Ar verta įsigyti pjaustyklę?

Mūsų kasdieniame gyvenime, maisto gaminimas užima didelę mūsų laiko dalį. Tai ypač aktualu šeimose, kuriose maisto gaminimas itin mėgstamas. Gaminių paruošimas – jų lupimas, plovimas, pjaustymas rankomis užima didelę laiko dalį. Norint sutaupyti laiko pjaustant produktus, galime naudoti pjaustykles.

Pjaustyklė – tai prietaisas, turintis itin aštrius peilius, kurių pagalba greitai supjaustysime norimą produktą. Pasitelkus į pagalbą šį virtuvės įrankį galėsite tobulomis, vienodo storio riekelėmis ar griežinėliais sujaustyti mėsą, daržoves ar kitus produktus patogiai ir svarbiausia – greitai.

Naudodami pjaustyklę galite supjaustyti: įvairius mėsos gaminius, daržoves, vaisius, sūrį, duoną ar kepinius. Pjaustyklių dažniausiai negalima naudoti žaliai mėsai, kaulams smulkinti ar ropinėms daržovėms. Rinkoje galite rasti siūlomus įsigyti du variantus: mechaninį arba elektrinį.

Rankinė pjaustyklė, tai įrenginys, kuris naudojamas tiesiog su rankų pagalba. Žmogus turi viena ranka laikyti pjaustyklę, o kita produktą, kurį turi nukreipti į pjaustyklės peilius. Produktas braukiamas per peiliukus aukštyn – žemyn, taip jis atpjaunamas riekelėmis ar šiaudeliais. Ši pjaustyklė neužima daug vietos, ją galima laikyti tiesiog virtuviniame stalčiuje. Tačiau ji nėra tokia universali, kai lyginame su elektrine. Mechaninės pjaustyklės nėra tinkamos visiems produktams. Dažniausiai jos pritaikytos daržovėms bei vaisiams ir turi keletą skirtingų pakeičiamų peiliukų. Skirtingi peliukai leis jums rinktis pjaustomų daržovių storumą. Taip pat galėsite pasirinkti, kokios formos norite produktus pjaustyti - šiaudeliais, lazdelėmis ar griežinėliais. Peiliukai dažniausiai būna sudėti į patogų stovelį, kuris neleis jiems niekur pasimesti.

Elektrinė pjaustyklė yra universalesnis variantas, lyginant su mechaniniu pjaustymo įrenginiu. Elektrine pjaustykle, papildomai galite supjaustyti mėsos gaminius, sūrį, duoną ar kitus kepinius. Produktą pakanka įstatyti į specialų skyrių ir pritvirtinti tvirtinimo elementais. Po to paspaudus mygtuką, kuris suaktyvina pjaustyklę, pasirinkus norimą pjaustymo storį ir norimų gabalėlių skaičių, įrenginys atlieka visą darbą už jus. Tai itin populiarus daiktas didžiuosiuose prekybos centruose ar viešojo maitinimo įmonėse, tačiau, jeigu dažnai gaminate ir dideliais kiekiais – tai taps jūsų nepamainomu pagalbininku jūsų virtuvėje.

Elektrinės pjaustyklės pagrindiniai privalumai:

Didelis pjaustymo greitis ir laiko taupymas – tai kone didžiausias elektrinės pjaustyklės privalumas.
Vienodi ir estetiškai atrodantys maisto gabalėliai.
Prietaiso lengva naudojimosi instrukcija.
Didelis prietaisų pasirinkimas kainos, dizaino ar priedų atžvilgiu.

Elektrinės pjaustyklės trūkumai:

Tai gana didelis įrenginys, dėl to reiktų nusimatyti kur galėsite patogiai sandėliuoti šį daiktą.
Kuomet pjaustomi produktai, įrenginys skleidžia nemažą triukšmą.

Savybės, į kurias rekomenduojame atkreipti dėmesį renkantis pjaustyklę savo virtuvei

Produktų pjaustymo storis. Pjaustyklės turi galimybę reguliuoti pjaustymo storį nuo 0 iki 20 mm.
Peiliai. Gali būti su dantytais arba lygiais ašmenimis, pagaminti iš nerūdijančio plieno.
Dizainas. Šiais laikais galite išsirinkti puikaus dizaino, prie jūsų interjero tinkančią pjaustyklę.
Pjaustyklės pagrindas. Dėl saugumo, atkreipkite dėmesį ar pjaustyklės turi guminį ar specialiai neslystantį pagrindą.
Talpykla maistui. Pjaustymo metu, produktai sukrenta į patogiai išimamą plastikinę talpyklą arba padėklą.
Saugumas. Jeigu turite mažų vaikų namuose, labai praverstų įrenginio nustatymuose esanti apsauga nuo vaikų.
Greičio reguliavimas. Priklausomai nuo gamintojo, elektrinėse pjaustyklėse galite reguliuoti pjaustymo greitį.
Priežiūra. Atkreipkite dėmesį, kad pajustyklę būtų paprasta valyti bei prižiūrėti.
Kaina. Rinkoje galite rasti įvairiai kainuojančių pjaustyklių. Įvertinkite, kokias funkcijas turi išsirinktas įrenginys.

Jeigu esate įpratę įsigyti jau supjaustytus produktus, nuo šiol galite pirkti nesmulkintą maistą ir šviežiai jį pjaustyti tiesiog namuose su pjaustyklės pagalba. Tai galimybė greitai ir lengvai paruošti įvairius maisto produktus ir taip sutaupyti laiko bei patiekti patiekalus itin estetiškai. Kiekvienas pasiruošimas iškylai ar artėjančiai didelei šventei, taps dar malonesniu. Pjaustykles galite įsigyti čia ->>>