Prekių katalogas

Ar verta įsigyti mini rekuperatorių?

Kuomet įsirenginėjame namus, dažnai sutinkame kalbas apie vėdinimą ir rekuperaciją. Rekupertorius tai ortakių sistema, kuri skirta nuolatos vėdinti patalpas ir saugoti jų šilumą. Rekuperatoriuje esantys ventiliatoriaibūste užtikrina nuolatinį oro padavimą ir šalinimą. Rekuperacinė sistema gali būti sumontuota į bendro namo ar daugiabučio vėdinimo sistemą arba mini rekuperatorius, kuris aptarnauja mažesnius plotus ir puikiai tinka kambarių, tokių kaip svetainė ar miegamasis vėdinimui.

Tai itin mažai energijos naudojantis prietaisas, kuris montuojamas sienose. Geriausiam efektui pasiekti dažnai naudojami du vienetai, jų veikimą kombinuojant taip, kad vienu metu vienas prietaisas paduotų, o kitas trauktų orą. Mini rekuperatorius puikus sprendimas šalinti oro užterštumą išbūsto, padeda išvengti kondensacijos ar pelėsio, kurie gali turėti neigiamos įtakos tiek pastatui, tiek žmonių sveikatai. Trumpai apžvelkime, kodėl verta įsigyti mini rekuperatorių.

Mini rekuperatoriaus pasirinkimas

Montuojant mini rekuperatorių, nereikia vedžioti ortakių po patalpas. Jis montuojamas tiesiog ant sienos, jo nugarinėje dalyje, pro išgręžtas angas imamas šviežias oras bei šalinamas blogas. Dažniausiai mini rekuperatoriaus kaina yra mažesnė kone 2 ar 3 kartus, nei įprasto plokštelinio ar rotacinio rekuperatoriaus, nes nereikia vedžioti ortakių. Šie prietaisai yra mažesnio našumo nei įprastas rekuperatorius,tad jeigu planuojate montuoti įrenginį visam namui ar butui, reikia įrenginėti du ar daugiau prietaisus.

Jeigu jūsų būste jau padarytas remontas ir ortakių pravedžioti galimybės nėra – puikus pasirinkimas bus mini rekuperatorius. Dažniausiai jie tinkami daugiabučiams, kuriuose įvesti centralizuotos rekuperacinės sistemos galimybės nėra arba, kuriuose atliekama renovacija. Po renovacijos daugiabučiai tampa sandaresni, oras ne taip gerai cirkuliuoja, tad juos privaloma geriau vėdinti.

Kalbant apie namus, kuriuose kaupiasi drėgmė ir pelėsis arba priešingai – trūksta šviežio ir gaivaus oro – rekuperatorius tikras išsigelbėjimas. Šis įrenginys patalpoje seną orą keičia šviežiu, bei padeda pašalinti perteklinę drėgmę.

Prietaiso montavimas nėra sudėtingas, tačiau rekomenduojama kreiptis į specialistus. Lauko sienoje, bus reikalinga išgręžti skylę, sumontuoti prietaisą ir prijungti jį prie elektros tinklo. Montavimo kaina gali priklausyti nuo namo sienos storio ir patalpų aukščio, jeigu priėjimas iš išorės sudėtingas, montavimo kaina gali būti aukštesnė.

Renkantis mini rekuperatorių, rekomenduojame atkreipti dėmesį į keletą aspektų:

- Renkantis sau tinkamiausią variantą, reikia žinoti vėdinamų patalpų tūrį.
- Atkreipkite dėmesį į rekuperatoriaus garso parametrus, kad veikimas būtų itin tylus ir nakties metu jo nesigirdėtų arba nereikėtų išjungti prieš einant miegoti.
- Elektros energijos sąnaudos turėtų būti kuo ekonomiškesnės.
- Eksplotavimo sąlygos. Kai kurie rekuperatoriai labiau tinkami šiltesnėms klimato sąlygoms, dėl to verta neapsirikti ir įsigyti įrenginį, kuris be priekaištų gali veikti ir prie žemos lauko temperatūros mūsų klimato zonoje. Prieš rekuperatorių nereikalingas papildomas oro pašildymas, todėl šilumos energija taupoma esant dideliems šalčiams.
- Gamyklinė automatika. Šiuolaikinė rekuperatoriaus valdymo automatika privalo užtikrinti saugų įrenginio veikimą ir patogų valdymą. Reikia atkreipti dėmesį, ar automatika turi šias funkcijas: 1. Savaitinį įrenginio programavimą, kad būtų optimizuotos įrenginio veikimo sąnaudos; 2. Oro kiekių ir temperatūros valdymą; 3. Sezonų nustatymą, tam kad įrenginys veiktų ekonomiškiausiu režimu; 4. Galimybę pajungti išorinius įrenginius (virtuvės garų nutraukėją), kad patalpoje būtų išlaikytas oro balansas ir t.t.
- Įsivertinti priežiūros kaštus. Rekuperatoriaus filtrus būtina periodiškai keisti kas 2-6 mėnesius.

Rekuperatorius yra pagrindinė efektyvios vėdinimo sistemos dalis, kurios svarbiausios funkcijos – užtikrinti reikiamą oro apykaitą, filtruoti tiekiamą ir šalinamą orą bei sugrąžinti šilumą. Mini rekuperatorių galite įsigyti čia ->>>