Prekių katalogas

Ar verta įsigyti elektrinę keptuvę?

Puodai, keptuvės, įrankiai, buitinė technika – tai pagrindiniai ir vieni svarbiausių daiktų virtuvėje. Ir visai nesvarbu ar joje sukiojatės dažniau, ar rečiau, visais virtuvėje esančiais daiktais bei buitine technika vis vien tenka pasinaudoti. O vienas dažniausiai naudojamų daiktų – keptuvė. Jų yra pačių įvairiausių, jos skiriasi savo dydžiu, medžiagiškumu, o taip pat ir tipu. Vienos moderniausių ir vis populiarėjančių rinkoje keptuvių – elektrinės. Nors tai nėra naujas atradimas, tačiau jos vis dažniau atranda vietą namų virtuvėse. Elektrines keptuves, kitaip nei kitas įprastas, nereikia keisti reguliariai, jos greitai nenusidėvi ir tai tik keletas šių keptuvių privalumų. Ieškote naujos keptuvės ir galvojate būtent apie elektrines, tačiau pasirinkimas toks gausus, kad lengva pasimesti? Aptarsime šių keptuvių privalumus ir ir patarimus kaip jas išsirinkti.

Elektrinių keptuvių pasirinkimas

Elektrinių keptuvių pasirinkimas iš tiesų gausus – jos skiriasi savo tipu, galingumu, dydžiu. Dažniausiai sutinkamos apvalios, atviro korpuso keptuvės skirtos blynų kepimui, tačiau ant šių keptuvių puikiai galima iškepti ne tik mėgstamus blynus, bet ir kitus patiekalus. Jos puikiai tinka kepti picą, daržoves, kiaušinienę, mėsos gaminius bei kitus lengvai ir greitai iškepamus maisto produktus, o taip pat puikiai tinka patiekalų pašildymui.

Elektrinės keptuvės yra itin universalios ir funkcionalios, todėl neverta nerimauti, kad tai bus tik blynams skirta keptuvė. Elektrinės keptuvės yra pakankamai galingos iškepti ir kitus sudėtingesnius maisto produktus (pvz. mėsą). Elektrinės keptuvės dydį rinkitės pagal tai, kaip daug ir dažnai gaminate. Esant gausesnei šeimai galite rinktis didesnio skersmens keptuvę, kurioje maisto gamyba užtruks kur kas greičiau nei ant įprastos keptuvės, taip pat joje tilps ir daugiau maisto.

Elektrinės keptuvės parduodamos tiek atskirai, tiek komplektuose, kuriuose yra ir specialios mentelės bei kiti priedai tinkami būtent keptuvės dangai ir patogesnei maisto gamybai. Tad neturint specialių mentelių ar priedų rekomenduojama keptuvę įsigyti kartu su siūlomais priedais komplekte.

Elektrinių keptuvių privalumai

 • Keptuvė yra universali, todėl kepant joje ją galite laikyti bet kokioje vietoje – nebūtina speciali danga ar viryklė;
 • Sunaudoja mažiau elektros energijos nei elektrinės viryklės;
 • Maistas iškepa kur kas greičiau nei įprastoje keptuvėje ant viryklės;
 • Paprasta keptuvės priežiūra – nuimamos keptuvės plokštelės;
 • Temperatūros indikatoriai reguliuojantys kaitrą;
 • Nelimpantis keptuvės paviršius;
 • Keptuvė neužima daug vietos, todėl lengvai pritaikoma namų virtuvėje;
 • Nekaistantis korpusas ir neslystančios kojelės;
 • Nerūdijančio plieno paviršiai;
 • Temperatūros pasiskirstymas per visa keptuvę;
 • Šiuolaikinis keptuvės dizainas.

Elektrinių keptuvių priežiūra

Kad daiktas tarnautų kuo ilgiau – būtina reguliari jo priežiūra, ne išimtis ir keptuvės. Tiesioginį sąlytį su maistu, riebalais bei kitomis medžiagomis turinčios keptuvės reikalauja nuolatinės priežiūros. Neišvalyta ir neprižiūrima keptuvė ne tik ilgainiui gali prarasti savo funkcionalumą, užsiteršti, tačiau ir skleisti nemalonius kvapus. Elektrinių keptuvių priežiūra yra panaši į klasikinių, paprastų keptuvių priežiūra, tačiau šiek tiek paprastesnė. Elektrinės keptuvės turi nelimpantį paviršių, plokšteles, prie kurių maisto patiekalai nelimpa ir nepalieka žymių. Todėl tokią keptuvę kartais pakanka nuvalyti šlapia šluoste be jokių valiklių. Žinoma, reguliariai rekomenduojama išimti elektrinės keptuvės plokšteles ir jas išplauti pilnai, tai galima ir patogu daryti indaplovėje, todėl tai nereikalauja daug laiko ir pastangų. Svarbu atminti, kad keptuvės plokštelės turi nuolatinį sąlytį su maisto produktais, todėl jų negalima plauti su agresyviais, tam nepritaikytais plovikliais, taip pat nešveisti plokštelių aštriomis kempinėmis ar šiurkščiomis šluostėmis, kurios gali pažeisti elektrinės keptuvės dangą.

Greitiems ir gardiems patiekalams kiekviena dieną – elektrines keptuves galite išsirinkti čia -->