduodami – jau kitas reikalas. Tradiciškai, pats lygintuvas gali turėti nedidelę talpą garams. Jų užtenka neilgam, be to pats prietaisas tampa sunkus ir neefektyvus energijos sunaudojimo atžvilgiu, nes vanduo specialioje talpoje turi būti kaitinamas iki 100 laipsnių visada. Lyginimo sistemų gamintojai gamina 3 tipų lyginimo sistemas:

1. Pakabinamoji. Ji atrodo kaip dulkių siurblys su tam tikru stovu, ant kurio pakabinamas rūbas. Tada imama žarna ir purškiamas garas ant pakabintų marškinių, švarkų, suknelių. Reguliuojamas stovo aukštis leidžia lyginti stačiomis, nesusilenkus.
2. Priedas prie lyginimo lentos. Specialus garų generatorius yra tvirtinamas prie bet kurios lyginimo lentos. Nuo generatoriaus iki lygintuvo yra nutiesta žarna, kuria ir paduodamas karštas garas bei elektros energija. Kartais tokia lyginimo sistema yra parduodama kartu su lyginimo lenta, kuri dar turi papildomų funkcijų, tačiau reikalauja gana daug vietos drabužinėje.
3. Garų generatorius – lygintuvo dėklas. Lygintuvas yra padedamas ant nedidelio ir kompaktiško dėklo, į kurį pilamas vanduo ir ten jis yra kaitinamas.

Šios trys skirtingos lyginimo sistemos yra skirtos skirtingus lyginimo poreikius turintiems žmonėms. Lyginimo lenta su tvirtinamu garų generatoriumi užima nemažai vietos ir skirta profesionaliam naudojimui. Tai reiškia, kad ji yra labai galinga ir skirta darbui po kelias valandas per dieną. Tai beveik profesionali lyginimo technika, tinkanti daugiau nedidelėms rūbų valykloms, parduotuvėms, nuomos salonams. Namuose retai būna tiek daug lyginimo, nebent turite 10 vaikų. Kodėl sakome, kad pusiau profesionali technika? Profesionalai naudoja specialius lyginimo presus. Beje, jų taip pat galima įsigyti ir namams ar paslaugų įmonei iš interneto parduotuvės.

Pakabinamoji lyginimo sistema yra skirta dažniausiai oficialių rūbų lyginimui – marškiniams, kostiumėliams, švarkams, kelnėms, palaidinėms. Tokias lyginimo sistemas renkasi žmonės, kurių darbo aprangos kodas yra „business“ arba „business casual“. Ji dirba greitai ir efektyviai. Be to dažnai naudojama ne tik lyginti, bet ir atgaivinti rūbus. Pavyzdžiui, jei rūbas yra švarus, jo nebūtina plauti po dienos nešiojimo. Nemalonūs kvapai yra pašalinami praleidus garo dozę, tuo pačiu audinys išvalomas ir nuo prakaito.

Lygintuvas su garų generatoriumi – turbūt efektyviausia lyginimo sistema, tinkanti bet kokio dydžio šeimos poreikiams. Ši sistema yra kur kas efektyvesnė, nei paprastas lygintuvas su garais, be to labai kompaktiška ir gana stilingai atrodo, ko nepasakytum apie kitas dvi lyginimo sistemų formas.

Verta rinktis lyginimo sistemą, ar lygintuvą?

Į šį klausimą galite atsakyti nesunkiai ir patys. Kiek valandų per savaitę sugaištate lyginimui? Jei 1-2 valandas, tikrai nesukite sau galvos dėl lyginimo sistemų. Jums reikalingas paprastas lygintuvas ir paprasta lyginimo lenta spintoje. Aišku, lygintuvas gali būti ir su garais. Jo tikrai pakaks.

Jei lyginate po kelis rūbus kas dieną ir į darbą reikia eiti oficialiai apsirengus, rekomenduojame pakabinamąją lyginimo sistemą. Rytą ištraukiate, įjungiate, pakabinate marškinius ar palaidinę, pora minučių sugaištate braukdami su garo šepetėliu ir viskas – jūsų rūbas beveik kaip ką tik išskalbtas. Aišku, rekomenduojama turėti ir lygintuvą, nes kelnių klostės su tokia sistema gražiai nepadarysite. Bet dabar kostiumai dažnai neturi klosties, todėl lyginimo sistemos kelnėms atsišviežinti tikrai pakaks.

Jei turite daug vaikų, jūsų šeima didelė ir lyginti reikia po kelias valandas per savaitę (lygintuvu), rekomenduojame investuoti tuos kelis šimtus ar net tūkstantį ir daugiau eurų į lyginimo sistemą su garų generatoriumi. Lyginimo procesą tikrai pagreitinsite mažiausiai dvigubai, o tai reiškia, kad išlyginsite greičiau. Lyginimas dažnam nėra pats mėgstamiausias darbas, todėl sutrumpinti prie lygintuvo praleidžiamą laiką neatsisakys nė vienas.

Lyginimo sistema yra daug energijos naudojantis prietaisas. Dėl to rinkdamiesi visada ieškokite A+ klasės gaminių. Galia taip pat labai svarbi. Silpnas prietaisas vandenį kaitina lėčiau, o tai pailgina pasiruošimo lyginimui procesą. 2000 W galingumo prietaisas kaista kur kas greičiau, nei 800, todėl rekomenduojama rinktis galingesnius. Silpnesnis kaista ilgiau, o elektros sunaudojama praktiškai tiek pat.

Svarbus technologinis momentas yra nukalkinimo filtrai. Dažniausiai naudojame vandenį tiesiai iš čiaupo mūsų namuose. Tai nėra itin geras sprendimas, nes dalis vandenyje esančių sunkiųjų medžiagų patenka ir ant lyginamų rūbų. Dėl to praktiškai visi gamintojai turi savo nukalkinimo filtrus, kurių užduotis – išvalyti vandenį ir paruošti jį garinimui. Jei filtras greitai apsineša, jį būtina pakeisti. Kad ilgiau nereiktų keisti filtrų naudojamas distiliuotas vanduo.

Rinkdamiesi lyginimo sistemas interneto parduotuvėje atkreipkite dėmesį ne tik į kainas, bet ir gamintojus. Ne itin garsūs vardai nereiškia, kad produktai yra prastesni, nes tai gana specifinė sritis, kur gamintojų lyderiai yra kiek kiti, nei įprasta su kita buitine technika.

Išsirinkite norimą lyginimo sistemą jau dabar ->>>