Prekių katalogas

Ar verta įsigyti dulkių siurblį robotą?

Dulkių siurbimas daugeliui žmonių kelia tikrą siaubą – ir vėl reikės pasilenkus vaikščioti pirmyn, atgal po visą kambarį ir klausyti to nemalonaus siurbimo garso... Ši situacija gali pasikeisti drastiškai įsigijus naują pagalbininką – dulkių siurblį robotą, kurs veikia tyliai ir siurbia pats. Bet ar iš tikrųjų verta investuoti šimtus eurų į tokį prietaisą?

Dulkių siurblys laiptų nešluoja

Jei jums reikia siurbti laiptus, pelenus iš židinio, o automobilį siurbiate dažniau, nei miegamąjį, tada greičiausiai robotas dulkių siurblys nereikalingas. Jums reikia beveik pramoninio dulkių siurblio, kuris tiktų naudojimui garaže ir rūsyje, o tik kartais būtų atnešamas į gyvenamąsias patalpas. Toks siurblys namuose tikrai reikalingas po statybos darbų ar namų remonto, kai sienoje išgręžiate penkiolika skylių. Jei nuolatos tokių darbų nedarote, dulkių siurblys robotas tikrai ras darbo ir savo vietą jūsų namuose.

Dulkių siurblio roboto privalumai

Robotas, siurbiantis jūsų namus turi kelis itin svarbius privalumus:

1. Roboto stumdyti nereikia, jis visur važinėja pats. Jokio pasilenkimo, brūžinimo per grindis ar kilimą – viską robotas daro pats. Dėl to jis ir vadinamas robotu, o ne savaeigiu dulkių siurbliu.
2. Roboto nereikia įkrauti, tai jis daro pats. Paprasti belaidžiai dulkių siurbliai turi būti pakrauti, kad veiktų. Jei jo prireikia staiga, greitai baterija pasikrauti negali. Dulkių siurblys robotas visada žino, kada jo baterija senka ir sugrįžta į savo „bazę“ pasikrauti, kad galėtų tęsti nebaigtus darbus.
3. Robotas palenda po visa lova. Po lova renkasi didžiausi klodai dulkių, o dulkių siurblys robotas jas visas gali išvalyti. Tai gana sudėtinga su paprastu dulkių siurbliu, kuris pasiekia tik lovos pakraščius.
4. Robotas nepraleidžia nevalyto ploto. Jis visada atsimena, kur valė, o kur ne. Tos vietos, kuriose yra daug nešvarumų yra valomos papildomai, priklausomai nuo roboto valymo programų.
5. Robotą siurblį galima programuoti ir valdyti per atstumą. Kai kurie turi programavimo galimybes, kitus galima valdyti tiesiog per specialią programėlę. Namuose reikalingas Wi-Fi ir internetas mobiliajame.

Dulkių siurblio roboto trūkumai

Būkime objektyvūs – tas robotukas nėra jau toks šventas. Jis turi ir keletą trūkumų:

1. Robotas pats laiptais neužlipa, tad antro aukšto jis neišvalys – teks jį patiems užnešti. Tiesa, baimintis, kad jis nukris nuo laiptų neverta – visi robotai turi sensorius, kurie aptinka laiptus.
2. Maža surinktų dulkių talpa. Ji maža, nes pats robotas yra mažas. Dėl to labai daug prišiukšlinus namus, robotas prašys, kad išpiltumėte talpą jau po pirmųjų valymo minučių.
3. Ant roboto mėgsta važinėtis katės ir šunys. O taip greičiau išsikrauna jų baterija. Bet tokius nuotykius reikia filmuoti ir kelti į Youtube – gal video sulauks daug peržiūrų ir uždirbsite iš reklamos naujam dar galingesniam robotui...
4. Robotas nepatrauks kliūčių (drabužių, mokyklinių kuprinių, batų ir t.t.) o tik juos apvažiuos, todėl tose vietose siurbti reikės pakartotinai.
5. Robotas kainuoja gana daug. Normalus dulkių siurblys robotas kainuoja nuo 300 eurų. Pigesni nedirba taip efektyviai arba yra skirti mažoms patalpoms.

Pasverkite visus trūkumus ir privalumus ir nuspręskite – reikia jums tokio pagalbininko namuose, ar ne? Kol spręsite, štai dar keli įdomūs faktai, kurie iliustruoja, kad šis prietaisas yra išskirtinis.

Robotas turi specialias šluoteles, kurios ne tik šluoja nešvarumus link siurbimo galvutės, bet ir aptinka laiptus ar sienas. Tai sensoriai, padedantys robotui judėti. Taip pat šluotelė išvalo kampus, nes pats robotas dažniausiai būna apvalus, tad atrodo, jog ne visas vietas jis gali pasiekti fiziškai.

Robotas dulkių siurblys nuskenuoja kambarį ir suplanuoja savo važiavimo trajektoriją. Jis apskaičiuoja, kiek centimetrų reikia važiuoti ir kaip judėti, kad valymas būtų efektyvus.
Susidūręs su kliūtimi, robotas ją apvažiuoja ir tęsia darbą. Jokio chaoso – tik tiksli matematika...

Prietaisas turi užterštumo daviklį. Jei mato, kad nešvarumų yra daug, įsijungia padidinto traukimo rėžimas, kuris padeda susiurbti nešvarumus efektyviau. Kartais tokioms itin nešvarioms vietoms skiriama 20 proc. daugiau siurbimo laiko.

Robote esanti baterija nėra labai didelė, todėl šis prietaisas dirba 60-90 minučių. Per tiek laiko jis gali išvalyti 30-50 kv. m. ploto patalpą. Baterija pakraunama specialioje „bazėje“, į kurią robotas visada grįžta baigęs darbą. Įkrovimo stotelė turi būti visada prijungta prie elektros, kad prietaisas galėtų pasikrauti. Krovimasis gali trukti iki 2 valandų.
Robotas dulkių siurblys gali būti valdomas ne tik rankiniu būdu užprogramuojant siurbimo datą ir laiką, bet ir per Wi-fi ryšį specialiomis programėlėmis. Jos padeda valdyti robotą rankiniu būdu, tad jis pasitarnauja ir kaip siurbianti šluota. Valdymas programėle yra idealus tuo, kad dulkių siurbimą galima pradėti ir šeimininkams nesant namuose. Grįžtate po darbo, o ten jau švaru...

Robotas gali pats perlipti per slenkstį ar kitą kliūtį, jei ši yra 1-2 cm aukščio. Deja, aukštesnes kliūtis jis apvažiuoja.

Kai kurie modeliai turi šlapią servetėlę, kuri išsiurbtą paviršių dar ir plauna.

Ar jau apsisprendėte? Tai tikrai geras pagalbininkas namuose, kuriuos valyti reikia nuolatos.

Išsirinkite savo dulkių siurblį - robotą jau dabar ->>>